Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с интериора на Fabia ?


vlado_v5

Recommended Posts

Здравейте колеги,от септември месец 2013г. съм горд притежател на Fabia SDI combi 2005г.
Искам да ви попитам за следното - някой който се е сблъсквал с подобен проблем да даде съвет :rolleyes:

Имам счупени няколко пластмасови капачета на духалките на таблото - и много се дразня.Искам да ги оправя,но незнам нито как се свалят,нито от къде мога да си закупя нови такива.......
Благодаря ви предварително ;)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид напречните решетки? Чупят се, защото те отзад са хванати като на барабан (полумесец) и улей да им влязат чопчетата. Но с времето, самата пластмаса от топло и студено  се прецаква и каналчетата се чупят и по този начин оставят  тези ламели да се въртят свободно.

 

Най-добре е от морга да се вземат, че нови бяха от порядъка на 80лема май? Ако са счупени само ламелите- от морга пак и си ги цъкаш направо- те си влизат чопчетата им в улеите.

 

Зависи кои са счупени- централната конзола или страничните.

Самите духалки са на щипки. Доста трудно се свалят отпред.

За централната конзола препоръчвам да махнеш радиото или чекмеджето и от там отвътре да натиснеш и си готов! За това до волана, трябва да махнеш долната конзола , защото едва ли ще стане ако махнеш ключа на фаровете.

За пасажерското през жабката.

 

Може и отпред да ги махнеш, но трябва да имаш нещо (примерно отверка или здрава гумена шпатула) с което да ги извадиш. Те там са леко вдлъбнати (има ръбче) и е доста пипкаво, голяма опасност има да се нарани таблото.

Успех!

 

(напиши от къде си, така ще е по-лесно да ти се помогне)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Стара Загора съм :)
 

Счупени са това до волана ,пасажерското и едното от централните.Точно напречните решетки - и то само по една,но от всичките конзолки.
Така,че ще трябва да откачам всичките :D
Отговора беше много изчерпателен,стана ми ясно .
Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Стара Загора съм :)

 

Счупени са това до волана ,пасажерското и едното от централните.Точно напречните решетки - и то само по една,но от всичките конзолки.

Така,че ще трябва да откачам всичките :D

Отговора беше много изчерпателен,стана ми ясно .

Благодаря

Имам лявата и дясната здрави, в продава е обявата ако те интересува 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.