Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт на фар Fabia 1


k_visitor

Recommended Posts

Здравейте,

 

Преди години, десният ми фар преживя близка среща от трети вид с един клон, което доведе до счупване на държачите на фара и от тогава се крепи на сиво тиксо. Дълго време си мислех, че оправията е смяна на фара докато Кирчо (zizirixo) не ми подсказа, че се продават ремонтни части за фар.

 

Фара е проектиран по такъв начин че накрайниците, които се продават си имат легла и предварително подготвени дупчици за винтовете.

 

Предварително се извинявам за лошото качество на снимките.

 

Нека започнем с това какво ви трябва на базата на следната снимка:

032189637.jpg

 

Позициите които са ви нужни са:

18: Каталожен номер N10464802 - принципно това си е винт 4х12 за пластмаса с плоска глава - от тях са ви нужни 4

19: Каталожен номер 6Y0 998 225 - това са закрепващите скоби от горната страна - от тях са нужни две

20: Каталожен номер 6Y0 998 226A - това е страничната скоба, която се държи отпред пред радиатора (за ляв фар: 6Y0998225A; за десен фар 6Y0998226A);

 

Следните позиции би трябвало да са ви налични от самият фар: 22: не мога да го преведа - на английски е snap nut. Иначе и те се продават.

 

А ето и снимка на самите части:

032189641.jpg

 

6Y0998225A_.jpg6Y0998225_2.jpg

 

За да можете да свалите фара за спокойна работа, ще е нужно да разкачите леко бронята - това колегите от briskoda добре са го описали: http://www.briskoda.net/forums/topic/121210-how-to-remove-replace-headlights/

 

В следващите 2 снимки се вижда фара преди и след монтажа на единът горен държач:

 

Преди:

032189638.jpg

 

След:

032189639.jpg

 

А ето и как изглежда мястото за страничният държач - Тук трябва да малко да поиграе ножовката, защото както виждате, има една пластина отлята към самият фар и пречи при монтажа на държача. Не боли да ползвате шайби в случай че се притесните, че винтовете може да са по-дълги (но не са).:

032189642.jpg

 

Вече закачен фара (страничната скоба):

032189644.jpg

 

 

За съжаление не успях да заснема целият процес като хората - нещо се бях разбързал.

 

От къде можете да си набавите частите?

 

Държачите (позиция 19 и 20) ги открих в магазина на бул. Левски преди сточна гара (първоначално ги търсих в Казанлък, но от там ми казаха, че ги има и в София).

Винтчетата са от Евроболт (ъгъла на Раковска и Сливница).

Ако позиция 22 ви липсва, нея също я има в Евроболта.

 

Дано намерите тази информация за полезна ако ви се наложи да си оправяте фара като мен.

 

Голямо мерси на Кирчо (zizirixo) - спести ми бая пари от покупката на фар.

 

Ако имате въпроси с радост ще се постарая да отговоря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.