Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Супърб 170кс дизел - неравномерна работа?


Veselin Iliev

Recommended Posts

Здравейте! Имам следния проблем.Сутрин като я запаля студена работи перфектно след окло 20сек.мотора си променя работата чува се странен шум от към двигателя като претрисане някакво.

Моля за някакво мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам само от еко или ромпетрол.Километрите са 100 000,2010г е модела.Забравих да спомена ,че като премина на предавка шума изчезва . С DSG съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

колега и при мен имаше претрисане и потракване, оправи се със смяна на маховика. но този тип проблеми са много субективни, посети поне няколко сервиза да чуят проблема на "живо" и да събереш различни диагнози, защото си е доста скъп ремонт. може би трябва да пробваш първо с вдигане малко на оборотите на празен ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това претрисане го има само като я запяля студена.Мисля,че оборотите ми падат много бързо при студен двигател.Като загрее малко мотора претрисането изчезва.Как се дигат оборотите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компа регулира оборотите (смесообразуването) и според натоварването на алтернатора. Като си пуснеш парното, се включва и електрическото отопление (реотаните) и компа обогатява сместа. Горе-доле същото се получава, като си пуснеш обогрев на задно или предно стъкло, седалки и т.н.  При мен това претрисане, при темп. под 7-8 градуса, го има още от когато колата беше на 20000 км и хич не ме притеснява. Сега сме на почти 130000. Аз, обаче, съм с ръчни скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.