Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пукане от предницата


igeorgiev82

Recommended Posts

Здравейте колеги,ето че се сблъсках с още един проблем,а именно:

Когато завивам с ниска скорост наляво или надясно,от лявата страна  по окачването се чува еднократно силно пукане.Когато си карам направо,няма никакъв звук,всичко е ок.

Скоро преглеждах колата и ми казаха че по предницата всичко е ок.

Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пукането е еднократно "Пук" а не като при карето да си "ромоли" през целия завой,пак казвам това не е всеки път като завивам,но си пука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо да напишеш откъде си за да те насочат към друг сервиз евентуално.И на мен предния ми майстор ми обясняваше че била 6 колата,накрая след година ми писна смених сервиза и за 5 минути намериха причината за моето тропане-тампони на носачите.Дребно нещо,слабо място на модела,ама трябва и майстора да е светнат малко :)Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От софия съм.

Колата скоро я правих в Герман при Ники,но той ми каза че не можели да го "хванат"това пукане,всички така пукали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А почти всеки път когато завиваш ли се чува това пукане, или се чува сравнително рядко?

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарай я в ЕТ само да го диагностицират това.Всички така пукали-на баба им хвърчилото.Gunter сервиз е време да се клонира в София и Пловдив ми се струва :D ...Не искам нищо лошо да кажа за момчетата от Герман-не съм им ползвал услугите.Аз ходих при Пловдивския аналог от VW клуба.Много прехвален,чака се по 10 дена и накрая като отидох и ми загуби цял ден и на всичкото отгоре започна да вдига рамене и едва ли не да изкарва че аз си внушавам.След смяната на сервиза се оказа че не е видял,или по точно го е мързяло да види един прокъсан маншон и 2 тампона.Заслужава тема в черен списък,ама не съм толкова дребнав просто...

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, и още един въпрос - кога повече пъти го чуваш пукането, когато си навиваш волана до упор, или когато го навиваш на сравнително малък ъгъл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко чуваме ние бе и казваме от къде е :) Щом Димон ни потърси и ни послуша и остана доволен...значи сме добри :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това добре ама сте ми далече(в мой минус :P ).И специално към теб Сами,сблъсквал ли си се с такъв проблем?Дай жокерче де :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да дам жокер....трябва да ти изредя цялата предница.Съжалявам.Трябва да тествам,чуя,видя,пипна и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си,така е.

Други колеги споменават тампоните на макферсона,ще ги проверя и тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако бях на теб щях да отида в ЕТ.Има много доволни колеги от София ползвали услугите им.Пък ти може да поискаш само диагностика на окачването.Поне да се знае от какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте. Пукането при мен беше същото както колегата обяснява в първи пост. Майстора каза че са предните накладки. В началото не му повярвах но известно време след това ми блокира апарата на предно дясно и изпече диска. Сложих нови дискове и накладки и от тогава няма пукане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам,аз прегледах всичко по предницата от-до,всичко е наред само един болт на задния тампон на носача от ляво(там където пукаше) не беше стегнат добре,но пукането и след това си остана.Сега през студените дни не го чувам вече :eusa_think:.Дано се е наместило,каквото и да е било :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същото пукане, както е описано в първия пост.

После утихна за около 1 месец и миналата седмица смених лагер на главина на предно /шофьорското/ колело.

Не съм имал спирачни проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам пукане (Октавия 2 комби 4х4) при маневри на място и при навиване на волана докрай или почти докрай и обратно, само от дясно, еднократно както е писал колегата в първия пост. При каране и завиване в движение не се чуват никакви шумове и луфтове. ...и колеги моля ви , ако не сте наясно не давайте вятърничави мнения, от сорта на " каренце", ей така , колкото да се пише...!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така описан проблема в първия пост говореше точно за "каренце". Да си имаме уважението без вятърничави обвинения.  ;)

 

Прощавайте за оффТопика.

Редактирано от Metodiew
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене на място не пука а само в движение.

Карето нали ромоли така да се каже, като завиваш При мен е еднократно пукането.

Редактирано от igeorgiev82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така описан проблема в първия пост говореше точно за "каренце". Да си имаме уважението без вятърничави обвинения.  ;)

 

Прощавайте за оффТопика.

Не се заяждам, извинявай, според мен обаче, карето няма да пукне еднократно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в последствие нещата се изясниха, че проблема не е в карето. Извинявам се за предположението.

Успех колега, дано си разрешиш проблема по възможно най-лесния начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в последствие нещата се изясниха, че проблема не е в карето. Извинявам се за предположението.

Успех колега, дано си разрешиш проблема по възможно най-лесния начин.

Няма проблем :)! Благодаря, надявам се да го изясня, стига колата да ми попадне и да имам време, че само жена ми я кара...Някой ако има идея , моля да сподели !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.