Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

няколко въпроса за Octavia 2 (2008 преди FL)


superba

Recommended Posts

най-добре е да си направя отделна тема, защото както писах в една друга съм решил да взимам такава Октавия, само че постоянно ми излизат разни въпроси относно колите, които гледам.

 

1. има ли серийно навигация Columbus ( RNS510) на този модел  ? Знам как работи на О2 FL, примерно при вкл на задна и при наличие на парктроник, на дисплея се визуализира парктроник, при ръчкане по климатроника на дисплея се показва какво се случва. Но при тази която гледах нищо подобно не се случваше, единствено работеше радиото, не можахме да тестваме и мултиволана. Имах усещането, че нещо не е вързано като хората ... или просто тези функции при октавия 2 преди ФЛ ги няма ?

 

2. има ли някой от вас с протрити до бяло копчета за отваряне на прозорците ?  на кола на 5-6 години ми се струва повече като фабричен проблем, отколкото да е от използване, защото сравнено с всички други елементи от салона, някак не се връзва ... или просто така ми се иска да вярвам :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-Няма.За това и не работи изобразяването на парктроника.Трябва да се смени един модул.В темата в подписа ми има подробно описано!Ако пък е от съсвсем от първите,трябва и още един модул да се сменя,защото не заспива и хаби акумулатора.Иначе Октавия 2 преди ф.л. си изобразява парктроника и климатроника на оригиналното радио.

2-Ако е от най-първите-при тях копчетата и дръжките са покрити със софт-лак както при Аудитата,който много бързо се бели.След 2007-08 са оправени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-Няма.За това и не работи изобразяването на парктроника.Трябва да се смени един модул.В темата в подписа ми има подробно описано!Ако пък е от съсвсем от първите,трябва и още един модул да се сменя,защото не заспива и хаби акумулатора.Иначе Октавия 2 преди ф.л. си изобразява парктроника и климатроника на оригиналното радио.

2-Ако е от най-първите-при тях копчетата и дръжките са покрити със софт-лак както при Аудитата,който много бързо се бели.След 2007-08 са оправени

2008 са, и по VIN ги проверявам (10-тият символ от VIN-а е година на модел)

обелени са копчето за прозореца на шоферската врата, копчето за джама на предна пасажерка врата, както и е паднало малко от лака по ръба на модула за управление на климатроника ... там където са контролите за подгрева на седлките, което няма как да е от ползване, щото там просто нямаш никаква работа. 

 

опитах да отворя линка от подписа ти, но ми дава грешка 404, като да няма такава страница ... пробвам този линк: виж ежедневката: viewtopic.php?f=30&t=9909&start=0

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега!

:eusa_think: не разбирам много от тоци, но с две думи, за да тръгнат нещата ще трябва по-нов парк-модул и лека намеса с ваг-ком, така ли ? /въпреки, че в линка се говори за болеро, а това е колумбус/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

не мога да си единтвам мнението ... за това ново

повече снимки в темата със снимките, тук ще продължа да си задавам разните въпроси, на които не намирам инфо в търсачката:

- има една екстра, която малко шкоди имаха - контрол на налягането в гумите. Имам един комплект runflat гуми, който мисля да ползвам, въпросът ми е тази екстра подлежи ли на допълнителна инсталация в колата, какво е необходимо за целата ?

- до сега колата е карана с longlife, четох че не е препоръчително (особено за TSI). Айде тази е MPI, как стои въпросът при нея ? 10в40 или 5в40 бихте препоръчали ? от сервиза ми препоръчаха и сложиха 10в40, ама все пак да питам .. след смяната на маслото сутрин докато е студена чувам леки почуквания в такт, клапани, повдигачи ли са ... може да е от маслото, а може и да са си позаминали. Проблем ли е да се кара така ?

- за О1 виждам, че има cup holder на мястото на задния пепелник (на средната конзола), докато за О2 намирам само пепелници, има ли такава заводска екстра за О2 

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още нещо от днес .... май май АГУ-то ще дойде фабрично. Като цяло системата е на Ланди Ранцо, но компа, който я управлява е на Шкода и хората от сервиза на Ланди в Сф, не могат да го прочетат. Има ли вариант в ЕТ да свършат тази работа (разбират ли), изобщо как стои въпросът с газовите тук ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ работят само с БРЦ. Колега аз имам такава ''баба яга'' . Разход под 11на100 не съм постигал. Иначе във вървенето и динамиката почти няма разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лошо, и на мен така ми казаха по тела, ама все пак утре се записах да мина да видя ... в интерес на истината компа беше брандиран от Шкода и от Ланди като го закачиха с техния софт, не можаха да го прочетат. 

 

относно разхода ... имам само една засечка за сега, 270 км с 30 л градско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.