Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

H7 крушки Osram Night Breaker Plus


Recommended Posts

Здравейте, знам че е пускана тема и е разисквано - чел съм я.

Но днес бях в Бургас - ТМТ и от там ми казаха, че Osram Night Breaker е спрян от производство. Тъй, като преди време ги ползвах на друга кола но за една година изгърмяха сега реших да взема новите Plus за Шкодата, които ги дават с по-дълъг живот но греда. Иначе в ТМТ са били по 17лв едната и в повечето интернет магазини ги гледам по 34-36лв комплекта. Филипс ми идват една идея по-скъпи и не мисля, че са  по-добри.

 

И на въпроса - от къде мога да си взема читави крушки в Бургас и/или интернет магазин и съответно да са на добра цена и оригинални?

А това истина ли е за спирането на найт брейкърите от производство? 

 

П.С. Стоковите крушки ми изгърмяха миналата година в рамките на 2 месеца и ги смених с наличните в комплекта  резервни крушки. Бях доволен от тях но тия  дето сложих за нищо не стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 89
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stivi797

    9

  • PRR

    8

  • gogata

    7

  • danny

    6

Най-много писали в темата

За спирането - навярно е истина, защото никъде не могат да се намерят.

Но смело слагай Найтбрейкър Плюс - по-добри са!

И не толкова като живот - колкото като светимост!

Дават +90% по-силна светлина отгоре - ако това ти говори нещо. А и доста повече осветени метри пред теб - и то осветени по-добре.

Иначе, ако търсиш дълговечни крушки - Трифа +50%.

И също са много прилични като качество, като и животът им е доста дълъг!

Иначе, ако беше от София - щях да ти кажа подходящ магазин.... Но не си, за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JIJOMAMA  Аз съм с Night Breaker + и мога да дам положително мнение  за тях . Светят много добре и на къси и на дълги. Моите са от около 10 месеца и засега няма проблем . Цената , аз ги взех от Ауто+ за 24-26лв комплекта (с отстъпката). Има ги и по бензиностанциите (ОМВ и т.н.) , Практикер , Бриколаж. За Филипс - да, по-скъпи са , но по думите на @gogata са по-добри . той е с такива. 

П.С. Моите разбира се са H4 :sorry:

Редактирано от mRt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 2006 карах Ланча Дедра, нейните Н4 Night Breaker + още работят на Клиото на тъста. На Фабияна също веднага взех Night Breaker + и бях изключително доволен. На Октавията след като се измъчих първата зима, преди около месец купих същите и сега разбрах, че имам фарове (преди пусках нон-стоп фаровете за мъгла и винаги когато мога дългите, сега почти не ползвам дълги). Грешка че не си ги свалих от Фабията и имах само една крушка, която ми беше резерва. Купих още една от Метро за 24 лева и оригиналните (Филипс, ай-леле!) отидоха за резерва в багажника! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава темичка

Аз отдавна исках да попитам кой са най-хубавите крушки относно осветеност. Малко съм затъмнен на тая тема.

Н4 или Н7 са на О2?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Philips Xtreme Vision са наистина страхотни, но Н7 бяха доста солени като цена, доколкото помня.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Philips Xtreme Vision са наистина страхотни, но Н7 бяха доста солени като цена, доколкото помня.  :)

Мда, 70-80 лева комплекта (зависи от магазина). Ама нещо не ми се вярва да са почти два пъти по-хубави от Osram, а категорично мога да кажа, че не издържат повече - на Фабия 1 на колегата ми издържаха под 2 години, след което изгърмяха почти едновременно, толкова издържаха и Osram на моята.

 

 

Тоест:

1. На О2 са Н7?

2. Philips Xtreme Vision е крушката?

1. На О2 са Н7? -                                       ДА

2. Philips Xtreme Vision е крушката?        Въпрос на гледна точка, не са толкова по-добри, колкото са по-скъпи от Osram Night Breaker +

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да каже Велко (ZloQQ) как са фаровете на Фаворита ... с тез крушки карам от близо 5 години Формана , а от няколко месеца са на Фаворита и според мен няма никакви грижи с видимостта нощно време - Осрам Найт брейкър , а 80 лв. за два балона с газ и жичка :wacko_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да каже Велко (ZloQQ) как са фаровете на Фаворита ... с тез крушки карам от близо 5 години Формана , а от няколко месеца са на Фаворита и според мен няма никакви грижи с видимостта нощно време - Осрам Найт брейкър , а 80 лв. за два балона с газ и жичка :wacko_2:

 

Точно. Филипса според мен са нереално скъпи спрямо конкурентите. Макар, че съм фен на марката не бих дал пари колкото за ксенон. А въпрса ми беше - къде по дяволите в Бургас мога да намеря нещо читаво на добра цена и съответно в кой онлайн магазин. Не ми се дават с 10-20лв повече от нормалното - предпочитам аз да ги изпия а не магазина. Работата пак отива да си взема стоковите на Шкода - 20лв комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти 50 - 60% повечето светлинен поток при съвременни лампи с нажежаема нишка като Osram Nightbreaker не е без нищо , новата технология

на производство и монтаж на нишката не гарантира 1000 часа живот , както сме го учили по учебници по осветление и дебели книги.

 

Повечето светлодобив е и за сметка на ресурса на лампата.

 

И в този тон , тъй като повече се използуват късите светлини и техният ресурс свършва логично по - бързо, просто DRL с ШИМ на дългите 

светлини е перфектното техническо и икономическо решение за дълговечност на крушки като Найтбрейкър - ите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, че Филипса е доста скъп. За Н4 не е толкова фрапираща разликата, точно за това ги взех. Разлика в осветеността, спрямо Осрам, обаче е осезаема.  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал и тези Оsram Silverstar 2.0:

http://www.tech-co.bg/produkti/osram-silverstarr-20

Моите са купени от Англия, така че не знам каква е цената им тук. Но се забелязва разликата им спрямо обикновените крушки. Карам ги от една година някъде, но аз съм с DRL и рядко ползвам късите. Уж би трябвало да са с удължен живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Philips-а беше 48лв. комплекта (H4) в Практикер. На мотора изкара около 10к км. Оригиналната изкара 500  :ranting: Нивата също е с H4 на Philips. Мисля над 10к км. 

Не съм карал с Night Breaker-и и не мога да ги сравнявам, но от Philips-а като осветеност съм повече от доволен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Philips-а беше 48лв. комплекта (H4) в Практикер. На мотора изкара около 10к км. Оригиналната изкара 500  :ranting: Нивата също е с H4 на Philips. Мисля над 10к км. 

Не съм карал с Night Breaker-и и не мога да ги сравнявам, но от Philips-а като осветеност съм повече от доволен. 

А Филипс Естреме Вижън Н7 - намират ли се в Практикер, и на каква цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви, пак не четеш :sorry: . По-горе в мненията пише около 80лв. Освен в Практикер, се намират и в Бриколаж. Цените са горе долу еднакви на двете места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега го видях, мерси! :)

Леле, много цифра бе!

А има ли наистина чак такава разлика между Филипса и между Осрама?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stivi797

Освен това ги има и в Карфур на около 70 лева. Ако искаш мога да проверя колко са и в Христо Колев Ауто, там ползвам 10% отстъпка, мога да те заведа и да си ги вземеш през моя номер, ако излиза по-евтино

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Всъщност и 70 лева - пак е добре!

Стига да са забележимо по-добри от Найтбрейкърите Плюс.

Защото тях мога да ги взема на 40 лева!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви, нали знаеш, че всеки си има свои разбирания. Ако ти кажа, че за мен има разлика в осветеността, нищо не гарантира, че за теб ще я има също.  :sorry: А и при мен са Н4, макар че надали има някакво значение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен, найтбрейкъра (+90%) караше по 6-10 месеца максимум :) Първият път си ги купих от Амперел - директно от склада, през едно приятелче. Едната изкара 10 месеца, другата два-три месеца повече. След това ги смених с други найтбрейкъри и там едната изкара 6 месеца, не повече - иначе, за крушки са си добри като светене, но отслабват доста бързо (явно са много напънати) и жичката им става черна и се чупи лесно от дупки/неравни павета и т.н.. Цената е горе-долу солена :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, разбрах!

Но мисля, че ще има разлика между Н7 и Н4..... Все пак първите са си за къси, пък вторите са комбинирани.

И смятам първо да пробвам с Найтбрейкърите Плюс - пък после и с Филипсите.

Дето се вика - от опит глава не боли!

И мерси за магазините! :)

Шафте, и мерси за впечатленията, ще ги имам предвид!

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и на двете коли съм с Найтбрейкър, на Шкодата е +.Голфа почва трета година с тях, а се кара често.Ще видим на Шкодата колко ще издържат.В Бургас има Найтбрейкър със сигурност в Метро.Моите ги взех след поръчка от магазин в Карнобат, а те купуват от складовете и магазините в Бургас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.