Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой с 1.8TSI 7DSG в София?


jackrabbit

Recommended Posts

Колеги,мисля,че имам проблем с ДСГ-то и бих искал да сравня с друга кола като моята преди отново да ходя в ЕТ.Ако някой има време да отдели 1 час,за да се видим и сравним ще съм му много благодарен.

 

Проблема е,че на 1-ва НЕ потегля плавно,а има вибрации,все едно съм на полусъединител.Супер бързо включва на 2-ра и от там нататък няма проблеми.Но тези вибрации са супер изнервящи в града и не мога да се примиря.Уж няма грешки,уж всичко е наред и т.н,сещате се.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да със сигурност имаш проблем. И моята беше така. Оправя се със гаранционна смяна на съединителите. Просто трябва да се поскараш малко с тях ако се опъват за смяната.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен вече са сменени,но там проблема беше с брутално тресене на 2-ра.В интерес на истината нямаше нужда от поскарване,явно вече са свикнали с тази мисъл :)

 

Сега проблема е с вибрации(не е тресене) на 1-ва.

 

@Bojanov,при теб потегля ли плавно на 1-ва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяната на съединителите 35 000км. всичко беше перфектно. Сега как е незнам. Колата вече не е моя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам,защо сами си създавате проблеми,като ги поръчвате тези дсг-та?

Ама ваша си работа,дано да се оправи проблема на колегата.Пак отиди да им мърмориш,дори и ако трябва скараш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз заради това не си и помислях да взема автоматик, ама на - сега пак си имам проблеми с трудно включване от 2-ра на 3-та с ръчната кутия :BangHead: .

Уж 6-степенните нямаха подобен проблем, като 5-степенните, но при мен си го има и даже е по-зле от Октавията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз заради това не си и помислях да взема автоматик, ама на - сега пак си имам проблеми с трудно включване от 2-ра на 3-та с ръчната кутия :BangHead: .

Уж 6-степенните нямаха подобен проблем, като 5-степенните, но при мен си го има и даже е по-зле от Октавията.

В какво се изразява проблема?

При мен вече не превключва мазно и се чудя, като отида да сменям маслото дали да не ги накарам да сменят, и на скоростната кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавията го правеше само на определени температури.

При Супърба не забелязвам зависимост от температурата, но по-често се случва при по-високи обороти на 2-ра от 2000-2500.

Не ще да влиза и туй то, веднъж даже влезе 1-ва вместо 3-та, при положение, че лостът си беше точно срещу 3-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавията го правеше само на определени температури.

При Супърба не забелязвам зависимост от температурата, но по-често се случва при по-високи обороти на 2-ра от 2000-2500.

Не ще да влиза и туй то, веднъж даже влезе 1-ва вместо 3-та, при положение, че лостът си беше точно срещу 3-та.

 

 

Не може две различни коли да правят подобни проблеми в едни и същи ръце ! Колега, пробвай да измениш начина си на превключване , а именно: по-плавно или по-рязко и т.н. Също така и натискането на съединителя в кой момент и как натискаш. Това са тънки неща и са присъщи за теб, но явно навикът ти надделява . Ако друг подкара твоя автомобил не вярвам да му направи проблем. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече така започнах да си мисля... На жената и се случва също, явно е семейна обремененост.

В същото време и на двамата не ни се случва в другата кола :) .

Така или иначе ще правя рекламация, но ми се ще още малко да изчакам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече така започнах да си мисля... На жената и се случва също, явно е семейна обремененост.

В същото време и на двамата не ни се случва в другата кола :) .

Така или иначе ще правя рекламация, но ми се ще още малко да изчакам.

Ако искаш мога да ти да пробваш моята дали превключва, като при теб.

Мисля си да ги накарам да ми сменят маслото с това гумено (май беше) с което се оправяло при Октавиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Толкова ли няма един съфорумец в София  с моторизацията от заглавието?  :sorry:

 

Стимул ли трябва,какво ли?Дайте предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да пробваш мойта - пак е комби с ДСЖ,ама е 6степени и дизел. :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много,колега.

Скоро имах възможност да покарам като твоята.Установих,че с 6 степенното ДСЖ,колата потегля супер плавно.Предполагам разликата идва от това,че 7ДСЖ е със "сухи" съединители.

 

Затова искам да пеобвам друга точно като моята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.