Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна масло


Nano007

Recommended Posts

Здравейте,

от няколко месеца имам октавия 1 1.6и 75 коня. Преди 2 дена при подаване на контакт ми светна индикатор Service oil , което мига в продължение на 1-2 минути и угасва. Нивото на маслото е на минимума, но го отдавам на ниските температури. Маслото е на около 4000 км. Какво трябва да значи този индикатор - смяна на маслото или просто доливане за да се дигне нивото над минимума.

Извинете ме за глупавия въпрос но не съм много на ти с колите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Нулирането на сервизните интервали може да се извърши и с помощта на бутона на дневния брояч за изминати километри по следния начин:
1. При изключено запалване натиснете нулиращия бутон на дневния брояч за изминати километри под скоростомера и го задръжте.
2. Включете запалването и отпуснете нулиращия бутон. На дисплея се появява един от сервизните интервали
3. Завъртете при желания сервизен интервал с обслужващото копче за сверяване на часовника в посока надясно. На дисплея се изобразява "service - - - -"
4. Изключете запалването. Едва сега съответните данни се привеждат към нулата."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за оказаното съдействие, ако има нещо друго ще отправя питането си тук благодаря за отделеното внимание :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е зле и да се долее масло, щом е на минимума. За 4000 като е паднало до минимума, т.е. с около литър е намаляло, показва, че трябва редовно да се проверява, за да не се стигне и до светване на лампа, поради паднало нялагане. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.