Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Диференциал на О1 TDI 110 к.с.


dan4o66

Recommended Posts

Конкретизирай - за какъв точно шум става въпрос. :)

И тогава ще можем да ти кажем нещо повече по въпроса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шума определено е от лагер, при потегляне е слаб и се усилва и изтънява при увеличаване на скоростта. Смених маслото на кутията и преден ляв лагер, но виенето си остана. Кутията е EBF 28059. Има ли някъкъв проблем с тази кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При отнемане на газта /когато е "на скорост"/ виенето изчезва ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не и при отнемане на газта и при освобождаване от скорост няма промяна в шума.

 

В този случай не мога да ти помогна. Защото не мога да бъда сигурен в прогнозата. Но, това не е типично за диференциал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата има Голф 5 и неговия майстор му казал, че някои кутии късат нитовете на диференциалната предавка и става мазало. Не е сигурен кои модели кутии имат такъв проблем. Можело да се заменят нитовете със специални болтове и проблема се решажал. Някоъ знае ли кои са моделите на кутиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи колата на канал и вдигни предните колелета във въздуха/става и на подемник/!Качи се в колата запали я включи на скорост и потегли.В същото време някой друг с някакви познания по диагностика и ремонт да слуша от къде идва виенето ,може и да е от предна лагер-главина пък може и да е задна.Огледай добре преди да тръгнеш да сменяш нитове на диференциала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята 01 няма нищо общо с голф 5. Иначе знам че бензиновите Октавии 1.6 имат някакви проблеми с кутиите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Отново по моя проблем. Възможно ли е шума около диференциала да е от вътрешните карета. не съм я вдигал на подемник, защото нямам такъв, но разкачих полуоските от диференциала и я включих на 3-та. На 1500 оборота не се чува нищо от диференциала. Направи ми впечатление, че греста на вътрешните карета е черна. Да сменям ли каретата или да ги измия и да сложа нова грес?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя си е черна по принцип,ако са здрави маншоните не закачай греста.Симптомите за каре са други.Аз залагам на лагер-главина дали предна или задна може само с проба да се установи!

Редактирано от didkoltd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не отидеш в някой читав сервиз да ти направят диагностика поне?Откъде реши че е диференциала?Първата ми Шкода е от проблемните скоростни кутии и виеше като за световно,но се чуваше от задната част на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ще съм благодарен на колегата dentist, ако сподели кои са проблемните кутии и какъв в същност е проблема. Отскоро съм собственик на Октавия и още не съм се ориентирал къде в Бургас има читав сержиз за Шкода. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Много ще съм благодарен на колегата dentist, ако сподели кои са проблемните кутии и какъв в същност е проблема. Отскоро съм собственик на Октавия и още не съм се ориентирал къде в Бургас има читав сержиз за Шкода. 

 

 

 

Проблемните бяха за бензиновите модели на голф 4 в началото, явно и при ауди а3:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=83131

 

Това 110 коня ТДИ не би трябвало да има такива проблеми! ;-) Те имат с маховика като му дойде времето... но не знам дали това което описваш са симптомите. По-скоро вибрации в скоростния лост на първо време, силни вибрации...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.