Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светлини за мъгла на О1


johnnie213

Recommended Posts

Днес за първи път ми се наложи да си ползвам фаровете за мъгла, тъй като към 18:00 часа като се прибирах си беше доста гъста мъглата. При изтеглянето на ключа за фаровете в първата позиция (А - Фарове за мъгла) както е описано в ръководството светнаха допълнителните фарове отпред. Не можах да разбера какво става при издърпване до следващото положение (Б - Сигнални светлини за мъгла). Бях спрял и огледах колата при двете положения на ключа, но не открих разлика. На другата ми кола VW Vento, когато ключа се изтегли ми светва отзад още една по-ярка светлина, но на Шкода-та не открих такава и се съмнявам да не ми е изгоряла някоя крушка или дали въобще има такава. Моля ако някой има наблюдения да сподели информацията за да знам какво да правя.

 

Не разбрах от ръководството каква е разликата между:

1. Фарове за мъгла - контролната лампа свети при включени фарове за мъгла

2. Сигнални светлини за мъгла - контролната лампа свети при включени сигнални светлини за мъгла

 

Иначе на таблото светват две различни картинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При второ положение трябва да светнат две 21 ватови крушки отзад ... щом не си открил разлика или са загорели или някъде по цоклите няма контакт , а може и крушки да няма .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързия отговор. Утре ще отворя единия стоп да видя какво е положението. А тези крушки по една във всеки стоп ли са или и двете са в единия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако помня правилно трябва да са в най-горната секция , ако ли не става по-сложно тогаз са като втора светлина при габарита , но при всеки случай са две светлините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, почти съм сигурен, че светва една крушка -  лявата.   :) Десния стоп също е оборудван с крушка за мъгла и, ако не бъркам, при по-старите се опъваше кабел, за да светне, а на по-новите модели можеше да се активира през ВАГ КОМ и тя да свети. Даже Боби Доктора си беше направил задните светлини за мъгла да светят заедно със стоповете, при натисната спирачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ваг-ком,може да си направиш да светят и двете светлини за мъгла.Може да ги направиш и да светят със стоповете,но става много неприятно на светофар като държиш спирачката-много осветяваш задния.Дразниш.

За Октавия 2 говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи набързо си разгледах двата стопа и установих, че и в двата има по четири крушки. Нямах много време да се занимавам и затова като се прибрах погледнах в ЕТКА. Там е показано, че в най-горната секция е крушката за стоп 21W, след нея е жълтата крушка за мигач 21W, след нея е крушката за движение на заден ход 21W и най-отдолу е крушката за габарити, която е двойна 21W/4W (или 21W/5W) - предполагам 21W са точно за мъгла, а 4W е за габарит. Днес на спокойствие ще разгледам най-долните крушки да видя дали не е сложена единична или дали не е изгоряла секцията за 21W. :pioneer: :D

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и най-отдолу е крушката за габарити, която е двойна 21W/4W (или 21W/5W) - предполагам 21W са точно за мъгла, а 4W е за габарит. Днес на спокойствие ще разгледам най-долните крушки да видя дали не е сложена единична или дали не е изгоряла секцията за 21W. :pioneer: :D

 

Колега , по описанието предполагам Окито е О1 след ФЛ и е хечбек ( не е комби) . Моята е същата и светлината за мъгла отзад е само отляво заедно с габарита (както си написал) . При мен изгоря преди време и я смених точно с такава 'двойна" . За това дали на този модел точно може да се сложи и от двете страни да свети и да се настрои само с VAG , вече незнам ... ама може да пробвам довечера :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за информацията. Извинявам се, че още в началото не съм уточнил какъв е точно модела на колата. Става въпрос за (колата от гаража ми) Октавия 1 2001 г., фейслифт, лифтбек (или както се водеше преди хечбек) не е комби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В обедната почивка пак разгледах крушките - и на двата стопа най-долните крушки са двойни 21W/4W и изглеждат здрави, размених ги и пак нищо. Светят си само габаритите (по-високата жичка). :eusa_think: :sorry: Чудя се дали е възможно да са забранени през VAG-COM (щом Сами е написал, че има опция дали да светят и двата или само единия) или пък ключа нещо да се е развалил в тази позиция. В събота и неделя ще направя някои замервания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@johnnie213 , купи си един комплект нови (аз когато купувах бяха по 2 бр само) такива двойни крушки и пробвай с тях първо. Досега не е ли работила , че мислиш за изключване през VAG ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В обедната почивка пак разгледах крушките - и на двата стопа най-долните крушки са двойни 21W/4W и изглеждат здрави, размених ги и пак нищо. Светят си само габаритите (по-високата жичка). :eusa_think: :sorry: ....... В събота и неделя ще направя някои замервания.

 

На 120ката задния фар за мъгла свети само и единствено при вкл. къси светлини. И това е логично решение.

При габарит и минаване на "дълги" гасне. Колега, пробвай само на "къси" дали ще светне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 120ката задния фар за мъгла свети само и единствено при вкл. къси светлини. И това е логично решение.

При габарит и минаване на "дълги" гасне. Колега, пробвай само на "къси" дали ще светне.

Адаш, по принцип е невъзможно да се включи без къси. Ключа трябва да е на тази позиция, за да го издърпаш към теб - така се включа светлината за мъгла :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, по принцип е невъзможно да се включи без къси. Ключа трябва да е на тази позиция, за да го издърпаш към теб - така се включа светлината за мъгла :).

 

Е, значи не може да се обърка. Измислено е. Мерси Гоше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@johnnie213 , купи си един комплект нови (аз когато купувах бяха по 2 бр само) такива двойни крушки и пробвай с тях първо. Досега не е ли работила , че мислиш за изключване през VAG ? 

 

Лошото е, че наистина ми се наложи онзи ден за първи път да ползвам фаровете за мъгла откакто съм я купил колата и добре, че погледнах като се прибрах дали всичко свети и се натъкнах на този проблем. Иначе гледам винаги светлините да са ми изрядни. Даже като изгори крушката за фара или мигача и т.н. си купувам по 2 бр. и ги сменям и двете за да са еднакви, пък работещата осатавям за резерва. Крушки нови ще си взема и ще пробвам (те поне никога не са излишни) и предпазителя ще погледна. Съмнява ме да не се е окислил самия ключ в тази позиция, тъй като се използва много рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че наистина ми се наложи онзи ден за първи път да ползвам фаровете за мъгла откакто съм я купил колата и добре, че погледнах като се прибрах дали всичко свети и се натъкнах на този проблем. Иначе гледам винаги светлините да са ми изрядни. Даже като изгори крушката за фара или мигача и т.н. си купувам по 2 бр. и ги сменям и двете за да са еднакви, пък работещата осатавям за резерва. Крушки нови ще си взема и ще пробвам (те поне никога не са излишни) и предпазителя ще погледна. Съмнява ме да не се е окислил самия ключ в тази позиция, тъй като се използва много рядко.

Не пречи да провериш ключа, но ми се струва по-малко вероятно, защото в първия пост си написал, че индикацията на таблото свети коректно. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по схемите   цвета  на  кабела го дават ----- сиво с бяло   

 

както  и  бушон N > 36

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ключа, колега. На мен ми прави проблем от него, изгуби габаритите от ляво. След почистване се оправи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте, интересува ме, може ли да се поставят директно фарове със секция за мъгла, вместо такива без, на Октавия 1 фейслифт? Естествено ще се смени и ключа за светлините. Има ли фабрично прекарана инсталация за целта? Същия въпрос ме мъчи и за огледалата – да се сложат ел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.