Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Check engine и въпрос за ЕГР


rzr

Recommended Posts

Здравейте. От известно време се появява check engine светлината на таблото, понякога след известно време стоене на място при работещ двигател, а друг път произволно, не винаги мога да хвана кога точно и след ден-два загасва. Доколкото разбрах, това е най-вероятно проблем с ЕГР-а или катализатора / ламбда сондата. Колата е бензинова, на 180к и катализатора не е пипан, нито сондата. Въпроса ми е дали е възможно да се изключи софтуерно ЕГР-а или евенатуално да се затапи, естествено ако ще се отрази добре на мотора? Ясно е, че трябва диагностика, но все пак искам да се ориентирам предварително от някой, който е имал подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ЕГР на бензинова кола бре колега ?

На мен ми светваше чека на заради засмукване на масло през една тръбичка за обогатяване на картерните газове ... затапих я , измих всичкото масло и от тогава не е светвало , ама при теб що свети :sorry:

Както казва Бат Сами пусни и една диагностика и виж каква грешка дава и после ще го мъдрим.

И не е лошо поне да ни ориентираш с кой мотор е таз Фабия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да има егр,но колегата да беше посочил с какъв двигател е колата му. 1.4 16v предполагам.Защото те правят подобни проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.