Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Супърб 2 ФЛ или Октавия 3


rendeto

Recommended Posts

Здравейте,

 

Загледал съм Шкодите т.е. Супърб 2 фейсливта (седан или комби) или Октавия 3 комби. Като цяло правя малко километри и си мисля за бензинов мотор. Преди година бях загледал Супърба, но неща малко се объркаха при мен и сега пак колата е на дневен ред. Въпросите са ми:

- някой карал ли е и двата автомобила

- може ли да направи сравнение на: 

а. возия - коя вози по-меко? 

б. разлика в окачването (гледам че Октавията за по-високите модели предлагат многоточковото окачване, каква е разликата с нормалното и със Супърба) 

в. шум в купето при различни скорости

г. място в колата - предни седалки, задни седалки (на ширина по каталог 2-те имат само 2 мм разлика, което ми е малко странно)

д. има ли огромна разлика с Болерото на Супърба и това на Октавията (без навигация)

 

Всичко друго като инфо ще е добре дошло :) 

Благодаря предваритлено и весели празници :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 122
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • rendeto

    27

  • bega4kata

    11

  • Jelio54

    11

  • Златанов

    10

Най-много писали в темата

В Болерата има огромна разлика,особено,ако на Октавията и сложиш екстри.

Суперб -всички са с многораменно окачване ,както при Октавиите от 180 коня нагоре.

Суперб ще вози по-меко,но Октавията е по-съвременния автомобил.Супелб е по-добре изработен -по-висок клас.

Аз бих избрал Октавия с повечко екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук - http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/45925-superb-business-14tsi6m-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-octavia-3-elegance-12tsi6m/

Заглавието на темата в течение на времето стана неактуално :) , но темата разисква точно въпросите, от които се интересуваш.

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Загледал съм Шкодите т.е. Супърб 2 фейсливта (седан или комби) или Октавия 3 комби. Като цяло правя малко километри и си мисля за бензинов мотор. Преди година бях загледал Супърба, но неща малко се объркаха при мен и сега пак колата е на дневен ред. Въпросите са ми:

- някой карал ли е и двата автомобила

- може ли да направи сравнение на: 

а. возия - коя вози по-меко? 

б. разлика в окачването (гледам че Октавията за по-високите модели предлагат многоточковото окачване, каква е разликата с нормалното и със Супърба) 

в. шум в купето при различни скорости

г. място в колата - предни седалки, задни седалки (на ширина по каталог 2-те имат само 2 мм разлика, което ми е малко странно)

д. има ли огромна разлика с Болерото на Супърба и това на Октавията (без навигация)

 

Всичко друго като инфо ще е добре дошло :)

Благодаря предваритлено и весели празници :)

 

Ако не си ги карал мисля че трябва да започнеш от тест драйва  :D

Относно мястото Съпърба има в излишък. Когато карах Октавията зад мен пак нямаше място.

За другите ти въпроси нямам достатъчно впечатления от Октавията, за да мога да ти отговоря.

 

Но както каза бегачката Октавията е по- съвременният автомобил и можеш да му добавиш екстри, които в Супърба не се предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си ги карал мисля че трябва да започнеш от тест драйва  :D

Относно мястото Съпърба има в излишък. Когато карах Октавията зад мен пак нямаше място.

За другите ти въпроси нямам достатъчно впечатления от Октавията, за да мога да ти отговоря.

 

Но както каза бегачката Октавията е по- съвременният автомобил и можеш да му добавиш екстри, които в Супърба не се предлагат.

Че ще се тества, ще се тества това е ясно. Незнам  обаче дали ще ми дадат да ти тествам на някоя магистрала, че аз повечко ивънградско въртя, но ще се пробвам. Ти за новата Октавия говориш или за предишната за място отзад?

Да, както писах и в тази тема http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/46707-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F-3-%D1%81-%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB-12-tsi-105hp/page-3&do=findComment&comment=304799 , Октавията блазни с по-малкото тегло, по-малкият разход и т.н. ,но при моите километри повечето от които извъградско Супърба може да има плюс. 

Някой беше споменал (не си спомням в коя тема), че ФЛ на Супърба имал по твърда возия , това незнам дали е вярно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук - http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/45925-superb-business-14tsi6m-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-octavia-3-elegance-12tsi6m/

Заглавието на темата в течение на времето стана неактуално :) , но темата разисква точно въпросите, от които се интересуваш.

Успех в избора!

Благодаря за линка. Определно няма да е лесен избор, но както каза един съфорумец, дай боже всекиму такъв избор :) 

Ще се карат и ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ще се тества, ще се тества това е ясно. Незнам  обаче дали ще ми дадат да ти тествам на някоя магистрала, че аз повечко ивънградско въртя, но ще се пробвам. Ти за новата Октавия говориш или за предишната за място отзад?

Да, както писах и в тази тема http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/46707-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%8F-3-%D1%81-%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB-12-tsi-105hp/page-3&do=findComment&comment=304799 , Октавията блазни с по-малкото тегло, по-малкият разход и т.н. ,но при моите километри повечето от които извъградско Супърба може да има плюс. 

Някой беше споменал (не си спомням в коя тема), че ФЛ на Супърба имал по твърда возия , това незнам дали е вярно?

 

Октавия 3 визирах. 

Мисля, че няма да имаш проблем да отидеш и да ги тестваш на Люлин. 

Аз лично харесвам големите коли, така че бих избрал Супърба, а и за повече извънградско мисля, че това е по-добрият избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително си поръчай,Ксенон с лед дневни светлини.Защото е кофти,нова кола,а със смешни мъждукащи крушки с нажежаема жица като москвич за дневни светлини.На Октавията поръчай и задни лед стопове.е,не са скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително си поръчай,Ксенон с лед дневни светлини.Защото е кофти,нова кола,а със смешни мъждукащи крушки с нажежаема жица като москвич за дневни светлини.На Октавията поръчай и задни лед стопове.е,не са скъпи.

Ксенона определено ми е в листата, но да видим какви цени ще дадат като дойде време то ЕТ. Иначе колегите които карат с Ксенон казват, че разликата е огромна с нормалните фарчета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенона определено ми е в листата, но да видим какви цени ще дадат като дойде време то ЕТ. Иначе колегите които карат с Ксенон казват, че разликата е огромна с нормалните фарчета :)

Определено ксенона си заслужава инвестицията. В града не се усеща толкова предимството му, но извънградско има огромна разлика. Освен това тези завиващи фарове вършат страхотна работа на път със завои.  B) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз избирах много се колебаех между Октавията и Супърба. Ходих до ЕТ много пъти и накрая заведох жената. Тя ги поогледа и каза че Октавията е като старата ни кола и така купихме Супърб. Друго ниво, друг клас, много съм доволен ! Разликата в разхода на гориво не е достатъчна в полза на Октавия. Така мисля аз, а избора си е твой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнявате "сено и слама" :) И аз да питам - Ауди А8 или Ауди А6? Ауди А5 или Ауди А7? :) Супърб-а, дори да е по-старата платформа - много по-изпипана е, а и няма да има детските болести, които тепърва ще изскачат в MQB-то, която е при Октавия 3... :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз избирах много се колебаех между Октавията и Супърба. Ходих до ЕТ много пъти и накрая заведох жената. Тя ги поогледа и каза че Октавията е като старата ни кола и така купихме Супърб. Друго ниво, друг клас, много съм доволен ! Разликата в разхода на гориво не е достатъчна в полза на Октавия. Така мисля аз, а избора си е твой.

Какъв Супърб взе? Ти като ги кара какви съществени разлики забеляза между двете и жената само ги погледна или се вози в тях, з-то мойта иска да се и вози преди да купим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнявате "сено и слама" :) И аз да питам - Ауди А8 или Ауди А6? Ауди А5 или Ауди А7? :) Супърб-а, дори да е по-старата платформа - много по-изпипана е, а и няма да има детските болести, които тепърва ще изскачат в MQB-то, която е при Октавия 3... :)

 

Поздрави

Съгласен съм за детските болести. Като четох ревюта за Супърба се казва, че доста неща са отстранили като проблеми. Казват, че е и по безшумна от Октавията, но като погледна в adac.de ревюто за Супърб 1.8 и Октавия 1,8 при 130 км/ч и двете са към 68 децибела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При бензиновите двигатели,не говорете за шум.Разлика в шума може да има при Суперб дизел и Ок дизел.

А за това че Суперба си е класа над Октавията си е така. Суперб елеганс е скандално яка кола,но и цена си е цена спрямо Октавия елеганс.

Два прости примера ще ви дам. На Суперба,цялото табло е от мек висококачествен материал,включително и жабката!!! А при Октито от средата надолу е твърдо-като при Пасат 6-7.Тапетите на вратите при Суперб са от същия качествен материал като таблото,а на Октавията вече не са.ОСОБЕНО ПЪК НА ЗАДНИТЕ ВРАТИ Е СУПЕР ТЪПА ПРОСТА ОБИКНОВЕНА ПЛАСТМАСА!!! Така са и Голф 7-тоест с различни тапети предни и задни врати!! Такова нещо при Субчо няма да видите. Суперба мога да твърдя смело,че е ДОСТА ПО-КАЧЕСТВЕНО ИЗРАБОТЕН ОТ актуалния ПАСАТ И А4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с Бегачката, всеки сам си решава от какво има нужда и колко пари може да отдели.

Лично мое мнение е, че Супърба си е да те возят на задната седалка с вестник в ръка или секретарка на коляно :D

Поне за мен Супърба си е доста представителна и бизнес кола, а комбито е една хубава семейна кола за живущи в полите на Витоша.

 

Тъй че: Супърб Елеганс 2.0 140 - 56 260 без намаления,

Октавия Елеганс 2.0 150 - 40 680 + xenon + LED = 42 981 без намеления

 

Като сметнеш разликата от 13 276 лв., разбираш какви материали са използвани грубо казано, тъй че шат парата, шур бозата :D

 

Ако погледнете в сайта на ЕТ за втора употреба има при тях Mercedes CLS 350, ако може да се вярва на слухове, собственика си е тръгнал с V6-ца Супърб - както се казва за всеки според нуждите му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах преди време бензиновия мотор и останах с добри впечатления.Незнам как ще се държи като е натоварена, надявам се добре.

Някой да е карал ФЛ модела и предишния, че някъде бяха споменали за разлика в окачването т.е. ФЛ возил по-твърдо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв Супърб взе? Ти като ги кара какви съществени разлики забеляза между двете и жената само ги погледна или се вози в тях, з-то мойта иска да се и вози преди да купим :)

Взех 2.0TDI, 140к.с.,с ръчни скорости, пакет "Бизнес",черна перла седан. Струваше ми малко над 40хил.,миналият декември. Супърба е малко по тежък но вози много по добре а и място в купето и багажника е повече от достатъчно. Голяма престижна кола. Заведи жена си, нека се повози на задната седалка и чуй коментара и след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравете,

Суперб е много хубава кола, вози супер комфортно и има доста място вътре, особенно на задната седалка. Идеална е за дълъг път за 4 човека или с малки деца отзад.

Ако смяташ да я караш сам или само с половинката си и в града, по-добре Октавията.

За разхода, в зависимост от екстрите разликата е около 200кг, така че ще харчи малко повече. Моята е над 1,5 т.

Аз ползвам малка кола за града, а за пътуване Суперб-а и съм изключително доволен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравете,

Суперб е много хубава кола, вози супер комфортно и има доста място вътре, особенно на задната седалка. Идеална е за дълъг път за 4 човека или с малки деца отзад.

Ако смяташ да я караш сам или само с половинката си и в града, по-добре Октавията.

За разхода, в зависимост от екстрите разликата е около 200кг, така че ще харчи малко повече. Моята е над 1,5 т.

Аз ползвам малка кола за града, а за пътуване Суперб-а и съм изключително доволен...

Колата ще се кара главно извънградско и навъртам около 10 -12 000 км на година макс като едно 80-90% от тези километри са извънградско. За града смятам да взема една малка колица хем жената да я кара, хем да не гори много, да е лесна за паркиране маневриране и т.н. Аз по принцип и за това съм се спрял на бензиновият вариант за двигател. Мисля да ида да ги погледна и давата автомобила и да видим какви оферти ще дадат ЕТ.

Като гледам имат и налични Супърби на добри цени, но те не са ФЛ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма да слагаш на Суперба ксенон с лед дневни светлини,може и да не е Фейслифтовия.Разликата като изключим фаровете е минимална.

Имат с до 25% намалени автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ще се кара главно извънградско и навъртам около 10 -12 000 км на година макс като едно 80-90% от тези километри са извънградско. За града смятам да взема една малка колица хем жената да я кара, хем да не гори много, да е лесна за паркиране маневриране и т.н. Аз по принцип и за това съм се спрял на бензиновият вариант за двигател. Мисля да ида да ги погледна и давата автомобила и да видим какви оферти ще дадат ЕТ.

Като гледам имат и налични Супърби на добри цени, но те не са ФЛ.

Не се надявай на кой знае колко голяма допълнителна отстъпка.Цената е колкото пише в ценовата листа в сайта на Шкода + някаква минимална остъпка.Преди празниците поръчах Супърб ФЛ и ми направиха допълнителна остъпка в размер цената на 1 допълнителна екстра от 430лв. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се надявай на кой знае колко голяма допълнителна отстъпка.Цената е колкото пише в ценовата листа в сайта на Шкода + някаква минимална остъпка.Преди празниците поръчах Супърб ФЛ и ми направиха допълнителна остъпка в размер цената на 1 допълнителна екстра от 430лв. ;)

Ти какво поръча и на какво ти направиха отстъпка? Знаеш ли какви супърби имат за тест драйв в момента?

 

 

Ако няма да слагаш на Суперба ксенон с лед дневни светлини,може и да не е Фейслифтовия.Разликата като изключим фаровете е минимална.

Имат с до 25% намалени автомобили.

А дали има други съществени разлики по ксенона, окачване, двигатели и др. ? 

Редактирано от gogata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Супърб комби и ходих да тествам и новия Супърб FL, разлика във возията, т.е. окачването нямаше, а и както каза консултанта то затова и се казва FL, т.е само външни промени и то така да се каже козметични.

Както каза и Сами - това са модели от различни класове и не е много коректно да се сравняват директно.

А и след като ще се кара основно извънградско и то по 10-12к км на година, това предполага семейни пътувания където пространството в колата е важен фактор, аз например не обичам някой да ми диша във врата докато пътувам. Отделно при тези км на година няма значение дали ще е дизел или бензин.

Аз избрах дизела защото за 3 години съм минал 110к км, основно по магистралите и то с доста висока скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.