Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със задна ел. врата на Супърб комби


DIGIGI

Recommended Posts

Здравейте, искам да кажа на колегите какво се случи с задната ел.врата и да питам на някой дали се е случвало подобно нещо.

Колата е на почти година. Преди около месец задната врата започна да прави номера. Почна да не се затваря-отваря от време на време. Аз изчаках да стане проблема осезаем, т.е. да почне да го прави всеки път, преди да отида в Шкода. След от около 2-3седм. почна всеки път да го прави почти без пропуск и аз отидох до Шкода да имм кажа, те провериха казаха, че задния ляв амортисьор е за смяна и казаха, че ще го поръчат и като дойде ще ми го сменят. Това беше на 31.12 и аз зачаках.

Обаче какво стана след точно 2 дни. Настъпи нова година и багажника реши да работи без отказ! И то без никакъв. Сега като се обадят ще я закарам и незнам дали да им казвам... :nea:

 

На някой да му се е случвало проблем с тази врата?

Тъй като не знам какво представлява този ел.амортисьор точно и как работи, мога да си представя, че е имало лоша връзка някъде, но дори и тези от Шкода не са я намерили и сега просто се е оправило докато не спре пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ е просто гаранционен сервиз. Те няма да разглабят и да оправят, ами сменят с ново. В повечето случаи не търсят защо нещо не работи, ами само, че нещо не работи (посредством диагностика). Затова, ако искаш нов амортисьор - чакаш и сменяш... Ако пък не искаш - обаждаш се докато е време, защото после не е ясно дали няма да ти кажат ти да си го платиш. Всичко това в случай, че колата има гаранция, след като е само на година. Досега не съм чувал някой да е имал проблем с това, но може да си е дефектно нещо.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично все още нямам проблеми с тази "екстра" , но няма какво да се притесняваш , че сега работи. Това не е твой проблем, колата е Шкода - имал си проблем, те не са го отстранили веднага, не си ти виновен. Имат си "специалисти" които са решили , че левият елемент (това не са армотесьори) е за смяна и те си отговарят за решенията. Ако мислисш, че ЕТ го плащата - не, идва им безплатно като резервна гаранционна част. Шкода дава 2 години гаранция и 60 000 км, всичко която е в повече е от дистрибутора и важи само за държавата в която е. Това ми беше обяснено в един сервиз в Дюселдорф докато ми слагаха гаранционно нови щипки на кората под двигателя. Нито една дума за гаранция или някакви документи не се наложи да казвам, провериха ВИН номера и от там всичко им излезе, почерпиха ме едно кафе и за 15 мин си взех колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.