Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

H7 крушки Osram Night Breaker Plus


Recommended Posts

Като взех колата и си спомням ми изгоря едната къса на шофьора.Смених я с Narva-такива има по бензиностанциите.Работи малко над година и пак изпляка.През цялото време другия фар ми се струваше с по-добра осветеност.Последно си купих от ЕТ-вярно към 20 лв е крушката,но си заслужава.Надявам се да изкара повече от година този път :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 89
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stivi797

    9

  • PRR

    8

  • gogata

    7

  • JIJOMAMA

    6

Най-много писали в темата

След размисли и страсти случайно в метро видях  bosch pure light и сега са мои. Но май имам проблем с настройките и отивам в другата тема да пиша.

Тези са 15лв комплекта.

Найт Бреъкъра го дават 30лв в нета и 34лв в нормалните магазини. Иначе навсякъде е по 45-48лв. Просто сърце не ми дава на бастуни да дам с близо 50% повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от ксенон ефекта(самата крушка е синя) на филипс бях много доволен, почти не ползвах дълги. Едната изгърмя и реших да сложа обикновени на филипс +30 % осветеност, на цена са по скъпи от ксенон ефекта, а осветеността е ужасна! А този екстрийм вижън го гледах и се чудех дали да го взема, но за 96 лв. :eusa_naughty: за тези пари  ксенон ще си сложа! 

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 но за 96 лв. :eusa_naughty:

Като ти гледам гаража си с О1, което значи крушки Н4. Което пък от своя страна значи, че за теб ще са около 50лв. цитираните крушки.  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,H4 са и в карфур цената им е 96 лв.   :)

 

П.С. http://www.autobulbsdirect.co.uk/H4-Philips-X-treme-Vision-100-Headlight-Bulbs-pair.html ето ги, тук са по евтини :)

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ти ме хвърли в оркестъра - за половин година да им скочи двойно цената... ще погледна като имам път към Бриколаж/Практикер.

Поразгледах из нета и там са на цени около 50лв. за комплект Н4.  :eusa_think: (примерно тук).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Бургас гледах в тия специализираните магазини Филипс - бяха по-скъпи от бриколажи, метро и т.н. Даже си позволих да си направя майтап с тях. 

Боша, който взех е добре даже неочаквано добре но след реглаж ще съм по-конкретен с инфо и впечатления.

Но още се чудя как за едни и същи стоки на автопазара цените са с 50 процента разлика.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера гледах Philips-a на 68лв, а съм сигурен, че ги взех доста по-евтино. Нещо ми се струва, че са полудяли с цените и всеки си слага каквото му скимне - ако минИ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента съм много доволен от Найтбрейкърите Плюс - дават много добра, и най-важното, равномерно осветена зона, като и дистанцията е голяма - тъй че почти не се налага да използвам дълги!

Само ще видя колко ще служат.....

Иначе, за момента, много ми харесаха! :doubleup:

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като взех колата късите бяха GE, светеха, не съм имал проблеми. После сложих Найтбрейкър Плюс, купих ги за по 17-18лв от Ауто Тед, не виждах някаква сериозна разлика от преди. Уж бяха с 1 година гаранция, но както казват гаранция - Франция, изгоря 1 след около 10 месеца и се оказа, че нямали гаранция в БГ - много дупки имало. Сложих едната стара GE, пак си светят фаровете разлика за мен нямаше. После си викам слагай Филипс Екстрийм 100+ от http://drive.bg/product_info.php?cPath=10110_10243&products_id=1419003&ModelId=18248 по спомен бяха 60лв., сега са 66лв. (по официални данни инфлация в БГ няма :D/). Пак светят фаровете не виждах разлика с преди. Изгоряха и те след 8-10 месеца и взех някакви испански за по 4лв. В началото бях с една Филипс и една "не маркова", за мен разлика нямаше.  Сега съм с две испанки. Може и аз да недовиждам нещо B) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно линкче за Н7 тест от братушките:

http://www.zr.ru/content/articles/290504-lampy_n7_dla_dorog_ili_proselkov/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка само BOSCH-а са го харесали. Много "тънко" са се изказали за Xtreme Vision-a: "в точка 0 има повече от очакваното". И толкова. Като цяло целия им тест е супер аматьорски и не бих се водил по него. 

 

ТУК има сравнение между Philips и Osram. Мисля, че е далеч по-добър ... въпреки, че и той е супер аматьорски.

 

PS: Още едно тестче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прави впечатление, че имат регулации кое е допустимо и кое не. Също така, че някой могат да ти разтопят фара :)  

Но в крайна сметка е добре да има тестове на различни марки и модели на едно място защото едва ли някой е пробвал на една кола повече от 2-3 вида. 

А то е ясно, че болшинството тестове са маркетингови стратегии на определени търговци и производители.

Сега съм с Боша - добър е но фаровете не мога да си ги настроя... но това е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разтопяват тия дето са над 60W. Фаровете са предвидени да разсейват максимум 60W и лятото, особено в задръстванията, не успяват да отдадат повечето топлина и се топят. Затова не се слагат по-мощни крушки от предвиденото. Но винаги има повече разбиращи от производителя  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките тестове ми бяха интересни за четене, особено тоя на руснаците.

Но като го прочетох внимателно, и виждам, че хората явно поставят малко по-различни изисквания пред крушките, които се използват в Русия.....

И друго забелязах, че  като тестват Осрам - пишат, че става въпрос за Найтбрейкър. Пък реално става въпрос за Найтбрейкър Плюс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Вече никакви набутвации за скъпи лампи - Фабията има някакви пикове в напрежението / доколкото си спомням производствена болежка - в 100 000 тестове на Аутобилд отбелязаха че горят / Осрам Силвърстар ми изкапаха точно осем месеца - сега съм с обикновени Narva - светят не по-зле

За Фабия не си струва набутвацията според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех преди 2 месеца Philips H7 синички не знам точно как се водят,но в комплекта имаше и 2 броя сини габаритчета за отпред.Струваха 70 лв.Вечер светят много добре,но през деня повече бият на жълто,отколкото на синьо.Колко ще изкарат ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Фабия не си струва набутвацията според мен

 

Само за информация аз сложих Филипс Extreme Vision на Нивата, а тя е на 1/2 от цената на фабия! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за информация аз сложих Филипс Extreme Vision на Нивата, а тя е на 1/2 от цената на фабия! 

Aз пък на 105-цата съм с Night Breaker  :sorry: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение към PRR - NIghtbraker-ите ми изкараха повече от година и половина преди да изгори едината лампа(другата още си свети, но вече на друга кола, която между другото се кара ежедневно :sorry: ). Extreme Vision на Филипс ги карам вече малко повече от година. И двата вида крушки изобщо не могат да се сравняват като осветеност с обикновени крушки. Така че, определено и аз бих поспорил дали си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение към PRR - NIghtbraker-ите ми изкараха повече от година и половина преди да изгори едината лампа(другата още си свети, но вече на друга кола, която между другото се кара ежедневно :sorry: ). Extreme Vision на Филипс ги карам вече малко повече от година. И двата вида крушки изобщо не могат да се сравняват като осветеност с обикновени крушки. Така че, определено и аз бих поспорил дали си заслужава.

И аз като сложих Найтбрейкърите плюс, и си казах - ами то съвсем друго й стана осветлението на тая кола бе!

Иначе преди това се бях наканил да слагам ксенони..... Но като си представих колко ще излезе всичкото, че и да се направи както трябва - и се отказах.

Иначе старите крушки бяха някакви унгарски...... които изкараха няколко години, вярно, но накрая как светеха - мъка просто!

Мъждукаха - това е истината!

Така че си струва да се сложат качествени крушки - защото разликата е огромна.

И дори и по-често да се случва да ги менкаш - обаче виждаш какво става пред теб! :doubleup:

Пък като говорим за цената - новите Найтбрейкъри Унлимитед се намират и по 42 лева..... тоест, цената им дори не е и 50 лв.

И колко е това - не е толкова много!

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам съм явно късметлия - при мен NIghtbraker-а изкара 2 години и 3 месеца и изгоряха късите на десния фар, а левия си беше ок. Сега съм сложил Extreme Vision ама още не съм пътувал дълъг път нощем, за да мога да ги оценя качествено. За осветеността и на двете крушки според мен няма какво да говорим - в пъти по добра от обикновените. :mafia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.