Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за покупка на О2 фейслифт


qm_hora

Recommended Posts

Наясно съм, че най-малкия мотор никога не е най-икономичен (особено при натоварена кола и по-високи скорости), но с подходящия софтуер се доближава до по-големия си брат, а данък и застраховка остават по-ниски.

Разлика във вървежа м/у 1.6 и 1.9 едва ли има някаква. Предполагам, че разликата в разхода е около 0.5л/100 км и може да се приеме за статистическа грешка.

Колегата Izolini по-горе спомена, че ако сега трябва да избира, би предпочел 1.9 пред 1.6.

Ще се радвам ако сподели какви проблеми е имал с 1.6. (може и с цифри, за да разберем колко боли)

2.0 не съм го отписал, но там трябва да се гледа от коя серия е главата, а това в обявите никой не го пише. Трябва да се види на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би. :) Особенно като се има предвид, че като мотор нямат нищо общо (CR-DPF).

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам,тогава колегата какво се чуди,да взима 2.0тди и да се радва.Лично за мен това би бил избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега не ми е спешно да взема нещо. Все още оглеждам пазара и се ориентирам. Ако изпадне читава и на добра цена ще се метна :). При всички положения ще взема ръчка, а не автомат. По-евтино за обслужване, а и все още ми е кеф да си ръчкам педалите и скоростите.

Редактирано от winrg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година до морето 1.9ТДИ-ПД в О2 и 1.6 КР и то 90 к.с и то във Фабия 2 при движение в колона през цялото време - разликата в разхода беше точно 0,5 л/100 км по-малко в полза на Фабията. Впредвид, че Фабията е по-малка и беше по-малко натоварена откъм хора и багаж. В този ред на мисли разликата между две О2-ки с ПД и КР 105 к.с сигурно ще бъде абсолютно незначителна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Има ли безплатен сайт, в който може да се провери VIN номера на колата? Искам да сверя годината на производство с обявената и с какви екстри е излязла от завода.

Редактирано от winrg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли безплатен сайт, в който може да се провери VIN номера на колата? Искам да сверя годината на производство с обявената и с какви екстри е излязла от завода.

Този сайт би трябвало да ти свърши работа

http://vinformer.su/en/ident/vin/decode.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Английския форум има тема за прилики/разлики в двата двигателя с полезна информация:

 

http://www.briskoda.net/forums/topic/271681-anyone-had-a-19tdi-then-a-16-cr/

 

Иначе аз имах 1.9 TDI O2 и за 7 год. и 100к километра двигателят беше перфектен. НИКАКВИ забележки. Според мен 1.6 ще бъде по-тих, защото е CR, което е предимство за града. Но за магистрала и по-високи скорости не съм убеден, че има предимство. Разходът и на двата трябва да е много приемлив.

 

Аз съм минавал около 1050км с един резервоар - 4 човека с багаж и климатик по пътя до Истанбул и обратно. Разбира се съм карал с постоянна скорост и не повече от 130-140 км/час, т.е. иска голямо старание :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като собственик на 1.6 TDI-CR ти препоръчвам да търсиш 1.9! По-стара технология, по-шумен и груб, харчи повече, обаче е изключително здрав и надежден двигател! Моята кола, ако не беше нова, щеше да е 1.9

1.9 ПД се набира забележимо повече от 1.6 КР - това ми е субективното впечатление.

Иначе за шума - ПД е по-шумен, естествено. Но шумът не е чак толкова силен, и се свиква.

А за разхода - със ПД съм стигал и 4.1 литра, само че трябва да галиш педала на газта.

Пък за 1.6, което пишат за разхода - не вярвай на митове!

Разходът си е пак същият, какъвто е и тоя на 1.9..... Или и да има разлика, тя е много малка.

Иначе 1.9ПД е много добър мотор - уникален е просто! И горещо ти го препоръчвам!

А за 1.6 - още няма толкова информация, поне за Шкодите.

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте, колеги. За първи път пиша във форума, въпреки че отдавна го чета. Искам да споделя мнението си за 1.6 cr. Изключително съм доволен от изпълненеието. Моного по-тих от 1.9тд и според субективното ми усещане една идея по-еластичен. Относно икономията, ако галиш газта, както казва колегата по-горе, на равен път със скорост 90-100 разхода пада до около 3.7. При по-вискоки скорости (над 140-150) може би наистина се изравнява разхода(а може и леко да надминава) този на 2.0 cr, но тук причината е по-скоро липсата на 6-та предавка,  а не че мотора като отделен модул е по-неикономичена.

поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз продължавам с търсенето на "моята" "нова" Октавия 2. Все още не мога да намеря сайт, който да ми дава достатъчно информация по VIN номер. Искам да знам кога е произведена колата, с какъв мотор и скорости е и с какви екстри е излязла от завода.

Ще се радвам ако някой може да ми даде повече информация за този VIN: TMBGT61Z6A2052616

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.auto-vin-decoder.com/

 

 

VIN: TMBGT61Z6A2052616

 

Version SLX (Elegance) Model Year 2010

Type car Passenger Cars Body combi Engine 1.6 TDI 77kw

State Europe - Czech republic cz.png

Assembly plant Mladá Boleslav - závod A04

Výbava 6x airbag

Serial number 052616

 

http://www.octinfo.com/index.php?p=vin_en

 

Model name: 1Z Skoda Octavia 2 (Tour 2) Equipment level and body type: G Elegance, Combi

Engine: T 1.6 CR-TDI 16V turbo, DPF diesel 77 kW (105 PS) @ 4400 rev., 250 Nm @ 1500..2500 rev., DOHC, EU5

Engine code:   CAYC

Model Year: A 2010

Airbag configuration: 6 2 front, 2 side (in seats), 2 curtain

Producing factory: 2 Mladá Boleslav (Czech Republic)

Country of manufacturer: TM Europe, Czech Republic

Name of manufacturer: B Skoda Auto a. s.

Validity code: 6 / 6

Body serial number: 052616 / 052616

Редактирано от sauro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тези сайтове ги прегледах, но никъде не дават информация за дата на производство и списък с екстри.

Декодерите на БМВ дават супер подробна информация и затова си мислех, че е възможно и за другите марки да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е възможно също - виж тук:

http://igorweb.org/equidec/howto.html

 

Отиваш при дадената кола, която си гледал или гледаш и т.н., вдигаш стелката на багажника, тази над резервната гума и гледаш за лепенка, някъде вляво трябва да е - малко по-навътре, като вдигнеш стелката. Там има всичко описано, както е на картинката от линка, който пускам. Това са кодовете на оборудването. Няма начин по рамата да се види оборудването :) Тя съдържа нещата, които са най-важни за дадената кола. Именно двигателя, дата на производство/година по-точно/ - другите неща, които са написани на предната страница.

 

Успех!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тези сайтове ги прегледах, но никъде не дават информация за дата на производство и списък с екстри.

Декодерите на БМВ дават супер подробна информация и затова си мислех, че е възможно и за другите марки да е така.

Това, че е оборудване Eлеганс не ти ли говори достатъчно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата, която гледах е в Европа. Обявената цена е доста по-ниска от другите подобни коли и исках да проверя дали продавача не лъже нещо. Снимките бяха малко и беше снимана само отвън.

Както и да е, обявата най-вероятно е фалшива, тъй като продавача свали обявата и ми предлага разни странни схеми по е-мейла.

Търся сайт, който да показва екстрите, тъй като гледам разни обяви на коли само с предни ел. стъкла, но примерно с навигация или ксенон.

Довечера ще ходя да гледам една сива със софийски номера в една автокъща до НБУ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се прехласвай толкова по екстрите.

Просто погледни колата отвсякъде, дали е читава - моторът, по-конкретно турбината и дюзите, шасито, спирачките, компресорът на климатика, при двулитровите главата - тоест ще гледаш разширителното казанче, дали не е ръждиво отвътре - после и маховика, съединителя, естествено и повдигачите на стъклата.....

И оттам нататък, освен ако не си с капаци на очите - просто няма как да те излъжат.
Пък екстрите..... ако ги има и са изправни, добре.

Пък ако ги няма - тъкмо няма да има какво да се чупи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

След доста четене и гледане на различни обяви горе долу съм наясно какво искам и се надявам съвсем скоро да се похваля тук с новата придобивка. Имам обаче още един въпрос.

Видях всевъзможни комбинации от екстри и липса на такива. Кола, която по VIN излиза като Ambiente има повече екстри от кола, която излиза като Elegance. Има коли с навигация и мултиволан, но с обикновен климатик и механични задни прозорци. В общи линии се отказах да търся логика в нивото на оборудване.

 

Въпросът ми е каква е разликата между тези 2 вида табла:

53fc5e7bda9c252af8770000.jpg?type=im2

и

543cc519bf6f055ebb4b0500.jpg?type=im2

 

Чисто визуално второ ми изглежда по-добре и може би е с повече функции. С какво едното е по-добро от другото?

Редактирано от winrg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Второто е с маси-дот дисплей. Общо взето ако си без навигация или фабричен блутуут няма смисъл от него. Не съм сигурен дали сребристата лайстна не е афтърмаркет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е афтърмаркет, ето го моето табло:

post-235-0-32610300-1413708070_thumb.jpg

И защо да няма нужда от MAXI DOT ако си без Bluetooth или навигация? Има страшно много информация, представена по много по-достъпен начин, от колкото на обикновения дисплей. Освен това могат да се правят и допълнителни настройки, които иначе се правят през компютър - заключване, дневни, затваряне на прозорците при дъжд, Coming/Leaving Home и други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.