Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Полезно и ново - Амортисъори на преден капак за Octavia 3


1000MB

Recommended Posts

Още докато карах Октавията 02 Фейслифт, много ме дразнеше факта че предния капак над двигателя няма амортисъор който да го повдига  както при VW и Audi примерно. При VW го има още от Голф 4 насам. Всеки път като слизах пред блока да проверявам масло и вода за чистачки в Шкодата ползвах две ръце и мускули да повдигна този тежък и голям капак и да го подпирам с пръчката, пак като отварях капака на колата на жена ми (кара Голф 6 ТДИ) беше си истински кеф, с два прста на една ръка го повдигаш и натискаш обратно. На всичкото от горе търпях и майтап от нея по отношение на физическите ми упражненията с моя капак :P . Тогава го намерих въпросният амортисъор за Октавия 2 като предложение от фирма Milotec.de и струва 70 Евро без доставка. Бях почти сигурен че при новата Октавия 3 ще го има, защото като форма и големина е както и задните амортисъорчета, но се излъгах ! И така реших че на всяка цена или ще намеря оригинални от някаде или ще му пасна от задните или от някой VW. Прво проверих в Milotec и там го няма още, но след това ги намерих в един Чешки сайт като сет от 2 броя. Струват 40 евро + доставка 25 евро. Мен ми се вижда много прилично като цена. Интересното пак там е че за 3 -ка ги има а за 2-ка ще ги има от следващия месец на цена от 50 евро + доставка. И така ето ги при мен :).

Производство са на фирма KI-R, сила 280 N, и се монтират за 5 мин. с 4 болтчета и ползване само на един ключ ном 10.

 

 

IMG_7122_zpsb94ca20d.jpg

 

IMG_7123_zps6afdc4c4.jpg

 

IMG_7126_zps736779ce.jpg

 

IMG_7131_zpsabbddb52.jpg

 

IMG_7132_zpsdf351e4f.jpg

 

IMG_7133_zps17660ade.jpg

 

IMG_7134_zps69af78ef.jpg

 

IMG_7135_zpsd9cc8584.jpg

 

IMG_7129_zps32de2607.jpg

 

IMG_7128_zpsc66027b6.jpg

 

IMG_7127_zps716eb0fa.jpg

Редактирано от 1000MB
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало. Браво.

Само не си махай стоковата подпора, че не се знае кога ще изпусне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда,хубаво е ,че са 2,защото при Октавия 2 се предлагаше 1 и лееко повдигаше капака от едната страна като е затворен.Но пак бяха 2 варианта,на поставяне-тоест 2 вида аморт.и съответните планки и т.н.към тях. Но аз не бих си сложил,само да ми тежат :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда,хубаво е ,че са 2,защото при Октавия 2 се предлагаше 1 и лееко повдигаше капака от едната страна като е затворен.Но пак бяха 2 варианта,на поставяне-тоест 2 вида аморт.и съответните планки и т.н.към тях. Но аз не бих си сложил,само да ми тежат :P

 

Ами прав си, с фланците 2 кг + амортисъорите 1,5 кг = 3,5 кг допълнително тегло :tongue_1: може на разхода и ускоряването да се отразят :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.