Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автокозметика.


The Best Forman

Recommended Posts

Препоръчайте нещо за пластмасовото табло на Фобията.

Вчера се захванах малко с хигиенизиране , но след щателно забърсване с чиста вода и микрофибър черната част на таблото остана като на мръсни петна (синьото и бялото светнаха) ... критерия е да няма миризма (от опит знам , че съм алергичен към миризмите на повечето шпрейове) и другия е да не остава лъскав слой да прави блик по стъклото.

Поздрави и весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.pestimenergia.bg/shop/product/416/nano-gaba-za-pochistvane.html Гена, вземаш си една такава гъбичка и забравяш за препарати и миризми. Само с топла вода си я ползвам аз. Има ги в Кауфланд, предполагам и не само там. Така изглежда.

 

P1050139_zps234e1bfc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж аз доста често използвам кухненска гъбичка за чинии,но я ползвам,като с нея си нанасям течен парафин по таблото и най различни пластмаси понеже с него лесно се поддържат и не се напукват или на цепват от силното слънце,когато колата стои навън.

Повечето препарати за табло се правят на парафинова основа един течен парафин струва около 1лев а спрей или друг препарат към и над 5 лева. Това мазане с парафина си го правя доста често на колата през лятото и веднъж през зимата.Изгодно и качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих опит с магическата гъбичка и ... тук таме пак останаха следи от италианския пепеляк ... надявам се след два три опита да светне най-сетне ... проблемът е , че сваля боята на гривните на духалките , но това лесно се оправя.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като четох технологията на тая гъбичка то все едно с шлайф паста да го минеш. Аз лично не бих рискувал. По-скоро бих пробвал химията. Моята съм я чистил с разни силиконови и сие шрейове с антистатичен ефект, но като цяло влажна микрофибърна кърпичка върши достатъчно добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има на Ма-Фра едно спрейче, ама му забравих името... перфектна работа върши за пластмаса(тъмна)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като четох технологията на тая гъбичка то все едно с шлайф паста да го минеш. Аз лично не бих рискувал. По-скоро бих пробвал химията. Моята съм я чистил с разни силиконови и сие шрейове с антистатичен ефект, но като цяло влажна микрофибърна кърпичка върши достатъчно добра работа.

Тя таз боичка и без друго не е много трайна ... има изтъркано по ключа за фаровете и по другите ключове без да съм я търкал , така че мисля това за нормално , а не за резултат от гъбичката , а микрофибъра - върши работа за ежеседмично почистване , а това при мен е кир на поне 10 години .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

   Стара е темата, но да дам и моят опит. Автомобилът винаги го почиствам собственоръчно вътре. Използвам единствено бебешки мокри кърпички (без алкохол), които струва до 2,50 лв./72 бр. Универсални са, тъй като с тях почиствам цялото купе - от таблото до дамаската. Идеални са за почистване на труднодостъпни места като ареаторите, фугите по сглобките и пр. Може би таблото след това трябва да минавам със силиконов спрей, ще пробвам.

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

За мойто табло както и за останалите части по интериора ползвам мляко на фирма motox което става освен за пластмаси и за кожи,гуми и съм много доволен от него.Струва 7.50 лв. за литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз ползвам продуктите на Sonax  - за всичките си коли.

Мнодо съм доволен. Изключително съм доволен откакто открих какво означава качествена течност за чистачки - пак на Sonax - зимна и летна.

Концентрат - сам си го разреждам. Излиза и да на далавера - не е скъпо като го сметнеш и особено приравниш към разхода на течност.

От години забравих какво е това скърцане на перата по стъклото и мазане на буболечки или други неща без особено чистене.

Да не говорим за липсата на миризма на спирт.

Навремето съм си викал - ако сме спре катаджия сега - ще си мисли, че сме пияни всичките в колата - така миришат долнопробните течности от бензиностанциите.

Отделно със Sonax - едни пера на чистачките изкарват невъобразимо по-дълго време ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време ползвах Sonax за чистачките и резултата е че още имам синкави петна на предното стъкло в областта където не стигат чистачките ;) За щастие поне от боята по покрива се разкараха. Иначе наистина чисти перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 4 години - не ми се е случвало такова нещо. Да не би да си го правил прекалено концентриран? Аз го разреждам малко над нормата, т.е. леко по-рядък го правя. Старата Шкода беше бяла - и не съм видял такива нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

странна работа. ще огледам мойта за петна, но щях да съм видял досега. да не си попаднал на някое менте - нали сме страната на чудесата:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Аз ползвам едно за автомивки. Много му се кефя, че не е от тия дето седи мазно и е с добавени антистатици. И както съм си мързелив 1 литър ми стига за половин година и нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.