Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моята кака Фелипа -Felicia 1.3 mpi


Recommended Posts

Здравейте,фенове и собственици на шкода!

Отдавна се каня,но все не остава време,за да споделя удоволствието да имам и управлявам шкода.Първоначално,преди да я купя бях доста предубеден с горчивия си опит от двете 120-ки,които съм имал.Един колега ме насочи към нея,бях на зор,стрия Опел много грозно ме изостви-откъсна се предния мост.Колегата ми каза за тази шкодичка,която само е с олющен лак по тавана и предния капак,затова и цената и 1200 лв. е такава,инъче е в отлично състояние и всичко платено до края на годината(беше средата на май).След като бях гледал вече няколко кошници в окаяно състояние за подобни пари накрая склоних да ида да я видя.Собственика на автокъщата,приятел на моя колега ми връчи ключовете за тест и останах впечатлен от лекотата на управление и държанието и на пътя-междувременно заваля дъжд.Както вече се разбира сделката беше сключена,даже човека се съгласи да ме изчака месец и нещо за част от парите.Не можех да си позволя да стоя без кола,тъй като работя в Горна Оряховица и Лясковец на две места,а живея във Велико Търново и постоянно съм в движение.Та след като я взех първата ми работа беше да си прехвърля газовата от опела обикновенна на пълна инжекция.Един приятел се справи перфектно с предизвикателството следствие на което се радвам на комбиниран разход 7,2 -7,5/100 до 8/100 през зимата.Това лято като ходихме на море ми даде около 6/100.От това по-добре не смея и да искам.Не знам кой какви и дали въобще са правени някакви ремонти по нея но е на 237 000 км. 19 000 от които вече са мои,но се държи много адекватно за този пробег.По ламарините нямаше петънце ръжда,както казах лака на боята по тавана и предния капак беше олющен,на тавана имаше хлътнало от нещо паднало,а отдолу е сякаш току-що слязла от конвейра.Огънатото на тавана изчуках-в миналото съм работил и това,китнах изшкурих тавана и предния капак,забъркаха ми боя,която въпреки всичките ми притеснения и отзиви,които бях чувал я направиха направо същата без разлика.Мой колега я пръсна и така доби сегашния си вид.Последва два пъти пастиране за да се оеднакви старата и новата боя и сега доста трябва да се загледаш за да различиш кое е старо и кое прясно.След това имаше тотално почистване пране на седалки тапицерия,от автоморга се сдобих със кората на багажника,която обаче беше разпробита за високоговорители,та купих и такива благодарение на което имам чудесен саунд.От друга автоморга се сдобих с резервна гума-патерица,на която сътворих стойка на гърба на задната седалка,която по никакъв начин не пречи на свалянето на задните седалки.Газовата бутилка е на мястото на резервната гума и по този начин си ползвам пълноценно багажника,в редките случаи когато ми потрябва.Доста се поизпотих докато постигна сегашния и вид,но съм доволен от резултата и от това,че кака Фелипа ми се отблагодарява за всички грижи положени по нея.Когато имам възможност я глезя с това онова.Наскро я обух с чисто нови гуми Barum Polaris 3,съвсем скоро назрява момента да я оборудвам с нов акумулатор,а утре ще сменям термостат.Неизвестно защо като смених антифриза термостата остана отворен и това е,а в този сезон без парно не е никак комфортно,да не говорим,че двигателя постоянно работи студен,което води до повишаване на разхода.Общо взето само текущите разходи,никакви сериозни проблеми,както се казва само наливам и карам.Надежда колица,няма никакви екстри,но аз и не държа на тях.На мнение съм,че едно нещо колкото е по- просто устроено е толкова по-функционално и надеждно.Сега прилагам няколко снимки на кака Фелипа,а на всички вас пожелавам безаварийно шофиране на вашите бижута и весело посрещане на предстоящите празници.

Редактирано от vasilisa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за покупката..но снимки не се виждат??и аз съм на мнение че дадено нещо колкото по просто е толко по добре :)

явно не си с добро мнение за шкода 120,аз пък от 20-тина дни съм собственик на такава и съм много радостен,в книгата всичко е ясно описано и човек  почти всичко може да си ремонтира сам :)

Редактирано от viv78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега само да те радва Фелата.Дано се засечем някъде в Горна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.