Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с датчика за температурата на О1


stemit

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Днес ми се случи нещо странно!

По време на движение забелязах, че датчика за отчитане температурата на двигатля от нормалната си позиция слезе почти до нула. Бях на магистралата и не спрях. Парното работеше нормално, топлеше! След някъде 50км все едно двигателят започна да загрява и датчика застана на старото си положение. Така беше извесно време и температурата пак падна както преси. По компютър нищо не се променяше - динамика, парно  и разхода се запази същия. След преглед на двигателя визуално нямаше проблеми. Така с тази анумалия карах 300км.

На някого случвало ли се е това. Какво да правя? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много вероятно е да се развалил датчика!

Смени го с нов,не е скъп и не трябва да работи така.Много вероятно е да се хване на диагностика,провери ако можеш на студена и на топла кола дали показва реални температури!?

Пиши в търсачката : температурен датчик и сигурно ще излезе полезна информчация. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей  колега, при мен(AGU- 1999година) температурния датчик за охл. течност е двоен(два датчика в едно), като единия дава сигнал на таблото за стрелковият уред(през малко електроника и стъпков ел. двигател), а другия датчик на ECU-то за управление на двигателя. Двата датчика са в един корпус, но са независими и всеки от тях може да "изкиха". При мен "изкиха" този за ECU-то и на топъл двигател палеше когато си иска. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери и  буксата дали  контактува  добре  и  жиците  покрай   нея---  като  начало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени датчика. При мен по същия начин падаше и почти веднага си се вдигаше обратно стрелката и накрая се прецака нацяло и го смених. Датчика е G62 мисля че се казваше ако разбера как се качват снимки ще ти кача и графиката на съпротивлението спрямо температурата на датчика за да може да го премериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не излезе накрая   проблема в  таблото ........   ама  той   доктора  дано  да знае.

Ама  иска  ровене  и  четене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.