Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с обтегача фабия 1.9 sdi 2004, помагайте!


TeodoraTodorova

Recommended Posts

Здравейте, ситуацията е следната: счупи се болта който държи обтяжната ролка на пистовия ремък. Огледаха обтегача всичко ок, сложихме го пак (процедурата беше спазена много прецизно) болта закълен 8.8... Пак го счупи...Огледахме гнездото на ролката и установихме че има още една вдлъбнатина ляво на станата....Отидох до евро 07 и ги помолих да ми кажат дали обтегача ми е същия понеже почнах да се съмнявам че това е правилният (не влиза, а халтае леко в гнездото) Днес сложихме новия и пак леко криви на една старана самия ремък...Всичко ми е проверено, ремъка е нов....моля за мнения по проблема...Има ли различни обтяжни ролки за шкода фабия 1.9 сди 2004-та? Новата ми е на ина с номер 534016410. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая четох форума, някой беше споменал че нямат демпферна шайба, а и ми е притеснено понеже обтегача не влиза много плътно в гнездото, дали има различни видове обтегачи за този модел кола? Гледах снимки и установих че има едни който са с допълнително зъбче в основата (моят няма, новъят който ми дадоха също...) Благодаря за предложението с демпферната шайба, а да попитам как мога да разбера че проблема е в нея? Наблудавах когато системата работи, няма никакви анумалий всичко изглежда идеално, не тресе... и просто в един момент след около 20-30 мин ми чупи болта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се изкажа, малко не по темата!

 

От Евро 07 се купуват неща от сорта на- ароматизатор,стелка,спрейче и тн.  Резервни части- мерси!
(това е лично мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се изкажа, малко не по темата!

 

От Евро 07 се купуват неща от сорта на- ароматизатор,стелка,спрейче и тн.  Резервни части- мерси!

(това е лично мнение)

:PDT_Armataz_07:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но веднъж ходих и във Франц, там поръчах цилиндъра за задните спирачки (има 2 вида преди не го знаех, разликата е само вдупките. има с една и с 2) та като пристигна и видях етикета, бяха го донесли от евро 07....явно доста работят с тях....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,почти съм сигурен,че ти е блокирала ролката на алтернатора!Тази ролка е с така наречения-фрайлауф!Това си е сравнително чест проблем!Когато ролката блокира напрежението се предава,към обтяжната ролка.

Редактирано от nava6i
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я закарах на доктор, прегледа я и каза че обтегача е леко на една страна, утре ще се заеме по-сериозно с проблема ми и се надявам да задоволя любопитството си.... а да Ви питам колеги, някой да е имал проблем с гнездото на обтегача?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях сигурен в това , което написах и за това се консултирах с ЕТОС -а и той к'во каза - за 1.9 Д ремъчната шайба на коляновия вал е демпфаща (два пръстена желязо с гума по средата) и са два модела до купе 6Y-3- 849 644 и след купе 6Y-3- 849 645 с каталожни номера 038 105 243 L и М за съответните модификации и понеже коляновия вал води цялото движение на ремъчната предавка , ако от там тръгва вибрация цялата система ще халтави и ще сгъва найлона най-слабото звено.

Свалете ремъка и вижте гумения слой на таз шайба да не е напукан или скъсан и съответно да не е омекнал много , проверете и другите работи , които отбелязаха колегите ... аз лично за друго не се сещам , защото от скоро съм на вълна Фобия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При счупването, се е изкривила алуминиевата планка,която държи помпата,динамото,обтегача ,сменяйте я цялата.

Не съм прочел първия пост,че е сменен целия обтегач и че се е счупил в движение обтегача на пистовия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, ходих до монтьора, той ми каза, че новата част която съм закупила от евро 07 леко криви на една старана, става дума за милиметри...каза да я върна и да взема възможно най-скъпа и каячествена такава...Чудно ми е само дали е възможно от евро 07 да са ме метнали и да не са ми дали обтегач на Ина както пише на самата кутия а да са  ми дали някой "фалшив", понеже самия обтегач комплекта не беше опакован в найлон а просто сложен в кутията....като го разгледах днес по-обстойно на него пише Litens Germany...комплекта ми струваше 78лв, утре ще ходя да го сменям с по-скъпо струващият такъв от 160лв.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я закара на доктора той каква каза за това дето те посъветва колегата navi6? Оригиналната ролка с обтегача струва по-малко от 100 лева, със смяната ще ти излезе пак по-малко от 160.

Редактирано от petel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за въпроса, ама защо не си вземеш оригинални части от ЕТ или някой дилър на VW? Наистина не разбирам...  :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...колегата Nava6i излезе многооо прав!!! Излезе тази фрайлауф шайба, но понеже не ми се наливат повече пари в колата реших от пасив да я превърна в актив (продавам я на части)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...колегата Nava6i излезе многооо прав!!! Излезе тази фрайлауф шайба, но понеже не ми се наливат повече пари в колата реших от пасив да я превърна в актив (продавам я на части)...:

На  това му се казва кардинално решение.... :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На  това му се казва кардинално решение.... :o

Абсолютно :lol:

Тези автомобилчета са толкова кът вече.Няма ги по салоните и са много търсени,защото по-здрава и икономична кола от тях не съществува при никоя марка!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потребителя пише,че продава колата на части но след лично съобщение отговора е---- ( аз не я давам цялата....принцино ако хвърля едни 4 стотака мога да я направя но искам да й избия парите...Благодаря ти за предложението  :))--- цитирам я на 100% сигурно иска да избие парите капка по капка ...... не знам има ли смисъл да коментирам

  •  
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, извини ме но знам каква цифра очакваш да кажа - 1200-1400, в тази кола налях доста повече не мога да я подаря....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, извини ме но знам каква цифра очакваш да кажа - 1200-1400, в тази кола налях доста повече не мога да я подаря....

Набий още 150 лв. тогава и карай, голяма драма, голямо чудо  :tongue_2:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.