Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Експериментът: Дизел от седем бензиностанции кристализира само при минус 13


Ради

Recommended Posts

Ако някои си мисли , че един човек (контролен орган ) не може да се маниполира ... Естественно, че нафтата е боклук. Нещата няма да се променят докато Лукойл е монополист. Ако си мислите, че ОМВ и Шел носят нафта от другаде.. да ама не, никои няма да си позволи този разход. Няма обшество тук, всеки си зарежда и "стиска" палци да не му се супи нещо по колата... Застрахователите не покриват такива щети, защото не е изгодно, така че няма кои да промени нещата. Една седмица да не зареждат хората на Лукойл и ще има уникален ефект, но това тук няма да се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някои си мисли , че един човек (контролен орган ) не може да се маниполира ... Естественно, че нафтата е боклук. Нещата няма да се променят докато Лукойл е монополист. Ако си мислите, че ОМВ и Шел носят нафта от другаде.. да ама не, никои няма да си позволи този разход. Няма обшество тук, всеки си зарежда и "стиска" палци да не му се супи нещо по колата... Застрахователите не покриват такива щети, защото не е изгодно, така че няма кои да промени нещата. Една седмица да не зареждат хората на Лукойл и ще има уникален ефект, но това тук няма да се случи.

:wacko_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една седмица да не зареждат хората на Лукойл и ще има уникален ефект, но това тук няма да се случи.

 

Аз пък карам само с нафта на LukOil и досега не съм имал проблем. И газта, че и бензина ги сипвам там. И досега проблем не съм имал. И в "Европа" съм карал - при мен разлика няма нито в разхода, нито във вървежа. Моя съвет е да се въздържаш от такива генерални коментари. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък карам само с нафта на LukOil и досега не съм имал проблем. И газта, че и бензина ги сипвам там. И досега проблем не съм имал. И в "Европа" съм карал - при мен разлика няма нито в разхода, нито във вървежа. Моя съвет е да се въздържаш от такива генерални коментари. 

Работим с Лукойл и знам какво правят, аз също зареждам от там - Екто. Няма как да обесня какво се прави заради работата ми, все пак форума е отворен, а аз съм си сложил името тук. Само ще кажа, че това което се произвежда тук (в Невтофим) се изнася в голяма степен, а ние ползваме внос от Русия. За бензина може да прочетеш как газовият кондензат се обогатява и придобива характеристики близки до бензин. Да вметна, че газовият кондензат не е акцизна стока...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледал експеримента, но ми направи впечатление, че зачестиха рекламите по Нова ТВ на Алпин Дизел, дето не замръзвал до -30 градуса. Последните няколко пъти и аз зареждам Екто, че ми се връзва с картата за отстъпка цената почти колкото на нормалния дизел. Не знам дали си внушавам, но след последното зареждане усещам някаква лека положителна промяна в работата на двигателя. :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета, нали сте наясно, че над 90% от горивата в различните вериги са с един и същи произход - Лукойл Нефтохим Бургас?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Дизела почти навсякъде е една и съща помия. Основно се продава от Лукойл, част от Инса и много малка част е внос директно на нафта. За момента ромпетрол и петрол май само внасят чиста нафта до колкото знам. Ниско-температурна и т.н. - това са добавки дето на 90 процента се добавят в цистерната след напълване, както и добавки да вдигат други показатели. Проблема идва от обектите, където става "кръщаването". 

Примерно някой внася мазут преработва и го смесва с дизел в базата си и го дава на веригата бензиностанции те го карат до обекта си, който е "на своя сметка", там собственика добавя и от своята база малко преработено масло...  викали му франчайз.

А маслото първо в сервиза ви го точат от там отива през лека преработка на по-големи машини или съоръжения и чак тогава в горивото...

И като добавите и малко биодизел в тая каша... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чувал, че на ромпетрол и петрол горивата са най - добри, но още не съм ги пробвал...

Добре е, че само си чувал. Съвета ми е да ни ги пробваш на свой гръб. Петрол никога не са се славили с добри горива, а Ромпетрол бяха добри, но до преди 2 години. Сипвай смело на ЕКО, както и Екто на Лукойл.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички бензиностанции в БГ. зареждат  от Лукойл, а друг е въпроса кой какви смеси и буламачи слага в горивата на бензиностанцията.

Едни да подсилят октана малко а други за по голямо количество  а бе мошеници са всички .

Аз зареждам само на ОМВ ама още не съм видял Австрийска цистерна да разтовари гориво на бензиностанцията.

А Шел   съм ги хващал много кратно да лъжат в количеството(Франция разлика 180 литра ,Белгия около 120 литра при резервоар 1250 говорим за камион). В моя град имаме една такава бензиностанция и бяха ми сипали с около 5 литра повече газ от колкото събира бутилката на старата ми кола.

Нека всеки да си направи сам сметката къде да зарежда.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е, че само си чувал. Съвета ми е да ни ги пробваш на свой гръб. Петрол никога не са се славили с добри горива, а Ромпетрол бяха добри, но до преди 2 години. Сипвай смело на ЕКО, както и Екто на Лукойл.

 

Това, че някой внася не означава по-добро гориво а най-евтино ;) т.е. по-евтино от Лукойл. И нека друго да уточним едно е в бургаско, второ в София и трето в Северозапада. Една и съща верига в зависимост от обекта може да зарежда от няколко места. Пример в Бургас и Стара Загора зарежда от Лукойл защото ттранспорта е нисък, в Русе да зарежда от Румъния пак по същата причина а в София от близката си база където на цистерни са го докарали от Бургас пристанището....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това напомня за оная новина дето 60 от 61 полицейски екипа взели рушвет. все едно някой се учудва вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работим с Лукойл и знам какво правят, аз също зареждам от там - Екто. Няма как да обесня какво се прави заради работата ми, все пак форума е отворен, а аз съм си сложил името тук. Само ще кажа, че това което се произвежда тук (в Невтофим) се изнася в голяма степен, а ние ползваме внос от Русия. За бензина може да прочетеш как газовият кондензат се обогатява и придобива характеристики близки до бензин. Да вметна, че газовият кондензат не е акцизна стока...

Добре де, то какво излиза тогава, че Нефтохимът изнася нефтопродуктите, които се произвеждат там, пък ние внасяме готово гориво от Русия - така ли стоят нещата?

Пък за газовия кондензат - ако е истина това, което казваш, значи става въпрос за огромни печалби!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой зареждал ли е вече на Газпром?

Аз, в Бургас, Газ. Доволен съм свали ми разхода с 10 - тина процента, имаше промоция, /над 20 литра/ някакви кроасани и кафе. Колата работи перфектно с тяхната газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е там, че няма контрол. ОМВ - забравете Австрия. От 10 години ОМВ притежава най-голямата рафинерия в Ромъния, по-голяма от Нефтохим. Кои ще донесе гориво от скъпият Авсрииски пазар да го прадава на евтиният БГ. А за пропан-бутана, вноса се прави само от Ромъния. Каква е едията там, от Нефтохим не може да променяш концентрацията на пропан-бутан - зеля 60-40% , лято обратното (друго е че лабораторията която мери това е на нефтихим и е в завода). Докато в Ромъния може да си купиш изобутани, пентани, секстани и т.н. може да синаправиш изгодна смес. Тези продукти за част от рафинирането и няма къде да ги влижиш, освен в горене в рафинерията или продажва на много ниски цени , а и те са без акциз, защото не се водят горива за МПС....

И аз обичам Стема Артоа, но не мога да намеря Белгииска...

Редактирано от N.Zlatev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите от offroad форума бяха направил подобен тест през 2008 като този на Нова - но доста по-добър и изчерпателен.

 

Тук е ситуацията с нафтата от различни бензиностанции:

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=46576&p=551462#post551462

 

Тук тестват най-скапаната от пробите, как се влияе от различни добавки против замръзване:

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=46576&p=555542#post555542

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

До сега карах с бензин от Шел.При зареждане от Газпром компютърът на колата отчита с около 10% по-малък разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, някой зареждал ли е вече на Газпром? Софийския обект в Дружба би трябвало да работи. Някой, нещо, отзив?

Сипвам там от 2 месеца. Не намирам особена разлика, но горивото се доставя от Ниш, поне не е лукойлско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.