Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

H7 крушки Osram Night Breaker Plus


Recommended Posts

Ясно е че засилените крушки светят доста по-добре от обикновените. Аз съм със Силвърстар 2.0  които са 60% и те светят доста добре. Обаче не е хубаво тия крушки да ги караш постоянно светнати през деня, защото не са най-дълговечните. Затова е хубаво да си имаш дневни светлини, а тия да си ги ползваш само по предназначение ,тоест през нощта. Моите са на повече от година в момента, но реално не са ползвани много, я има 10 часа да са светили. Рядко карам през нощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 89
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stivi797

    9

  • PRR

    8

  • gogata

    7

  • JIJOMAMA

    6

Най-много писали в темата

Нека да бъда полезен с каквото мога:

Предишната кола карах с Night Breaker, впоследствие минах на Night Breaker Plus - стандарт H4. Взимах ги от едно магазинче на Осрам на Г.М. Димитров (след кръстовището с Климент Охридски, зад един от дългите блокове).

Страхотна крушка! Основният й проблем е, че след нея всичко друго ми се струваше слабо. 

Вторият проблем наистина е живота - особено с оглед задължението да караме на фарове и през деня сменях крушки на година и нещо (около 15 000-18 000 км.), включително с тарикатлъци в стил "каране през деня на дълги, наведени макс. надолу" - за да разпределям живота между двете жички.

Разликата в ресурса между стандартния Night Breaker и Night Breaker Plus е осезаема - мисля, че стандартния сменях на година, а Plus-а  изкарваше поне няколко месеца отгоре - та  не се колебай между  двата модела.

 

При всички случаи - при дневни светлини не бих се колебал да сложа такива. Сега, с оглед на това, че през деня късите ми светят на 30% от капацитета си, отново бих сложил такива. 

Но при липса на горните се приготви да даваш поне по 40-50 лева на година за крушки, като ако решиш да се откажеш те чака абстиненция поради по-слабата осветеност :)

 

 

Благодаря!

Всъщност и 70 лева - пак е добре!

Стига да са забележимо по-добри от Найтбрейкърите Плюс.

Защото тях мога да ги взема на 40 лева!

Редактирано от Коко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-новия модел, Найтбрейкър Унлимитед - е още по-добър, +110%, и се намира на цена от 42-45 лева. :doubleup:

И ако също изкарва някъде към година и половина - много добре!

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

няма ли LED крушки вече, H4,H7 ?

не съм въобще в час със халогенните крушки, дори не знам моите какви са, но съм голям фен на качествени фенерчета, и все си мисля, че по-ефективно от LED няма

халогенните крушки малко отживелица ми изглеждат вече, ксеноните ми се струват излишно усложнение

 

имам джобно фенерче което с една 3.7в литиева батерия и само един cree led диод свети 2 пъти по-силно от каккъвто и да било фар на кола, все си мислех, че и за кола могат да измислят нещо читаво, все пак разполагат с 12в прав ток и един читав лед диод от 5 вата да речем, би трябвало да избие абсолютно всички видове други източници на светлина

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма ли LED крушки вече, H4,H7 ?

не съм въобще в час със халогенните крушки, дори не знам моите какви са, но съм голям фен на качествени фенерчета, и все си мисля, че по-ефективно от LED няма

халогенните крушки малко отживелица ми изглеждат вече, ксеноните ми се струват излишно усложнение

 

имам джобно фенерче което с една 3.7в литиева батерия и само един cree led диод свети 2 пъти по-силно от каккъвто и да било фар на кола, все си мислех, че и за кола могат да измислят нещо читаво, все пак разполагат с 12в прав ток и един читав лед диод от 5 вата да речем, би трябвало да избие абсолютно всички видове други източници на светлина

Има абсолютно всичко. Има и във форума коментирани светлините, има диодни много силни, има всичко. За сега, обаче, хубавите диодни са с едни големи радиатори или с вентилатори на гърба на лампата, и цената е доста солена /има и евтини, но те светят колкото обикновена халогенна/... Най-доброто си остава ксенона в момента.

 

Тоест, ксенонът е най-малката хамалогия /даже няма никаква, слагам и забравям/ и най-добре свети от изброените, а също и цената е достатъчно достъпна (монтажът е елементарен и бърз).

 

Поздрави

 

ПП: Това с фенерчето, обаче много ми хареса... Но няма нищо общо... и 1% шанс няма да свети по-добре от фар с ксенон, защото кри фенерчето може да ти свети насочено /с насочен сноп светлина от лупата/ много силно, но разпръснеш ли го ще си виждаш най-много носа. Виж в youtube, има много сравнения на диодна с ксенон и обикновена. Има много фактори.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

доста покарах на тъмно последно време и ми се ще по-добра светлина, имам фабия 2 с рефлектори, най-обикновенните фарове, много хубаво оформени снопове светлина, но много слаби :(

дайте идея какво мога да направя? ксенон на тези фарове възможно ли е? като искам да не заслепявам насрещно движещите се, аз лично много се дразня че от 10 коли 8 ме заслепяват зверски, и не искам да съм един от тях в никакъв случай

 

чудех се за разни скъпи халогенни, но ме съмнява че ще има чувствителна разлика, а аз искам нещо чувствително по-добро

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенон на H4 в никакъв случай, пробвай някоя назобена крушка на филипс с ++%. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти е спешно изчакай някоя промоция в eMag. Свалят ги до към 30-35лв комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си ги от мсм аутоелектроникс Варна, имат профил в олх-а, комплекта излиза под 40 лв от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно въпросче относно усилените крушки - какъв е случая на 100w крушки, на които пише Off-road? Има такива Н1 на Osram.

 

Edit: попаднах на една тема от 2011 в Ауди форума с мнение на PRR в нея, което ме отказа.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

доволен съм от филипсите xtreme vision 130+, една идея по-добре се вижда, но не е пропорционално на цената им :) в сравнение с Hella за 8лв от лукоил се вижда с 10-15% по-добре, а излизат 26лв бройката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен extreme vision не можаха да изкарат и година,въпреки наличието на дневни светлини!Първата изгоря на ок.7 месец,втората два-три месеца след това....за 70лв.-толкова!Инак,по-добре светеха!Сложих си пак старите оригинални крушки и те така...

Следващата кола ще гледам да е с ксенони...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаха ли гаранция филипсите? мен в баумакс или баухаус не съм сигурен, някой от бау магазините ги купих, там ме увериха че имат 1 година гаранция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълга и широка става...Аз съм в чужбина,мой приятел ми ги купува тогава май от интернет...Кофти беше пак да го занимавам.Пих една студена бира и така...

Редактирано от scooby doo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен на Шкодата Н4-ката ми изгоря след 2 години ползване, като колата се кара нон стоп на фарове, няма дневни. На бмв-то Н1-цата за една година умря. Аз лично предпочитам да ги сменям през година и да виждам, отколкото да се мъча с афтърмаркет ксенони и не светещи крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз продадох оная кола и си взех друга със заводски биксенони...Ае ше им се не видат и Вижъните дървени...Ще ме цакат те със топла бира :-)

Спирам...,че отидохме в грешна посока!

Редактирано от scooby doo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Аз също съм доволен от филипсите xtreme vision 130+ , изненадващо за мен но след доста търсене най-добрата цена (дори сравнена с Англия) беше в eMag :( поне тогава бяха 38лв. За сега половин година и не са мръднали. Обаче от все повече хора чувам, че този тип крушки (дали на Филипс или Осрам) светят добре но горят бързо :angry_jumping: .  Та и моето мнение е, че ней-доброто е заводски ксенон, след което афтърмаркет ксенон - с лупи на фаровете мисля, че е доста приемливо /без да се отплесваме за темата с ксеноните - просто споделям мнение/.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

е по-добре е да, ама който няма излишни 500лв за фарове с лупи + 200лв за читав ксенон, ще се мъчи като нас със разни надценени вижъни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като купих колата беше с филипс блу вижъни, изгоряха и сложих едни айс блу китайски за 8 лв, ама да ви кажа няма почти никаква разлика, освен в цената 1 към 10 някъде..........карат вече 2-ра година =20к км, но имам дневни де...

Редактирано от jeniro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

И новите ми Найтбрейкъри изгоряха за една година или 20 000 километра, и двете крушки в рамките на една седмица. Когато изгоря първата сложих на нейно място Найтбрейкъра, който свалих преди година, защото новите крушки бяха две и ги смених и двете. Понеже ми писна да разглобявам половината предница два пъти в годината за да сменя едни крушки (все пак съм благодарен, че не карам Рено Меган II, там е мноооого по- :censored: ) си купих комплект Osram ULTRA LIFE, да ги видим тях колко ще изкарат. Когато ги сменях ми направи впечатление, че жичката на неизгорелия Найтбрейкър вече здраво се е сгърчила и е било въпрос на дни да изгори и тя.

Да попитам малко за акъл - понеже фаровете са ми автоматични често се случва дори през деня да светват в някой сенчест участък, после гаснат, после пак светват и т.н. Дали тези постоянни светвания и гаснения не съкращават още повече живота им? И в този ред на мисли трябва да си пусна Coming/Leaving Home функцията през фаровете за мъгла, които иначе изобщо не ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.