Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1 1.2 12v HTP 64 к.с.


stoyanow

Recommended Posts

Здравейте, потърсих из темите за подобно, но не попаднах на такава. Моля да ме извините, ако съм пропуснал някоя.

 

Проблема е следния. Колата се кара предимно градско в София. Не попадам в големи задръствания. Резервоарът се пълни до горе и се кара до светване на лампата. Колата се кара сравнително спокойно. Въпреки това разхода не пада под 11-12л/100км. До сега не бях карал продължително време малолитражен автомобил, но все ми се струва, че подобен разход е високичък. Предположих, че термостата и бавното загряване и почти липсващото парно са една от причините са високия разход, но и след смяната му липсва ефекта. Освен че парното се появи. :) Свещите са сменени преди около 1300-1500км в ЕТ.

Бихте ли споделили дали това е нормален разход за този двигател ?

 

Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е възможен, ако я караш на къси разстояния судена и с повечко газ. Моите впечатления са че двигателчето е изключително лакомо при тези условия. В София от НДК до Дианабад при -1* разхода по борда беше 9 (реално предполагам около 10-11), но следващите км драстично пада. В Пловдив зимата средно харчи около 7,0 без да се настъпва. Има и момента че като пъниш до горе след като спре първия път пистолета, може да събереш голямо количество бензин след обезвъздушаването от езичето (и ако бензинджията го прави ето ти още около 5-6 литра бензин)

Редактирано от zizirixo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам 2 коли с този двигател. 

ако караш на дистанции до 4-5км е нормално да гори толкова (студен двигател!)

при дистанция от 10км примерно, трябва да падне на 8-9л/100.

като цяло, гори ужасно много за това което е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При студен двигател карам изключително внимателно. А и какво споменах, загряването се получава след 10-15 минути ... Което в повечето случаи е пробега, което очевидно обяснява големия разход... Само да вметна, че по книжка дават 7.6л/100км градско. По-притеснителен е факта: 525км( Пловдив-София (140км) по магистралата със средна скорост 120км/ч и останалите 405км градско) - 49л бензин ... Както и да го смятам, при нормално каране все ми се вижда много висок този разход. Колите по 100-150hp имат по-нисък разход .. 

 

 

Разхода е възможен, ако я караш на къси разстояния судена и с повечко газ. Моите впечатления са че двигателчето е изключително лакомо при тези условия. В София от НДК до Дианабад при -1* разхода по борда беше 9 (реално предполагам около 10-11), но следващите км драстично пада. В Пловдив зимата средно харчи около 7,0 без да се настъпва. Има и момента че като пъниш до горе след като спре първия път пистолета, може да събереш голямо количество бензин след обезвъздушаването от езичето (и ако бензинджията го прави ето ти още около 5-6 литра бензин)

 

 

За съжаление не вярвам много на борда, за това карам пълно-пълно. Има моменти, когато колата се кара градско и все избягвам задръстванията в София и по борд показва 6.2 среден разход за дистанция около 50-60км градско.

Редактирано от stoyanow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шест години карах същия двигател - може да е икономичен, но трябва да го караш като пенсионер. При средна скорост по борд 120 км/ч разхода е 9, иначе съм слизал и под 6, но въобще без да превишавам 100 км/ч. Градския разход също е трудно да се свали под 8-9 (живея на 5 км от работата, като минавам през Сточна гара - разход между 8 и 12 в зависимост от чакането на Сточна). При по-дълъг пробег - една година маршрута беше Гео Милев-Бояна-Гарата-Бояна-Гео Милев разхода слизаше под 8. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шест години карах същия двигател - може да е икономичен, но трябва да го караш като пенсионер. При средна скорост по борд 120 км/ч разхода е 9, иначе съм слизал и под 6, но въобще без да превишавам 100 км/ч. Градския разход също е трудно да се свали под 8-9 (живея на 5 км от работата, като минавам през Сточна гара - разход между 8 и 12 в зависимост от чакането на Сточна). При по-дълъг пробег - една година маршрута беше Гео Милев-Бояна-Гарата-Бояна-Гео Милев разхода слизаше под 8. 

Което напълно доказва твърдението ми, че или трябва да си нереално търпелив шофьор или просто този двигател е недомислен и абсолютно безсмислен. Малолитражен, висок разход, без възможност за нормално каране на извън градски условия, напълно умира след копчето A/C ... Евентуално за АГУ, но идва следващия въпрос -  а резерван гума, а багаж ? :)

 

Благодаря на всички за конкретни цифри. Спестихте ми разходи в ЕТ за диагностика и търсене на евентуални причини пораждащи този разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Многократно засичано София - Пловдив / Пловдив - София (при топло време и постоянна скорост 130км/ч - 6.2л/100км). Зимата или лятото с климатик 7л/100км. Много е важно да си около 2000 обората и да не шаваш крака! Тъй като е с електронна газ е много чувствителна на измененията и ми е правило впречатление, че ако карам динамично по магистралата т.е. доускорявам от 125 до 135 и така, разхода се вдига с около 0,5л/100км. Меките гуми също са ми качвали разхода доста +0,6 до 0,8. В момента се карат на 2,2 - 2,3 атм.

И сега някои положителни черти за летни условия:
4 човека + много багаж в комбито.
Пловдив - Бургас - Варна - Балчик и обратно (с по 1 спиране)
Магистралата до Стара загора (тогава) 140км/ч + останалото 90-110км/ч
5,2л/100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Много е важно да си около 2000 обората и да не шаваш крака!

.........

2000 оборота са някъде 70 км/ч, ако не ме лъже паметта. С толкова сигурно и под 5/100 може да слезе  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.