Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Износване на гумите от вътре


viv78

Recommended Posts

Само ще ти я разбутат на стенда. Но една проверка нищо няма да обърка.

Дори да не я пипат, поне да видят дали има нещо за смяна или трябва само реглаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • viv78

    28

  • joro-120L

    13

  • skodko

    7

  • Skoda 130LR/h

    6

Най-много писали в темата

:) Проблема се оправя не с пружини, а с преместването на ръкавите на полуваловете, в твоя случай - напред. Но с колко, това ще покаже стенда.

Имаш предвид напред от  към двигателя към колелото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид това, което писах до сега. В първия пост съм ти дал положение на колелата, поглед отгоре и естествено по посока на движението. Така е принципно. Както казват колегите, иди на стенд поне за диагностика, щом си притеснен.

Моята също ги яде отвътре, незначително. Виждам го след 50-60 000км. когато сменям гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид това, което писах до сега. В първия пост съм ти дал положение на колелата, поглед отгоре и естествено по посока на движението. Така е принципно. Както казват колегите, иди на стенд поне за диагностика, щом си притеснен.

Моята също ги яде отвътре, незначително. Виждам го след 50-60 000км. когато сменям гумите.

Аха,ясно,мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще повторя написаното от Жоро, но с картинки - колега viv78, ако застанеш зад колата и гледаш към мотора, задните гуми трябва видимо да са така:

 

cha05.jpg

 

Погледнато отгоре, нормалното положение е това, като този наклон на гумите към надлъжната ос на колата е почти незабележим, но на картинката просто илюстративно е по - голям:

 

rear_toe.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страничният наклон има много малко отношение към неправилното износване, за разлика от сходимостта :eusa_think:

 

Точно! Даже няма отношение. Това се опитвам да обясня от вчера.

 

Не гледайте задницата колко е разкрачена или стои свита, като на разтоварена Татра.

Полуваловете се регулират откъм носача, но едва ли някой ще се навие. Голяма е вероятността да стане по-зле.

Трябва да е стендаджия с опит задни мостове на Шкода. Аз поне не познавам такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страничният наклон има много малко отношение към неправилното износване, за разлика от сходимостта :eusa_think:

 

Точно! Даже няма отношение. Това се опитвам да обясня от вчера.

 

Не гледайте задницата колко е разкрачена или стои свита, като на разтоварена Татра.

Полуваловете се регулират откъм носача, но едва ли някой ще се навие. Голяма е вероятността да стане по-зле.

Трябва да е стендаджия с опит задни мостове на Шкода. Аз поне не познавам такъв.

От казаното и от скицата се вижда, че става дума за това дали гумите са под 90 градуса спрямо надлъжната ос на автомобила, а не за вертикалния наклон.

Моите гуми са под остър ъгъл спрямо асфалта и с преместване на полувала се съмнявам да стане???

Редактирано от SKODA 105 RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, Роската е качил точната схема - фиг.2, това е поглед отгоре, обаче в този случай, който показва гумите се износват от външната страна.

При теб ситуацията със задните гуми е такава \---------/, затова ги износва отвътре. Сигурно знаеш, че Шкода е с чупещи полувалове, които се намират в ръкав, а не с цял мост и всеки полувал е независим. Затова те могат да се регулират, докато положението или сходимостта на задните колелата стане така I--------I

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега viv78, пусни поне някоя снимка, да видим ориентировъчно какъв е наклонът на задните гуми, че така всеки обяснява нещо, а накрая пак няма ясно становище за проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега viv78, пусни поне някоя снимка, да видим ориентировъчно какъв е наклонът на задните гуми, че така всеки обяснява нещо, а накрая пак няма ясно становище за проблема.

Утре ще хода в гаража и ще снимам,че точно на този казус нямам снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега viv78, пусни поне някоя снимка, да видим ориентировъчно какъв е наклонът на задните гуми, че така всеки обяснява нещо, а накрая пак няма ясно становище за проблема.

 

Ама недей слага всички пишещи тук в общия кюп. Кажи, че ти по снимките ще му поставиш диагнозата.

Мене снимките не ме интересуват. Вече цяла страница пиша и не мога да разбера защо оставам неразбран.

Как по снимки или на око ще определиш сходимост на задния мост???

 

п.п. viv78, така и така те накараха да вадиш фотоапарата, аз искам снимка на протектора на износените гуми в едър план.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама недей слага всички пишещи тук в общия кюп. Кажи, че ти по снимките ще му поставиш диагнозата.

Мене снимките не ме интересуват. Вече цяла страница пиша и не мога да разбера защо оставам неразбран.

Как по снимки или на око ще определиш сходимост на задния мост???

 

п.п. viv78, така и така те накараха да вадиш фотоапарата, аз искам снимка на протектора на износените гуми в едър план.

според мен проблема не ми е в сходимоста на предните и задни гуми,е може и да греша,утре ще направя подробни снимки и ще ги сложа

Ти сигурно имаш в предвид с този болт преди полувала да се регулира напред или на зад?

http://viv4o.snimka.bg/automobiles/shkoda-120.792251.32370192

Редактирано от viv78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз когато ходих на стар майстор за реглаж на предница и задница направихме следното: Регулира предницата и му казах , да оправи задницата. Той ми каза правили сме на шкоди но след това се разбутват още повече. Също каза , че задницата ми е затворена и няма да има проблем. И до сега не ми яде гумите отвътре. Според мен не бутай нищо само си смени всички тампони и амортисъори. и пробвай така. Плюс това моета задница на паркинг стои по някога разкрачена. А когато съм карал с друга кола зад шкодата гумите си седят право , дори с фланците и рязаните пружини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен проблема не ми е в сходимоста на предните и задни гуми,е може и да греша,утре ще направя подробни снимки и ще ги сложа

Ти сигурно имаш в предвид с този болт преди полувала да се регулира напред или на зад?

http://viv4o.snimka.bg/automobiles/shkoda-120.792251.32370192

 

Предния мост не го намесвай. Всеки мост по отделно трябва да има сходимост или успоредност на колелата по Надлъжната ос на автомобила.

На снимката се вижда как ръкава на полувала стои на носача. Точно по носача се мести напред или назад, за да се постигне сходимост.

Този ножов носач е хванат с един голям кръгъл тампон към купето. Ако тампона е разбит, сходимостта също се нарушава, защото тогава целия носач мърда напред-назад заедно с полувала. Така, че първо те трябва да се проверят, евентуално сменят и тогава на стенда за проверка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Предния мост не го намесвай. Всеки мост по отделно трябва да има сходимост или успоредност на колелата по Надлъжната ос на автомобила.

На снимката се вижда как ръкава на полувала стои на носача. Точно по носача се мести напред или назад, за да се постигне сходимост.

Този ножов носач е хванат с един голям кръгъл тампон към купето. Ако тампона е разбит, сходимостта също се нарушава, защото тогава целия носач мърда напред-назад заедно с полувала. Така, че първо те трябва да се проверят, евентуално сменят и тогава на стенда за проверка.

Зачетох се в зелената книга "Аз ремонтирам Шкода" и там като теб описват как се оправя сходимостта на задните колелета, но нищо не видях за вертикалния наклон. Утре като направя новите снимки ще видиш за какво иде реч.

 

 

Аз когато ходих на стар майстор за реглаж на предница и задница направихме следното: Регулира предницата и му казах , да оправи задницата. Той ми каза правили сме на шкоди но след това се разбутват още повече. Също каза , че задницата ми е затворена и няма да има проблем. И до сега не ми яде гумите отвътре. Според мен не бутай нищо само си смени всички тампони и амортисъори. и пробвай така. Плюс това моета задница на паркинг стои по някога разкрачена. А когато съм карал с друга кола зад шкодата гумите си седят право , дори с фланците и рязаните пружини.

Не съм загледал моите тампони на носача, но ако е разбит може и от него да отваря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вертикалния наклон нищо няма да видиш. Ти виждал ли си Шкода да не е /---\ така отзад

За този наклон аз говоря,виждал съм,даже стоеше така V

Редактирано от viv78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://viv4o.snimka.bg/automobiles/vertikalen-naklon-na-gumite.799275

 

Ето ги обещаните снимки за вертикалния наклон на задните гуми...дали ще може да се види от тях??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се разбира така на око/мирис/вкус, за N-ти път- ходи на стенд, и да не ти барат нищо поне ще видиш къде ти е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се разбира така на око/мирис/вкус, за N-ти път- ходи на стенд, и да не ти барат нищо поне ще видиш къде ти е проблема.

Да,от снимките не се вижда добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от двете страни, гумите не са центрирани в отвора на калника, виждат ми се изнесени напред, към предния мост. Прегледа ли тампоните на носачите ?! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.