Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Износване на гумите от вътре


viv78

Recommended Posts

Става въпрос за Шкода120,1981г.за задните гуми-износва ги от вътрешната страна,според мен проблема идва от уморени пружини-като вдигна колата на крик дори наклона става обртен-затваря ги.Може би имам2 вариянта да го оправя-да намеря нови пружини-малко вероятно или да си направя на струг подложки под пружините,ако имате някакви други идеи ще се радвам да ги чуя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • viv78

    28

  • joro-120L

    13

  • skodko

    7

  • Skoda 130LR/h

    6

Най-много писали в темата

Според мен по-вероятно е тампоните на задните носачи да са за смяна. И аз карам с 30 годишни пружини и не ми износва гумите накриво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че ако са напълно скъсани или силно повредени, колелата поемат ей такава стойка /  \ , вероятно защото и кутията слиза надолу с мотора. Като ги смених стойката се пооправи. Иначе и аз мислех да сменям пружини от началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта Шкода 120 износва отвътре задните гуми. Сменях пружини, но не се оправи. Износването отвътре идва от неправилна сходимост на задния мост / разтворени колела/. Ориентировъчно може да се измери с две летви. В моя случай не успях да постигна нормата, но има подобрение. Справям се, като обръщам гумите. Новите гуми изкарват около 20 000 км. При малък годишен пробег може да се кара така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със рязани пружини отзад и ми папаше гумите . Смених си тампоните на полуоските към носача (8бр. 60ст парче) и се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята не е само да ги смениш, аз като ги купувах, бяха по 2.40, идеята е да нацелиш средата като ги монтираш, а освен тях се купуват за всеки случай и нови законтрящи шайби и гайки по 0.80ст ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли,случаите може да са различни,аз като я повдигам на крик гумите се изправят, и преди време имах Гранада,на която гумите ги ядеше по същия начин и с подложки под пружините се оправи...А за кои тампони говорите-едни кръгли на греда под мотора?,защото мойте не ми се виждат да са зле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта Шкода 120 износва отвътре задните гуми. Сменях пружини, но не се оправи. Износването отвътре идва от неправилна сходимост на задния мост / разтворени колела/. Ориентировъчно може да се измери с две летви. В моя случай не успях да постигна нормата, но има подобрение. Справям се, като обръщам гумите. Новите гуми изкарват около 20 000 км. При малък годишен пробег може да се кара така.

А ти с новите пружини повдигна ли я?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С новите пружини не се повдигна. Бяха по-къси от оригиналните. Вероятно са по-твърди. Сменяй пружини само в краен случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С новите пружини не се повдигна. Бяха по-къси от оригиналните. Вероятно са по-твърди. Сменяй пружини само в краен случай.

И за това не са се изправили гумите, а при теб като вдигаш на крик обръща ли наклона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за това не са се изправили гумите, а при теб като вдигаш на крик обръща ли наклона?

 

Когато я вдигна на крик наклона се обръща, както трябва да бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато я вдигна на крик наклона се обръща, както трябва да бъде.

За това аз мисля че идва от пружините

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, най-добре иди на стенд или помоли някой приятел, който е по-запознат, да погледне колата. Да не стане накрая да сменяш здрави части, а проблема да си остане. За съжаление по този проблем не може да се даде еднозначно предположение, тъй като е обвързан няколко различни възела и не върви да хвърляме боб, за да отгатнем къде е проблема.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, най-добре иди на стенд или помоли някой приятел, който е по-запознат, да погледне колата. Да не стане накрая да сменяш здрави части, а проблема да си остане. За съжаление по този проблем не може да се даде еднозначно предположение, тъй като е обвързан няколко различни възела и не върви да хвърляме боб, за да отгатнем къде е проблема.

 

Поздрави!

Мерси за точния отговор,тъй като наблизо непознавам някой запознат по шкодите...остава вариянта майстора на стенда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще ти я разбутат на стенда. Но една проверка нищо няма  да обърка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я разбутат, ако някой преди това им раздвижи ръкавите.

 

/ \  \ / - това е сходимост на задния мост, респ. предния, ама погледнат отгоре, а не отзад. Първи вид- затворен- яде гумите отвън, втори вид- отворен - износва ги отвътре. Стенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я разбутат, ако някой преди това им раздвижи ръкавите.

 

/ \  \ / - това е сходимост на задния мост, респ. предния, ама погледнат отгоре, а не отзад. Първи вид- затворен- яде гумите отвън, втори вид- отворен - износва ги отвътре. Стенд.

Раздвижи ръкавите? Като ги гледам отзад са така моите.

Редактирано от SKODA 105 RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раздвижи ръкавите?....

 

Ръкавите на полуваловете.

 

 

 

.....Като ги гледам от зад са така мойте

 

Това, за което пиша, "на око" не можеш да го хванеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръкавите на полуваловете.

 

 

 

Това, за което пиша, "на око" не можеш да го хванеш.

Много възможности..много нещо..а най лесно ще ми е да го оправя с едни подложки под пружините..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много възможности..много нещо..а най лесно ще ми е да го оправя с едни подложки под пружините..

 

:) Проблема се оправя не с пружини, а с преместването на ръкавите на полуваловете, в твоя случай - напред. Но с колко, това ще покаже стенда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.