Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Непристойно поведение на пътя


kokarosta

Recommended Posts

Поредната случка на пълна нетолерантност. Карам си аз сравнително бавно, с 50-60 км/ч, в дяната лента защото е баир. В лявата лента има по-бързи от мен, една мацка чака отдясно да се включи, има коли и в лявата лента и в насрещното включването и беше невъзможно но въпреки това незнайно защо реши в последния момент да излезе пред мен и да ме засече, кажете ми що за простотия е това? В подобни ситуации колеги дори и да са се изнесли повече, се връщат назад да направят път както правя и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 164
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • kokarosta

    26

  • carrot

    13

  • stivi797

    12

  • PRR

    9

Най-много писали в темата

следната случка на пълна нетолерантност аз си карам сравнително бавно с 50-60 км/ч в дяната лента защото е баир в лявата лента има по-бързи от мен едана мацка чака отдясно да се включи има коли и в лявата лента и в насрещното вклчването и беше невъзможно но въпреки това незнайно защо реши в последния момент излезне пред мен и да ме препречи кажете ми що за простоия е това в подобни ситуаци колеги дори и да са се изнесли повече се връщат назад да направят път както правя и аз

:rfm:  Колега, можеше поне някоя главна буква и запетая да сложиш, за да може и ние да разберем за какво иде реч !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моя скромен опит по пътищата с автомобил и могъщия ми опит с велосипед (прибирал съм се с колело от Сливен до София), две неща са ми направили силно впечатление.

1. Водачите на дизелови автомобили са по-спокойни, по-малко прибързани и доста по-толерантни. Особено водачите на автомобили с конвенционални дизелови двигатели.

2. Най-големите рендета на пътя са обикновено водачи, които карат автомобили "Алфа Ромео", особено модела "Спарк" и "Ланча", по петите ги следват водачите на изтърбушени ВМW и младоци с "Голф" 2 и 3...

Напоследък забелязвам и една малка епидемия: простакеси с "Инфинити",  джипове на "Мерцедес" и BMW, последни модели, правят каквото си искат из столицата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм забелязал четири типа автомобили, които шпорят яко, и никак не спазват нито писаните, нито неписаните правила - големите БМВ та, големите Мерцедеси, големите Аудита, и баничарките.

Всички останали - горе-долу спазват...... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-пресен пример за хулиганство на пътя, за съжаление има намесена и Шкода в цялата история.

http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/poboj-zaradi-klakson-v-blagoevgrad-6009548

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://dnes.dir.bg/news/fishove-hora-patishta-mobilni-kameri-16487263?nt=4 .... Пак малко да затегнем коланите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

   Като се стопли времето и подивяват! Шофират без мисъл, всякаква липса на култура... Най-много мразя, когато съм на магистрала и изпреварвам - изведнъж се залепя някой "кисел гъзар" с мощна кола и започва да притиска, да свети... В някои бели държави такова поведение води до солени глоби и не само.... А за шофирането в София....думи нямам. Преди около месец - карам детето на пеене. Винаги минавам от бул. "Драган Цанков" по ул. "Митрополит Кирил Видински". За тия, които не са запознати - калдаръмена стръмна улица, по която вечно има противозаконно паркирали автомобили и с чести колони от изчакващи светофара автомобили. Та.... в същия ден отново имаше колона автомобили в обратната на моята посока. Ама една кифла (да ме прощават дамите във форума) с Жип някъв, лъскав, мощен, решила, че не ѝ се чака и изпреварва цялата колона. И кара като хала срещу мене. Айде и аз срещу нея. Спря, едва се разминахме после. Гледа мутресата проста лошо и преживя дъвка. За такива простаци единственото решение е яка глоба и колата на трупчета минимум един месец. 

   Другото любимо ми е: чакам на сфетофара за ляв завой. Чакам повече от нормалното, защото е час пик. Ама тариката завива от съседната лента (която е за направо) също наляво. И се получава така, другари, че ние, които чинно чакаме сфетофара сме балъци. Е, в такива моменти изобщо не съм толерантен - засичам тариката и го "изхвърлям" от пътя, пък да му дойде акъла следващия път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    А за шофирането в София....думи нямам.

Много познато чувство... предполагам, че всеки го е изживявал.. единственото, което мога да ти препоръчам колега, е да не се впрягаш.... Казвам ти го от личен опит... тези нерви, дето ги хабиш просто не си заслужават.... от известно време се опитвам да не обръщам внимание на такива неща... резултата е, че пристигам доста по-спокоен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   По принцип не се впрягам, но някой път..... просто ми писва. Оказва се, че в Милата Родина, да си възпитан, културен, означава да си балък. И то не е само при шофирането. Оня ден един, слиза от лъскавата си кола и ме прережда най-безцеремонно на будката. Викам: "Извинете, защо ме пререждате?". Отговаря: "Не Ви видях". Е, вярно, че съм нисък, но не и незабележим. Та така....чрез нахалство към личен прогрес.

   Както някой беше писал в темата - а къде са контролните органи? Май не са органи, ами направо членове, при това провиснали. :D  Седи простия милиционер и върти палката безучастно, дебнейки за поредната жертва, от която да изкара двайсетолевка. Гос'ин старшина, ако не ти се работи - напускай и те тва е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Един кретен си намери майстора преди малко на спирката на 83 в Красна поляна ... опитваше се да дрифтира с БМВ то си и се спря в паркирана Вектра ... за жалост като гледам ще минат с двустранен протокол , а си заслужаваше акта от всякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето докъде води агресията по пътищата, системното неспазване на правилата и чувството за безнаказаност. 

 

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1274552

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление е точно така. Не съм убеден обаче, че онова зад волана изобщо си е давало сметка как поведението му може да има подобни страшни последици за околните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да прозвучи знам ли - необмислено и нагло...но на кой от Вас не се е случвало да влезе в забранена улица - да превиши скорост - да изпревари неправилно - да пресече двойна линия...и т.н. Всички правим нарушения - за съжаление обаче някои имат лош късмет и се получава така. Аз колкото и да се старая - все ми се случва да наруша правилника понякога. Не дай Боже стане някоя беля - ще ме изкарат най-големия бандит и от сега виждам заглавията - " Млад водач със спортен син автомобил помете **** *** *** " и след това гледай коментари по форумите....

 

Всички нарушаваме правилника - да се молим да няма последици и да сме живи и здрави.

 

Ето докъде води агресията по пътищата, системното неспазване на правилата и чувството за безнаказаност. 

 

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1274552

 

 

За съжаление е точно така. Не съм убеден обаче, че онова зад волана изобщо си е давало сметка как поведението му може да има подобни страшни последици за околните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че тъй като не си от Стара Загора, не си запознат с абсурдността на деянието с оглед на ситуацията. Това не е като да пресечеш непрекъсната линия. 

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че тъй като не си от Стара Загора, не си запознат с абсурдността на деянието с оглед на ситуацията. Това не е като да пресечеш непрекъсната линия. 

 

Принципно говоря....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Не мога да говоря от името на другите, но когато извършвам нарушение съм напълно наясно, че това може да има съответните последствия и се старая да съм поне два пъти по-внимателен. А в пешеходна зона с колата НЕ влизам! Както не спирам/паркирам в тревните площи, детски площадки, училища и т.н. За мен такова поведение е чиста комплексарщина. Но това е моето виждане  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

................. и се старая да съм поне два пъти по-внимателен.

 

Това е ясно - но какво правим ако по някакво лошо съвпадение или чиста случайност стане инцидент ? И 5 пъти повече да внимава човек - винаги може да изникне нещо и да стане инцидент. И тогава - всеки започва да съди, да кори, да дава акъл, да сочи с пръст. Този как може - онзи как може и т.н. Да не дава Господ - да се случват такива неща - никой не е застрахован. Просто преди да започнем да съдим този и онзи - да погледнем първо себе си, да се замислим дали може да ни се случи на нас - и дали някога сме създавали предпоставки за такова нещо. В пешеходна зона и аз не влизам, детски площадки и т.н. също. Но кой не е превишавал скороста? Кой не е навлизал в забранена улица (било то и по невнимание) ? Кой не е минавал през двойна линия ? Надали има такива.

 

Не защитавам човека - напротив. И аз имам дете и бих утрепал шофьора ако стане нещо. Не ме разбирайте накриво.

Редактирано от simichoil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто хипотетично ако пренесем същата ситуацията на софийската територия и аз съм човека с парите- ще взема един огромен Роувър и директно през пешеходната зона на бул. Витоша със 60-70 км/ч по времето, когато хората си тръгват от работа и времето е слънчево и хубаво. Какъв е шанса да нараня някой? Ама ако не ударя никого, ще се покажа, че всичко мога, защото съм направил пари, не ме е страх от закона, глобата е 50 лева, това са джобни.

Всеки град си има хулигани на пътя и шофьорите ги знаят, всеки ден ги виждат. Има хора, които спазват най-общо правилата, и такива, които не си правят труда да дори да ги научат - на светофари отнемат предимство, не спират на пешеходни пътеки, изпреварват отдясно, превишена скорост, неправилно паркиране, агресия. Е, този е един от тях и ето докъде води системната безконтролност по пътищата - ние го виждаме всички, куките си правят пас, камери няма...

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно - но какво правим ако по някакво лошо съвпадение или чиста случайност стане инцидент ? 

 

Понасяш си последствията! Когато правиш нарушение трябва да си наясно, че носиш отговорност. Другото е анархия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно - но какво правим ако по някакво лошо съвпадение или чиста случайност стане инцидент ? И 5 пъти повече да внимава човек - винаги може да изникне нещо и да стане инцидент. И тогава - всеки започва да съди, да кори, да дава акъл, да сочи с пръст. Този как може - онзи как може и т.н. Да не дава Господ - да се случват такива неща - никой не е застрахован. Просто преди да започнем да съдим този и онзи - да погледнем първо себе си, да се замислим дали може да ни се случи на нас - и дали някога сме създавали предпоставки за такова нещо. В пешеходна зона и аз не влизам, детски площадки и т.н. също. Но кой не е превишавал скороста? Кой не е навлизал в забранена улица (било то и по невнимание) ? Кой не е минавал през двойна линия ? Надали има такива.

 

Не защитавам човека - напротив. И аз имам дете и бих утрепал шофьора ако стане нещо. Не ме разбирайте накриво.

 

Това което е направил тоя не е просто грешка. Това е демонстративно и съвсем осъзнато незачитане на законите.  В една нормална държава би изгнил в затвора. Тука го очакват 3 години и то ако адвокатите му са на ниво 1 курс право.

 

Там дето слънцето залязва има много ясна градация на наказанията според обществената им опасност. Тук реално дали си карал с 180 по магистралата или си карал с 90 през пешеходна зона в града - разликата голяма няма - точки, някакви пари и кой от къде е. Докато не стане белята.

 

Иначе за утрепването... мисля, че не е далеч времето. То българина е търпелив, ама...

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че на всеки му се е случвало да наруши правилника по един или друг начин. Както е писал PRR -

Не мога да говоря от името на другите, но когато извършвам нарушение съм напълно наясно, че това може да има съответните последствия и се старая да съм поне два пъти по-внимателен
Понасяш си последствията! Когато правиш нарушение трябва да си наясно, че носиш отговорност

Тук обаче не става дума за това, а по-скоро за шОфЕри на които това им е начин на поведение (постоянно е), или с други думи - рецидив. И за съжаление според такива те правят нарушение само когато (ако) ги хванат. Този момент идва точно от липсата на контрол, защото не нарушаваш правилата и законите само ако те хванат, определено обаче има и доста голяма доза самосъзнание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм съгласен с simichoil. Няма значение дали си два, пет, десет или сто пъти по-внимателен като извършваш нарушение, по скоро не трябва да се допуска извършването на самото нарушение. Иначе за последствията и онзи в СтЗ ще си ги понесе, но на жестока цена на детски живот. Отделен е въпросът с вертикална и хоризонтална маркиравка и малоумията, при които няма как да не правиш нарушения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изпреварват отдясно, 

Тук не си съвсем прав, защото при многоредово движение и в градски условия изпреварването отдясно е разрешено, иначе с останалото съм  съгласен.

Случайно мернах по "Нова" какво каза комшията на въпросния тип и цялата ситуация ми се изясни - става въпрос за простак, наглец, комплексар и т.н. и случването на гадната случка просто е било въпрос на време...

 

П.П. Сетих се и за един кмет, май от региона, който с отнета книжка за ПТП и алкохол най-спокойно си кара всеки ден...

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под изпреварване от дясно нямам предвид движението в удобна лента, което е в рамките на нормалното, а джигитите, които използват аварийната лента на магистралата за това предназначение, както и тези, които на двулентов път в населено място "шарят" като луди между платната с превишена скорост и са абсолютно непредвидими. По-рядко се срещат в София, защото булевардите са широки и удобни.

Изпитвам донякъде гордост от това, че досега от повече от десет години по пътищата не съм видял водач на Шкода, който да ме подразни с агресивно шофиране или брутална неадекватност. :)

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.