Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти R18 J8 на Octavia II RS


Kalin_Gubata

Recommended Posts

Здравейте, интересува ме дали някой е опитвал да сложи 18-ки на Октавия 2 РС. Аз в момнта съм с 18-ки на J7,5, но се притеснявам дали по-широките ще станат. В Еуратек казаха, че най-широките, които оригинално се слагат са на J7,5. Моля ако някой има опит да сподели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично (на сляпо), мисля че ще стане 8J. Не би трябвало да имаш проблем.

 

Ето ти един линк: http://www.rimsntires.com/specs.jsp

 

Изчисляваш и после мериш.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на мойта съм с 18", 8j, et 42 пружини eibah и стой перфектно спрямо калника. Ако искаш ми напиши на Л.С. Майла си да ти пратя снимка как изглежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ е максимума,при който няма да опира.На Цонко с ЕТ 42 стоят перфектно.С ЕТ 36 леко вече грознее,че са навън.Моите на бившата са ет36 8J,виж в темата как стоят.Малко доста са навън.Но е въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите са R18, J8, ET45 за гуми 235/40/18. Притеснявам се дали ще опира отвътре в подкалника и калника отвън при движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите са R18, J8, ET45 за гуми 235/40/18. Притеснявам се дали ще опира отвътре в подкалника и калника отвън при движение.

 

225 е стандарта....те 235 ще са една идея по-високи (освен че са и по-широки). Това би трябвало да те притеснява повече. Аз съм с 18 - ЕТ42 (Ако не се лъжа) с Eibach Pro Kit - и си стоят перфектно. По изнесени от това ще е грозновато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да е за притеснение височината - разликата е минимална и е в допуските. Аз също мисля да слагам такъв размер гуми след месец ако не съм продал джантите до тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гуми ще купувам и се замислям като Ви слушам дали да не пробвам ако с 40 закача да мина на 235/35/18. В Петък ще ходя до Варна да ги пробвам. Ще поста снимки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

225/40R18 е размера! По-евтин размер и по-масов. С другите има голяма вероятност, като я натовариш да търка в подкалниците. Станчо беше с 235/40 и му търкаха при неравности. 

Редактирано от masterOne
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гуми ще купувам и се замислям като Ви слушам дали да не пробвам ако с 40 закача да мина на 235/35/18. В Петък ще ходя до Варна да ги пробвам. Ще поста снимки. 

 

235/35 зимни трудно а за летни по 450-500 лева за брой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е хубаво да се променя този размер.

Какъв е проблема ако и 4те гуми са с тоя размер?

225/40R18 е размера! По-евтин размер и по-масов. С другите има голяма вероятност, като я натовариш да търка в подкалниците. Станчо беше с 235/40 и му търкаха при неравности.

 

Наистина е евтин и масов размер 225/40, но прекалено ниска е гумата за нашите условия. Аз затова искам да минавам на 17" или ако остана с 18" поне малко (в границите на допустимото) да увелича височината на гумата с 235/40.

Може ли малко повече за на Станчо джантите - с какво ет и колко j че е търкало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такива моменти съм много радостен че съм с 15 ки :D

Нали знаеш, че кеф цена няма!

 

На колегата автор на темата ще препоръчам следното; преди да купиш какъвто и да е размер гуми, първо сложи за проба, най вече задна след което накарай 3-ма души да седнат на седалката. Виж как влиза гумата в калника и прецени дали няма да търка!

Редактирано от masterOne
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wow!!!! вярно че 235/35/18 са по 500 лв. Значи отпада. Оставам на 235/40/18 като ще проверя дали стърже. В Петък ще се пробва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чих хуи си съсипваш вратите,незнам.8 по 18 е макса,на 225/40 18 и то ако караш мишлен пак хвърля кал по предната врата.Гумите влизат,но калника не събира боклуците от грайфера и бият по вратата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.