Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да питам за изгоряла лампичка и сигнализацията


stivi797

Recommended Posts

Колеги, искам да питам следното нещо - когато изгори някоя крушка, на някой от габаритите, примерно, и после на таблото светне съответния сигнал - той свети известно време. И нормално ли е след 3 или 4 паления същият да загасне? 

Като заедно с това гасне и другия габарит - който е бил изправен.

Така ли трябва да бъде?

Това - първо.

А второ - ако същото се случи с късите светлини, това означава ли, че след известно време ще загасне и другата Н7 крушка?

Или при късите, да речем - другата крушка не гасне? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това никога не съм го срещал. При мен, от опит знам, че когато светне си свети и не спира нищо, докато не си сменя крушката... Дори трябва да чистя грешката, иначе не се чисти сама (уж, както трябва да е) и след десет безпроблемни паления.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами приблизително при третото палене, след като единият ми габарит изгоря, и сигналната лампичка на таблото загасна, а с нея загасна и другият габарит.....

То аз ще ги сменявам крушките де, след няколко дни, но просто ми е любопитно, дали и при изгаряне на някоя от късите става така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е изгаряла къса светлина и съм карал колата така целия ден. Не помня колко пъти съм я палил, но идикацията ми угасна едва след като си смених крушката, а другата къса не ми е гаснала. По принцип, не че има връзка, но съм си активирал при изгоряла къса светлина да ми пали фара за мъгла от същата страна. Но не вярвам колата по някаква причина да угаси сама работеща крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, при мене се наблюдава подобна аномалия:

 

- паля и ми светва индикацията за изгоряла крушка

- слизам и гледам десния габарит не свети

- карам 15 мин, паркирам, гася и след 10 мин паля пак - индикацията на таблото вече не свети и габарита ми свети

 

Прави го произволно 1-2 пъти на няколко месеца, само десния габарит, очевидно крушката си е ОК. Като се оправя след произволен интервал от време, понякога след 2-рото палене, понякога на другия ден .

 

Другия габарит си свети обаче и не се влияе от това. Явно нещо прекъсва по веригата, знам ли, но ме дразни страшно много.

 

Първия път като го направи гледахме с Явката за грешки и доколкото си спомням нямаше нищо...

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и при мене началото беше същото, Alexandar - преди няколко дни паля, и гледам на таблото, а аз него винаги го гледам, преди да потегля - че свети сигнал за изгоряла крушка.

Слизам, и гледам - левия габарит е дал фира.....

Викам си - и бездруго трябва да правя разни неща по колата след няколко дни, значи ще я сменя крушката тогава.

И после още два или три пъти съм я палил - и пак на таблото си светеше сигналът за изгорялата крушка, и светеше само едната габаритна крушка.

Обаче вчера като я запалих - и тоя сигнал на таблото вече не свети. И гледам и габаритите - и виждам, че и другата крушка също не свети!

Така че краят - при мен е по-различен.

То няма проблеми де - аз ще ги сменя и двете крушки, хем вече съм ги и приготвил.

Обаче ако и при късите става така - това вече няма да е приятно!

Иначе нищо не ми е активирано - пък и аз фарове против мъгла нямам.

Но нищо..... Ще ги сменя крушките - пък тогава ще ги мисля нещата.

Просто питам.... че малко странно ми се стори това.  :)   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен така правеше на задния габарит и се оказа, че пластмасите на фасонката са се разтопили и прекъсва...

 

Но да гаси други светлини ми се вижда тъпичко, та едва ли. По скоро и другите прекъсват.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също се случи да ми светва и да ми гасне,проблема беше в едната габаритна крушка на единия стоп.Размених я с една от другите крушки и сега няма проблем.До сега индикацията ми е работила винаги коректно,свети ли лампата има проблем с не светеща крушка.Ако не свети всичко е наред!Общо взето хубава екстра за мен ,че мразим да даваме грешни пари на просяците с палките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме тръгнали да разправяме... Онзи ден след автомивка като запалих колата да я преместя за подсушаване забелязах въпросната индикация на таблото, без да гася колата направих обстойна обиколка и не открих нищо, което да не свети. На следващото палене вече нямаше и помен от индикацията. Явно някъде не е дало добре контакт, аз така си го обеснявам. Иначе друг случай... Пътувам за Бургас и някъде по магистралата ми изгоря дясната дълга светлина, в продължение на около 200км и около 2 - 3 часа път (докато стигна крайната точка) индикацията не изгасна. Изгасна чак след като подмених крушката с нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно!

Благодаря, колеги! :)

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако прекъсва крушка или връзка,може да свети и угасва индикацията.

Може да гаси крушка-примерно ако изгори стоп светлина,гаси и горния габарит и функцията на стоп се поема от тези за мъгла....има и други варианти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви сигурно е такава работа.При мен миналата година имаше същия случай почна да гасне десния габарит след автомивка.Тамън да сваля фара и индикацията изгасва.След 2 3 седмици пак така.На 3 тия път смених крушката на габарита и оттогава се рахатясах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви сигурно е такава работа.При мен миналата година имаше същия случай почна да гасне десния габарит след автомивка.Тамън да сваля фара и индикацията изгасва.След 2 3 седмици пак така.На 3 тия път смених крушката на габарита и оттогава се рахатясах.

Вероятно е точно тоя случаят.

Ами днес ще ги отворя фаровете, ще сменя и двете габаритни крушки, пък ще ги видя и дали нещо не са кородирали там леглата....

Като тъкмо ще сложа и новите Найтбрейкъри Плюс - та да видя как ще светят.

С една дума - малко сервизна дейност.

И след празниците - ще казвам резултата, пък и за Найтбрейкърите ще кажа - дали са ми харесали!

И ако не ми харесат - ще мина на Филипс!

И благодаря на всички отзовали се! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На служебната Октавия имахме подобен случай с единия габарит - крушката спира, индикацията на таблото се включва, след малко индикацията спира, а крушката работи. Когато я оставях за масло в сряда, Миро Филипов ни обясни, че жичката най-вероятно е скъсана, но когато от неравностите по пътя попадне на място, от високата температура се самозаварявала на място и светела до като се загаси и охлади. Обяснението е донякъде логично, но на мен лично ми е странно. Факт е обаче, че са сменили крушката и край с проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Сложих си лед крушки (по около 5W) на задните мигачи и индикацията за изгоряла крушка светна. Компа, обаче, не пожела да загаси лед крушките - мигат си идеално :) Мързеше ме да ги сменям пак и реших да покарам така няколко дена, пък и трябваше да помисля какво да ги правя, евентуално на кой да ги дам. Това става в петък. В събота сутринта - пак си свети индикацията, а следобеда взе че изгасна. Мигачите си мигат и индикацията светва, ако махна някоя друга крушка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мигачите няма да ти ги загаси,дори и да ги отчита като изгорели.Трябва да сложиш съпротивления.При мигачите не е проблем,сащото съпротивлението не грее много,защото работят за малко и сварва да се оглажда-нали мигат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... жичката най-вероятно е скъсана, но когато от неравностите по пътя попадне на място, от високата температура се самозаварявала на място и светела до като се загаси и охлади....

Това е едната възможна причина. Другата е, ако фасонката не контактува с гнездото и прекъсва от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, за сега мисля да не ги барам - 1. защото и мен много ме кефят с това рязко светване и загасване и 2. защото индикацията ми за изгоряла крушка си работи т.е. ако някоя друга крушка изгори ламБата на таблото светва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, за сега мисля да не ги барам - 1. защото и мен много ме кефят с това рязко светване и загасване и 2. защото индикацията ми за изгоряла крушка си работи т.е. ако някоя друга крушка изгори ламБата на таблото светва.

Още на първия пост се канех да попитам - това означава, че ако махнеш една от сменените крушки, индикацията не сработва, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е баш тая проба не съм я правил, а и не ми се занимава - и на стоповете съм с подобни лед крушки и, понеже са по-дълги, махането и слагането си е доста сръткава работа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е баш тая проба не съм я правил, а и не ми се занимава - и на стоповете съм с подобни лед крушки и, понеже са по-дълги, махането и слагането си е доста сръткава работа. 

А иначе как са лед крушките, светят ли достатъчно силно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.