Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Супърб 2 ФЛ или Октавия 3


rendeto

Recommended Posts

Аз имам Супърб комби и ходих да тествам и новия Супърб FL, разлика във возията, т.е. окачването нямаше, а и както каза консултанта то затова и се казва FL, т.е само външни промени и то така да се каже козметични.

Както каза и Сами - това са модели от различни класове и не е много коректно да се сравняват директно.

А и след като ще се кара основно извънградско и то по 10-12к км на година, това предполага семейни пътувания където пространството в колата е важен фактор, аз например не обичам някой да ми диша във врата докато пътувам. Отделно при тези км на година няма значение дали ще е дизел или бензин.

Аз избрах дизела защото за 3 години съм минал 110к км, основно по магистралите и то с доста висока скорост.

Кога си го тествал ФЛ, че на мен ми казаха, че нямам ФЛ регистриран?! Какъв двигател е бил?

Карал ли си и новата Октавия за да чуя още едно мнение за съпоставка?

За дизел или бензин - не ми се повдига пак тази тема. Ще тествам и ще видя, но при положение че ще карам малко километри се замислям за бензин. Е ако има някаква много хубава оферта може и за дизел да се замисля. Все пак съм карал 6 години дизел :) но в момент някакси километрите не ми оправдават дизела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 122
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • rendeto

    27

  • bega4kata

    11

  • Jelio54

    11

  • Златанов

    10

Най-много писали в темата

Ти какво поръча и на какво ти направиха отстъпка? Знаеш ли какви супърби имат за тест драйв в момента?

 

 

А дали има други съществени разлики по ксенона, окачване, двигатели и др. ? 

Поръчах Skoda Superb Facelift 2.0 TDI 170hp 4x4 DSG Business + няколко допълнителни екстри и ми направиха допълнителна отстъпка в размер цената на едната екстра.В момента не знам какви коли имат за тест драйв.Аз когато поръчвах моя, нямаха нито 1 супърб фейслифт, дори и в склада.Поръчах го на картинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах Skoda Superb Facelift 2.0 TDI 170hp 4x4 DSG Business + няколко допълнителни екстри и ми направиха допълнителна отстъпка в размер цената на едната екстра.В момента не знам какви коли имат за тест драйв.Аз когато поръчвах моя, нямаха нито 1 супърб фейслифт, дори и в склада.Поръчах го на картинка.

Наистина добър избор. Да ти е честита и да покажеш снимки като пристигне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога си го тествал ФЛ, че на мен ми казаха, че нямам ФЛ регистриран?! Какъв двигател е бил?

Карал ли си и новата Октавия за да чуя още едно мнение за съпоставка?

За дизел или бензин - не ми се повдига пак тази тема. Ще тествам и ще видя, но при положение че ще карам малко километри се замислям за бензин. Е ако има някаква много хубава оферта може и за дизел да се замисля. Все пак съм карал 6 години дизел :) но в момент някакси километрите не ми оправдават дизела.

Да, забравих да вметна - в Сърбия го тествах.

Новата Октавия не съм я карал, но колегите от сръбския ни офис казаха, че старите им О2 били по комфортни от новите им О3 и че новите им О3 изглеждали евтини и с много пластмаса, но пък и те са взели от средно или ниско ниво оборудване с малкия дизел, та сравнението не е много коректно.

Редактирано от dimibo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За возията мога да потвърдя, че е по-лоша при О3.

Но интериорът определено е по-качествен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За возията мога да потвърдя, че е по-лоша при О3.

Но интериорът определено е по-качествен.

Возията имаш впредвид между О2 и О3 или между О3 и Супърб.

А интериорът определено ми хареса на О3 като го гледах. Дилъра ми каза, че на магистрала О3 била тиха като Супърба - аз още не съм ги карал да споделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ще се тества, ще се тества това е ясно. Незнам  обаче дали ще ми дадат да ти тествам на някоя магистрала, че аз повечко ивънградско въртя, но ще се пробвам. Ти за новата Октавия говориш или за предишната за място отзад?

Да, както писах и в тази тема http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/46707-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F-3-%D1%81-%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB-12-tsi-105hp/page-3&do=findComment&comment=304799 , Октавията блазни с по-малкото тегло, по-малкият разход и т.н. ,но при моите километри повечето от които извъградско Супърба може да има плюс. 

Някой беше споменал (не си спомням в коя тема), че ФЛ на Супърба имал по твърда возия , това незнам дали е вярно?

Не е вярно - и последният Суперб вози доста меко, както и Суперб 2.

Виж, при Октавиите нещата са се променили - последната Октавия вози доста по-меко от Октавия 2, и като возия се приближава до Суперба.

Иначе мястото в Суперба е огромно!

А изработката - много добра.

Но предлаганите екстри - по-малко, отколкото при Октавията.

А разликата в цената - всъщност е достатъчно малка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Возията имаш впредвид между О2 и О3 или между О3 и Супърб.

А интериорът определено ми хареса на О3 като го гледах. Дилъра ми каза, че на магистрала О3 била тиха като Супърба - аз още не съм ги карал да споделя.

Между О2 и О3 - при О3 нещата са влошени спрямо О2, особено на задните седалки. Отпред пак се усеща влошаване, но не толкова силно.

За тишината, определено О3 е по-обезшумена от О2, и в града, и при по-висока скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 



Не е вярно - и последният Суперб вози доста меко, както и Суперб 2.
Виж, при Октавиите нещата са се променили - последната Октавия вози доста по-меко от Октавия 2, и като возия се приближава до Суперба.
Иначе мястото в Суперба е огромно!
А изработката - много добра.
Но предлаганите екстри - по-малко, отколкото при Октавията.
А разликата в цената - всъщност е достатъчно малка!

Именно, разликата в цената е малка и даже за парите за които може да спретнеш една Октавия 1,8 комби не може да спретнеш един Супърб Комби. Е явно изработката е по-готина с Супърба.

 



Между О2 и О3 - при О3 нещата са влошени спрямо О2, особено на задните седалки. Отпред пак се усеща влошаване, но не толкова силно.
За тишината, определено О3 е по-обезшумена от О2, и в града, и при по-висока скорост.

Какво имаш впредвид влошено отпред и отзад при О3? Качеството на изработка, място или нещо друго?
За тишината ще трябва да се тества. Другото, което тук колегите споменават, че Супърба вози по-меко от О3-то, но и това с тестване ще го установим :) Редактирано от gogata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Октавия 3 - въобще не може да се каже, че е по-тясна или по-неудобна от Октавия 2 - нито отзад, нито отпред.

Напротив - по-широка и по-удобна е!

Качвал съм се, и съм я карал - и особено отзад място има колкото искаш! Като и отпред - пространството също е повече, отколкото в предишната Октавия. Пък и ако си изместиш седалката назад - трудно ще достигаш до педалите, освен ако не си Любо Ганев!

Та дори и багажникът - също е още по-голям.

Возията - и тя е по-мека и по-приятелски настроена към вашите бъбреци и гръбнак. Независимо от това, че новите Октавии с по-малките мотори - са с полузависимо задно окачване.

Пък качеството на изработката - то е най-малкото същото, както и при по-старата Октавия.

Макар че ако човек се е возил на Лаурин и Клемент, а сега е седнал в някоя по-постно оборудвана нова Октавия - разбираемо е, че последната може и да му се стори скромна, и с евтина пластмаса.....

Но тоя случай не го коментирам - защото малко хора биха си взели такава Октавия!

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги се опитвам да отговарям еднозначно, но нещо не успявам :sorry: .

Въпросът е зададен ясно - "Возията имаш впредвид между О2 и О3 или между О3 и Супърб." - съответно давам отговор на този въпрос.

За качеството на изработка съм писал по-горе - определено O3 има напредък спрямо О2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги се опитвам да отговарям еднозначно, но нещо не успявам :sorry: .

Въпросът е зададен ясно - "Возията имаш впредвид между О2 и О3 или между О3 и Супърб." - съответно давам отговор на този въпрос.

За качеството на изработка съм писал по-горе - определено O3 има напредък спрямо О2.

Не мога да повярвам, че новата Октавия вози по-лошо от предишният модел, но щом казваш значи е така :) Все пак все си мисля, че нещата трябва да се подобряват, не да вървят на по-зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,лекичко се вживяхте много вече. Октавия 3 ако вози отпред по-лошо от Октавия 2 ,ТО ЗНАЧИ ЧЕ И СУПЕРБ Ф.Л. ВОЗИ ПО ЗЛЕ ОТ СУПЕРБ ПРЕДИ Ф.Л.!!!

Суперб ф.л. има 100% същото окачване отред като на Октавия 3,което е различно от на Октавия 2 и Суперб преди ф.л. Промяната е в носачите и тампона стои хоризонтално като на Голф 2-ка.

 

За отзад,съм съгласен,че Октавиите ,които не са с многораменно окачване ,може и да возят различно от Суперб ф.л. НО ОТПРЕД СА ЕДНАКВИ.

Пак малко наизуст заприказвахте.

Само да направя едно уточнение,че окачванията при Супербите ги промениха доста преди Феислифта му И НИКОЙ НЕ ЗАБЕЛЯЗА РАЗЛИКАТА.

А СЕГА Я ЗАБЕЛЯЗВАТЕ, ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оттовора на въпроса О2 или О3 вози по-лошо отново опира до вкуса. Според мен О3 вози по-стегнато и приятно от О2. Може и да е малко по-твърдо, особено на задната седалка, но за сметка на това го няма "лигавенето" на задната ос, което поне мен доста ме дразни в моята Октавия. Обаче ако някой предпочита да се вози в "лодка", то за него О2 е с по-добрата возия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго страно нещо което забелязвам е, че при Супърб комби и Октавия комоби са обявени литри на багажниците съответно 633 и 610 литра. Това много хубаво ама в каталога гледам, че ако искаш резервна гума трябвало да намалиш литража (ако не се лъжа) с 22 литра. Това ми беше малко странно, з-то май в каталога не видях да се споменава да имаш такъв кит за оправяне на спуката гума (освен ако не е по подразбиране такъв наличен). И другото, резерванта гума (пълноразмерна) трябва ли да се поръчва задължително когато купуваш колата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълноразмерната гума е стандартна опция при всички нива на оборудване на Октавия без vRS. При супърба ако не се лъжа е от тънките, по желание за 0 лева като опция за всички нива на оборудване, за Елеганс е стандартна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. багажника няма да ми е 633 литра (пир Супърб комби) ами ще е 611 литра?! Това първо го забелязах при едно руско ревю на Шкода Октавия 3, където казват, че "пълноразмерня запаска" прави литража на Окт. Комби 590 литра, което ме накара да се замисля и видях след това в БГ каталозите (за Супърб и Окти) "Обем на багажника (max. l) – с резервна гума намалете стойностите с 22 l".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Супърб е Бизнес пакет и е с пълномерна гума и джанта. Днес прави една година (10.01.2013).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Супърб е Бизнес пакет и е с пълномерна гума и джанта. Днес прави една година (10.01.2013).

 

Пълноразмерна гума имаш впредвид 16-ка, нали? 

 

Да си го ползваш още дълко и безпроблемно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.