Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регулиране осветеността на таблото


nuHu3

Recommended Posts

Някой знае ли как се регулира осветеността на таблото? Прегледах книжката и нищо не намирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

От това което знам, няма регулиране на осветеността на таблото.

Поне на нашият няма. Не мога да обясня липсата на такъв контрол а и честно казано не съм чувал да предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и мен винаги ме е учудвала липсата на регулатор за осветеност на таблото при Фабия. Особено при положение, че дори на стария Голф 3 от 95та година има регулатор за яркостта на уредите на таблото... Скандално, но факт - няма такава екстра при Фабия, а при Рапид не знам, но май не съм виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това ясно, ама мислиш ли, че Голф 3 от 95та е с по-високо ниво на оборудване от Фабия от 2010? Това имах предвид, че при Голфа от преди 100 години на най-ниското ниво на оборудване има такова нещо, а при Фабията при средно ниво на оборудване няма и помен от такова нещо - доста несериозно, ама чехите са пестили от всяка бурма буквално, за съжаление!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако ще говорим реално, още талянките от 90те, че и по-назад имаха пълни ел. пакети, а в Октавия 2 РС (дето беше амбиенте) нямаше задни ел стъкла (за кола 2010година).

 

Ако почнем да я разискваме тази тема........... доста страници ще се изпишат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A реално каква е ползата от регулирането на подсветката? Аз имам и винаги ми стои на max, защото не виждам причина да не е. Когато е полумрак, така и така не си личи че свети, а когато е тъмно, най-добре да е на max, за да се вижда всичко.
1. Това може би са светодиоди и не харчат много ток, така че не пречи да светят с максимална сила
2. Врътката най-вероятно представлява потенциометър, който след 5-6 години въртене нищо чудно да се зацапа и да почне да прекъсва. Т.е, още едно нещо, което е кандидат за прецакване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дълъг път нощно време. Тогава се усеща ползата. Що се отнася до потенциометъра - от 1975та до 2000-та не се беше прецакал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пестят от вичко. Даже малко са се поолели. На моята липсва индикация за температурата на двигателя. Има само лампа за студен мотор и за лампа за прегрят мотор и толкоз. Иначе за регулиране подсветката на таблото (ако го има) - вероятно като на повечето VAG, до врътката за регулиране на фаровете.Там има оставено място.Друг е въпросът, че за този тип подсветка, като че ли е ненужно. Засветяването е зад панела и се открояват само стрелките цифрите и деленията на уредите.Останалото е тъмно. Не "взема очите" и се кара приятно през нощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте, всъщност има "автоматично" регулиране на осветяването на таблото или поне при мен го забелязах. Имам Рапид на 3 месеца с 1,2 ТСИ. как го установих:

тази сутрин в полумрак карам на дневни светлини гледам че светят само стрелките и взех си фенерчето и осветих таблото за 1-2 секунди. Точно след като угасих фенерчето таблото светна силно все едно ако имах потенциометър на подсветката и съм го дал на макс. И веднага след това пак полека загасна. Явно има сензор за осветеност вграден в километража някъде и сам си определя яркостта в зависимост от осветеността вътре в купето.Това са снимките които направих с Нокията :)

 

Нормална осветеност 

Photo0221.jpg
 
След като го "светнах" с фенера
Photo0222.jpg
 
Редактирано от designer1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Йетито имам бутон за регулиране и въпреки това само се дорегулира - зависи дали си в тунел, на слънце и тн. Не можах да намеря този датчик, но е някъде по часовниците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчикът, колеги, мисля че е по средата на духалката за предния прозорец. Идеята на автоматичното е да не те заслепява в тунел и да се вижда ясно без отражения при слънчево време. По мой наблюдения работи само на дневни светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осветлението на таблото не работи при дневни светлини. Споредд мен датчика е в скоростомера, малко под центъра и леко в дясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осветлението на таблото не работи при дневни светлини. Споредд мен датчика е в скоростомера, малко под центъра и леко в дясно.

Да, само на дневни работи, ако го намеря къде е и кой му е номера се надявам да може да се програмира да пали и късите... В ЕТКА дали ще има чертеж по които да се ориентираме? Аз правих обратния тест, на светло да закривам и да чакам да изветли и по часовниците и на духалката на предното не ставаше! Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В километража е.А 2 още имат такава джаджа от преди 15 г

Това, което си мисля за палене на късите ще може ли да са направи според теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което си мисля за палене на късите ще може ли да са направи според теб?

Там играе датчика на стъклото. Много съм си мислел как да го направя на Тойотата, единствено ми хрумва да го закрия по някакъв начин, но трябва да се мушне нещо между стъклото и датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там играе датчика на стъклото. Много съм си мислел как да го направя на Тойотата, единствено ми хрумва да го закрия по някакъв начин, но трябва да се мушне нещо между стъклото и датчика.

Не те разбрах съвсем. На моята няма автоматични светлини, имам само дневни и съм си мислил дали на този датчик не може да се променят настройките и да се върже да пуска късите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сензора за осветеност на таблото, намира се на километража. При Рапида светят само стрелките при дневни светлини, таблото светва при включване на нормалните светлини.

 

IMG_20160113_075438.jpg?dl=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да поиграх си с едно фенерче и според мен датчика за светлина е на оборотомера в дясно от нивото на бензина.но се чудя тогава за какво е това на стъклото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.