Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Непристойно поведение на пътя


kokarosta

Recommended Posts

Изпитвам донякъде гордост от това, че досега от повече от десет години по пътищата не съм видял водач на Шкода, който да ме подразни с агресивно шофиране или брутална неадекватност. :)

Малко извън темата, но водачи на Шкода, които карат като дебили(разбирай агресивно и неадекватно) виждам, почти без изключение, по няколко пъти на ден из София.  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 164
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • kokarosta

    26

  • carrot

    13

  • stivi797

    12

  • PRR

    9

Най-много писали в темата

   Кой със сива Шкода Октавия I ще си признае, че днес около 17.30 ч.  на новия път по протежение на метрото,че беше спрял на платното на входа/изхода на метростанция "Мусагеница"? Това също е нагло и просташко. Движението е интензивно и спирането на платното създава предпоставки за ПТП. Ама хич не ме интересува, че чакал жена си, сина си, шурея или каквото и да е. Това нагло поведение е ежедневие и е въпрос на време на някой за му отиде страничното огледало. 

   По въпроса с починалото дете....Хора, страшно е. Тръпки ме побиват. На тоя...... явно поведението му е постоянно такова. Изобщо не заслужава съд и присъда - смърт и то по особено мъчителен начин. Такива субекти не подлежат на превъзпитание и нямат място в обществото.  :angry:

   Извинявайте за емоционалния изблик, но умрелите в ПТП са повече отколкото в Украйна.

Редактирано от mordo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mordo, първо, за теб въпросният път може да е нов, но за нас, останалите жители на София, той вече не е никак нов, а е на повече от 5 години (по-точно на 5 години и един месец към днешна дата, откакто метростанция Мусагеница е въведена в експлоатация на 8ми май 2009та година). Второ, кое те кара да мислиш, че въпросният водач, когото си видял, влиза във форума, чете и пише? Имаше ли отличителни знаци на Шкода клуб България? И трето, с кръвожадните си изблици се принизяваш на нивото на въпросния "субект" и "капут" (нарочно не го цензурирам) - не че го оправдавам, но с тези си мераци с какво си по-добър ти от него в случая?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Да, не е нов, прав си. Не разбирам защо ме нападаш? Така ми дойде, така съм го написал, мисля, че се извиних под мнението си. Толерираш, може би това безпардонно, нахално поведение? Как да наречем такъв субект - "герой на нашето време", да спрем, за да го поздравим? Необходим е нулев толеранс спрямо такива, дори и в изказа. Ако имаш възражения относно изказа ми - има администратори, сигнализирай им, за да изтрият мнението ми. И...намекът ти за "новите и старите софиянци" не е уместен, ама изобщо. 

 

   Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам, че трябва да го спрем и да го поздравим , да го наричаме герой на нашето време или каквото и да било - изрично споменах , че не го оправдавам. И защо не ми отговори на въпроса - с какво твоята гледна точка "да го убием по особено мъчителен начин" те прави нещо повече от него? От каква позиция го съдиш, и то по такъв първичен начин (защото насилието и изблиците му са първичен човешки инстинкт!)? Че е необходим нулев толеранс е напълно вярно, но си има цивилизованите начини за това. Друг е въпросът, че те в България за съжаление са рядко приложими.

 

И не, не намеквам нищо нито за стари, нито за нови софиянци! Точно по тази причина написах "жителите на София", а не "софиянци" - за да не се засегне някой на тема "София срещу провинцията". Не знам ти като какъв се самоопределяш, но в случая малко гузен негонен бяга... И спирам да пиша по темата, ако имаш реплика, моля да минем на лично, за да не спамим и да отваряме работа на модовете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля повече по темата и по-малко лични нападки. Съсредоточете се повече върху "Непристойно поведения на пътя" и по-малко на това кой и как да бъде превъзпитаван. Второто е друга тема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно - но какво правим ако по някакво лошо съвпадение или чиста случайност стане инцидент ? И 5 пъти повече да внимава човек - винаги може да изникне нещо и да стане инцидент. И тогава - всеки започва да съди, да кори, да дава акъл, да сочи с пръст. Този как може - онзи как може и т.н. Да не дава Господ - да се случват такива неща - никой не е застрахован. Просто преди да започнем да съдим този и онзи - да погледнем първо себе си, да се замислим дали може да ни се случи на нас - и дали някога сме създавали предпоставки за такова нещо. В пешеходна зона и аз не влизам, детски площадки и т.н. също. Но кой не е превишавал скороста? Кой не е навлизал в забранена улица (било то и по невнимание) ? Кой не е минавал през двойна линия ? Надали има такива.

 

Не защитавам човека - напротив. И аз имам дете и бих утрепал шофьора ако стане нещо. Не ме разбирайте накриво.

 

   Човече, на тоя мръсник (iavkata отново ще ме укори -_- ) поведението е чиста самонадеяност - наясно е бил, че това е пешеходна зона, че тя е само и единствено за живи хора, че може да стане "сакатлък", но се е надявал, че това на него няма да му се случи, защото е "Бог", голям шофьор. И...убива детето, жадувано така дълго...

Чисто хипотетично ако пренесем същата ситуацията на софийската територия и аз съм човека с парите- ще взема един огромен Роувър и директно през пешеходната зона на бул. Витоша със 60-70 км/ч по времето, когато хората си тръгват от работа и времето е слънчево и хубаво. Какъв е шанса да нараня някой? Ама ако не ударя никого, ще се покажа, че всичко мога, защото съм направил пари, не ме е страх от закона, глобата е 50 лева, това са джобни.

Всеки град си има хулигани на пътя и шофьорите ги знаят, всеки ден ги виждат. Има хора, които спазват най-общо правилата, и такива, които не си правят труда да дори да ги научат - на светофари отнемат предимство, не спират на пешеходни пътеки, изпреварват отдясно, превишена скорост, неправилно паркиране, агресия. Е, този е един от тях и ето докъде води системната безконтролност по пътищата - ние го виждаме всички, куките си правят пас, камери няма...

   Бесът да те хване. А спират и се заяждат за изгоряла крушка, докато покрай тях профучават джигитите.

 

Понасяш си последствията! Когато правиш нарушение трябва да си наясно, че носиш отговорност. Другото е анархия.

   Ще си наясно, ако си разумен. Когато си келеш по душа няма как да разбереш това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е достатъчно пълна с негативни неща , породени от всякакви субекти по пътищата ни , няма смисъл да се "дракаме" по между си . Лично мнение ! :sorry:

 

И за да не съм off topic ...

 

Преди малко приятелката ми се прибира , възмутена от един "шофЕр" с джип. Седи си на спирката и онЯ минава засилен през една локва и изпръсква хората и най-невъзмутимо си спира след 3-4 метра и слиза горд , че кара джип.

 

П.С. Тези които я познават са наясно какво е продължението .... :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Тези които я познават са наясно какво е продължението ....  :crazy:

 

Според ЗДП шофЕра на джипа е извършил нарушение и е могло спокойно да се обадят в КАТ и да го регистрират. Друг е въпроса с манталитета на КАТ и как биха реагирали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата, но водачи на Шкода, които карат като дебили(разбирай агресивно и неадекватно) виждам, почти без изключение, по няколко пъти на ден из София.  :sorry:

:blush: Виновен - особено днес си признавам, че карах доста нервно

 

Относно кретена, който прегази детето - да кретен и т.н. термини са верни в неговия случай, но това нищо не променя. Той ще лежи (може би) и ще излезне, а детето вече го няма. Но понеже ние не можем да направим нищо - вместо да му ядем на тоя задника по-добре да изкажем съболезнования на близките и да се опитаме да не бъдем следващите в черните хроники (независимо като виновни или пострадали).

 

За столичани и софиянци - е то столичани бол, ама софиянци останахме малко  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам, че трябва да го спрем и да го поздравим , да го наричаме герой на нашето време или каквото и да било - изрично споменах , че не го оправдавам. И защо не ми отговори на въпроса - с какво твоята гледна точка "да го убием по особено мъчителен начин" те прави нещо повече от него? От каква позиция го съдиш, и то по такъв първичен начин (защото насилието и изблиците му са първичен човешки инстинкт!)? Че е необходим нулев толеранс е напълно вярно, но си има цивилизованите начини за това. Друг е въпросът, че те в България за съжаление са рядко приложими.

 

И не, не намеквам нищо нито за стари, нито за нови софиянци! Точно по тази причина написах "жителите на София", а не "софиянци" - за да не се засегне някой на тема "София срещу провинцията". Не знам ти като какъв се самоопределяш, но в случая малко гузен негонен бяга... И спирам да пиша по темата, ако имаш реплика, моля да минем на лично, за да не спамим и да отваряме работа на модовете

:D Ми София е най-голямото село,  бре. Ела ми на гости в "Младост-3" - ще те разведа напред-назад, ще ти покажа детската градина и училището, в които съм възпитаван и учил. И до "Майчин дом" можем да идем, там, където съм раждан. Спирам и аз по тая комплексарска тема "село-град". Причината да съм така краен е комплексна. Първо, емоционален съм, както може би всички във форума разбраха. Второ, което е по-важно, цивилизованите средства за справяне с "войната по пътищата" не са ефективни в България. Длъжностните лица, осъществяващи контрол върху автотранспорта не работят, съответно всеки си прави каквото си иска по пътищата. Съдебната власт е достатъчно корумпирана, за да отиде героят от Стара Загора при правилния следовател, прокурор и съдия и да се "откупи". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи малко коравосърдечно, но това е реалността - този човек каквото и да го правим, детето няма да се върне, за него не е малко наказанието, че живота му се съсипа и целия град е настръхнал срещу него.

Няколко неща трябва да станат след случилото се: да се увеличат санкциите, да се затегне контрола и най-важното - всеки един от нас, когато му хрумне да наруши грубо закона, нека да се сети да този случай и да спре навреме, да помисли, че ако стигне 5 минути по-късно за там, където е тръгнал, ще живее по-спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е достатъчно пълна с негативни неща , породени от всякакви субекти по пътищата ни , няма смисъл да се "дракаме" по между си . Лично мнение ! :sorry:

 

И за да не съм off topic ...

 

Преди малко приятелката ми се прибира , възмутена от един "шофЕр" с джип. Седи си на спирката и онЯ минава засилен през една локва и изпръсква хората и най-невъзмутимо си спира след 3-4 метра и слиза горд , че кара джип.

 

П.С. Тези които я познават са наясно какво е продължението .... :crazy:

 

    Така на един бабаит с БМВ, на "Цариградско", на кръстовището за "Горубляне", минавайки засилен през голяма локва, му изпадна предната броня. :D Иначе - неприятно е да те залеят с мръсна вода. Едно време, бях студент, отивам на лекции. Избръснат и лъснат, облякъл се "по последно", вървя по улицата небрежно. Изведнъж изкача чистачката от съседния блок и излива кофата с мръсна вода върху мене. :o "Не те видях, момче", рече, притеснено. :lol:

Звучи малко коравосърдечно, но това е реалността - този човек каквото и да го правим, детето няма да се върне, за него не е малко наказанието, че живота му се съсипа и целия град е настръхнал срещу него.

Няколко неща трябва да станат след случилото се: да се увеличат санкциите, да се затегне контрола и най-важното - всеки един от нас, когато му хрумне да наруши грубо закона, нека да се сети да този случай и да спре навреме, да помисли, че ако стигне 5 минути по-късно за там, където е тръгнал, ще живее по-спокойно.

   + 100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Случилото се е ужасно, колкото и да съдим нищо ням да променим. Защо? Защото вече е станало. Можем ли да променим бъдещето?  Можем да опитаме. Всеки един от нас е имал най-малко 1-2 случая само за тази година, в които рано или късно е предприемал маневра, след която осъзнава колко е била рискована. Можем да се опитаме да караме по-разумно и да се опитаме да виждаме неразумните и рискуви маневри преди, а не след като ги направим. Казвам може да се опитаме, защото именно ние спокойните и "добри" шофьори понякога сме по-опасни от най-некадърните и глупави блондинки на пътя, защото когато бързаме ние наваксваме със скорост, а те просто тръгват по-рано, когато сме в задръстване ние решаваме ей сега ще кривна в ляво и ще мина по-бързо, а те си палят цигара и т.н и т.н

И последното колеги, нека не намесваме темата за корупцията, защото съм готов да се закълна, че всеки ама абсолютно всеки един от нас е кихал на полицай за да мине метър.

Поздрави  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

... да помисли, че ако стигне 5 минути по-късно за там, където е тръгнал, ще живее по-спокойно.

Точно! 

 

Звучи малко коравосърдечно, но това е реалността - този човек каквото и да го правим, детето няма да се върне, за него не е малко наказанието, че живота му се съсипа и целия град е настръхнал срещу него...

100 % съгласен. Никаква ответна реакция не може да върне човешки живот (а в случая е дете даже).

 

И последното колеги, нека не намесваме темата за корупцията, защото съм готов да се закълна, че всеки ама абсолютно всеки един от нас е кихал на полицай за да мине метър.

Поздрави  :cheers:

Никога даже не съм си и помислял да "кихна" - макар и реално да съм "сгазил лука" (да, случвало ми се е, макар и рядко, и никога необмислено)!  :cheers:

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жълтите павета София. Ръми. Пързалка страшна, знаете ги. Час пик. Женица на средна възраст решава да пресече на 20 метра от пешеходната пътека. Спирам, карах леко, а и я усетих секунда преди да скочи на платното. Съответно около мен също наскачаха по спирачките, пресече си невъзмутимо. От страни - трима униформени седят, когато ги погледнах въпросително, просто ми се изхилиха. Побеснях... Кел файда.

 

 

Апропо, кога ще махнат загражденията пред парламента? В момента хората вървят в индианска нишка, на сантиметри от колите, а вътре 10 метра ивица седят празни, за да се гарантира комфорта на 200 гъзов.е, страдащи от народна любов. Докато някой не умре и там...

 

Модераторите нека ме цензурират с чиста съвест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модераторите нека ме цензурират с чиста съвест.

 

Що бе ??? ГЪЗОВЕ са си....каква цензура за тази сган мръсна ??? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да споря дали са или не са, но нека все пак се придържаме към добрия тон. Всички знаем да пусваме, но това не ни прави по-интелигентни, нали? 

 

И пак да напомня - темата е за поведението на пътя, а не за политика ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жълтите павета София. Ръми. Пързалка страшна, знаете ги. Час пик. Женица на средна възраст решава да пресече на 20 метра от пешеходната пътека. Спирам, карах леко, а и я усетих секунда преди да скочи на платното. Съответно около мен също наскачаха по спирачките, пресече си невъзмутимо. От страни - трима униформени седят, когато ги погледнах въпросително, просто ми се изхилиха. Побеснях... Кел файда.

 

 

Апропо, кога ще махнат загражденията пред парламента? В момента хората вървят в индианска нишка, на сантиметри от колите, а вътре 10 метра ивица седят празни, за да се гарантира комфорта на 200 гъзов.е, страдащи от народна любов. Докато някой не умре и там...

 

Модераторите нека ме цензурират с чиста съвест.

   Поведението ни като пешеходци също е преобладаващо неадекватно. Затова - очите на фльонги и повече толерантност и култура. 

 

Няма да споря дали са или не са, но нека все пак се придържаме към добрия тон. Всички знаем да пусваме, но това не ни прави по-интелигентни, нали? 

 

И пак да напомня - темата е за поведението на пътя, а не за политика ;)

   С риск да си навлека нечий гняв - темата е обвързана и с политиката по безопасност на движението по пътищата, което няма общо с политиката като общо и мръсно понятие. Това пък зависи до някаква степен от 240-те нотабила, които не взимат адекватни законодателни мерки, за да променят манталитета български и да се спре войната по пътищата. Милиционерът-катаджия би следвало да има за основна задача именно да промени този дивашки манталитет, не да виси на хранилка. В Германия, например, при леко ПТП единия полицай описва ПТП-то, а другия - мете стъклата от пътното платно.

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с инцидента в Стара Загора, "Господари на ефира" констатираха непристойно поведение на път и на областната управителка на Стара Загора, която излиза, че паркира къде си поиска със своята...Октавия 2 FL.

 

http://www.gospodari.com/?go=reportages&p=detail&videoId=9680

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писнало ми е от пешеходци, които пресичат все едно се намират на селския мегдан в 22:00ч., не се съобразяват със светофари, пешеходни пътеки, надлези и подлези. Писнало ми е да виждам баби и майки, хванали за ръка малкото детенце или бутат количка с бебе и да пресичат на 20 метра от пешеходна пътека.

 

Писнало ми е от велосипедисти, които идея си нямат какви са правилата за движение и какво гласи закона. Омръзнало ми е да им викам през прозореца, че на пешеходна пътека не са с предимство, ако не я ползват слезли от колелото.

 

Писнало ми е по новините да дават само виновни шофьори, а да няма нито един репортаж за малоумното и незаконосъобразно поведение на пешеходците.

 

Крайно време е компетентните органи, освен да гонят шофьорите за скорост, телефон, колан, паркиране и т.н., със същата сила на дадената им власт, да погнат пешеходци и велосипедисти. Ама най-вече пешеходците. Защото ако застанете на едно кръстовище за 1 час време, ще видите повече нарушения от страна на пешеходци, отколкото на шофьори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, напълно те подкрепям. Всъщност кога за последно видяхте полицай да глобява пешеходец? Мен спомените ме връщат към 1980та година :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, напълно те подкрепям. Всъщност кога за последно видяхте полицай да глобява пешеходец? Мен спомените ме връщат към 1980та година :(

 

Преди 3 седмици на входа на Южния парк от Витошка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък да ви кажа нямам проблеми по пътищата...
даже във варна и в час пик движението е готино има начини от Технополис до Самуил да се стигне за 10-15 минути...
къде ги намирате тия проблеми :eusa_think:

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.