Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пружини и амортисьори


invisible

Recommended Posts

Здравейте приятели.Едно време си поръчах колата с пакет "Защита от лоши пътища",което смятах за удачно,предвид родните пътища.Но вече пет години и хиляди километри се измъчих от супер некомфортна возия.Искам да променя това нещо и се надявам вие да ми дадете съвети какво точно трябва да направя.Сигурен съм че трябва да сменя пружините,но какви трябва да бъдат?Амортисьорите дали и те трябва да бъдат сменени?Очаквам вашите предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като махнеш втулките какво точно очакваш да се промени във возията?

 

@invisible, в какво точно се изразява некомфортната возия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за Октавия2 ,1.6 двигател.А некомфортната возия се изразява в това ,че усещам всяка една неравност от пътя вътре в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натисни задницата и предницата на автомобила. Не трябва да подскача, ако подскочи повече повече от един път  - честито. Амортове за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разчитай много на натискането....

То дава индикация само дали амортисьорите ти тотално са свършили курса.

А ако поизпускат, и ако само са променили характеристиките си - това само с натискане не можеш да го хванеш.

Затова по-добре отиди на стенд - и там ще ти кажат дали амортисьопите са за смяна, или не са. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте.Имам нужда от вашата помощ.Тръгнах да сменявам ляво вътрешно каре,защото ми тресеше колата много около 50 км/ч и когато изкачвам наклон.Знаех че е там проблема, защото преди време смених дясната полуоска и ме предупредиха да очаквам и от лявата страна.Оказа се, че не могат да измъкнат чашката(не знам как се казва точно,прилича ми на чаша :) ) от скоростите.Беше излязла от скоростите около 5 мм и има доста луфт като се разклати нагоре-надолу или ляво-дясно.Смениха ми само карето,но проблема си ми остава.Може би зегерката се е заклещила някъде там.Имате ли идея как да я измъкна тази чашка и някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?Мотор BSE,скорости KGJ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.