Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

прекъсва на бензин


Dave502

Recommended Posts

Имам Шкода Фабия 1,6 MPI 2008 с газов инжекцион. На газ върви перфектно, прекъсва на бензин. Дайте идеи от какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензинова помпа,запекли дюзи - за това се сещам в момента сигурно има и друго!

Пробвай с ударна доза добавка за почистване на дюзи макар ,че аз лично съм скептично настроен към тях и бих използвал други методи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше проблемът само на бензин можеше ,като догадка да ти спомена за бензиновия филтъра ,който се намира до резервоара отдолу.

На по-старите автомобили  един от често срещаният проблем е там,като се запуши.Даже и аз не зная на какъв период от време се сменя той (бензиновият филтър след резервоара).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента на прекъсването имаше ли достатъчно газ в бутилката,възможно е от недостиг на гориво.Освен това може да е от изпарител,също от запушен газов филтър ако си с инжекцион.Ако нямаш проблем при всички тези неща остават свещи и тоци като цяло!Свещи сменял ли си и ако да преди колко километра и какви сложи?С две думи закарай я на специалист да я погледне и да диагностицира къде е проблема,че от разтояние трудно се налучква ,а да почнеш да сменяш на "проба-грешка" ще ти излезне солено !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше проблемът само на бензин можеше ,като догадка да ти спомена за бензиновия филтъра ,който се намира до резервоара отдолу.

На по-старите автомобили  един от често срещаният проблем е там,като се запуши.Даже и аз не зная на какъв период от време се сменя той (бензиновият филтър след резервоара).

Възможно е да има два проблема и на двете горива колега и пак да излезеш прав за филтъра!

За смяната е относително много зависи с какви горива се кара.Имал съм случаи хора които не са го сменяли с години и даже не знаят ,че има такъв филтър и трябва да се сменя нямат никакви проблеми.Имало е и случай за една седмица нов филтър да се задръсти от скапан бензин.Лично съм попадал на моята кола на скапан бензин то не бяха пушаци,не беше спад на мощност на моменти настъпвам газта колата забива муцуната.Със сигурност бензина беше много малко в тази смес! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за спама ама нямаме друг избор в горивата и бензиностанции те все са си същите калпави .

Големите бензиностанции, желателно в големите градове - това е решението!

Иначе колкото пъти съм сипал гориво от някоя малка бензиностанцийка от дълбоката провинция - толкова пъти съм се ядосвал после! :BangHead:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Благодаря Ви колеги, оказаха се две запушени дюзи.....

Здравейте на всички. От вчера и аз се присъединявам с едното возило към форума.

А сега по темата:

Какво общо имат дюзите с газта?

Ако са само дюзи, значи си си втъппявал че прекъсва на газ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюзите са виновни, за да прекъсва на бензин, а на газта е сигурно от филтъра на газовото......Отдавна не съм го чистил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.