Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скоростна кутия Октавия 2 1.9 TD,2008г


sinoptik

Recommended Posts

От една седмица се чува,причукване с последващо пристъргване особено, когато  отнемаш газта, при големи скорости стържене.Днес следкато посетих сервиза на Шкода в Г.Оряховица констатацията на майсторите е скоростна кутия.Ако е така,"кво правим"-нова, но каква е цената,предполагам повече от 3000лв,втора употреба -с неясно бъдеще или ремонт кутията.Дайте ми съвети.Просто съм потресен,не съм очаквал за кола на 200.000км да се повреди кутията и, мамка му, точно пред Коледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега потърси мнение от поне още един специалист, защото става дума за сериозен и скъп ремонт.Потърси и някой компетентен от форума в твоя район да я погледне,сервизите имат навика сами да си намират работа.Иначе варианта за ремонт на твоята кутия е най-добрия,стига положението да не е трагично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега потърси мнение от поне още един специалист..........

 

Пристъргване, причукване, метален звук обикновено се получават и при заминаващ си маховик.

Подмяната му също е скъп ремонт, затова подкрепям предложението на колегата didkoltd за второ мнение от опитен специалист.

Да не стане така, че си правил ск.к, а после да трябва да правиш и маховик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, потърси мнение и от още един сервиз - и чак тогава действай.

А междувременно, опитай първо да установиш откъде идват шумът и стърженето - от кутията, или от други агрегати.

И ако шумът и стърженето идват от кутията, а не от маховика, да речем - имай предвид, че ремонтът на скоростната кутия също е възможен вариант, и не е толкова скъп, колкото покупката на нова кутия.

Смяна на зъбчатки, ако имат изронени зъби, смяна на синхронизатори, подмяна на лагери, или смяна на превключващия механизъм - ще ти излезе доста под 1000 лв.

Потърси и по автоморгите - там понякога има много изгодни възможности.....

С една дума - първо опитай тая кутия да ремонтираш - и чак ако това не става, търси нова кутия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

здавеи  аз  имам  сьщия  проблем  били  описал  накратко  какьв  е  проблема

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.