Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Непристойно поведение на пътя


kokarosta

Recommended Posts

Дали са кретени, или това е детско поведение.... Все тая.

Гъбаркане, състезание - да, вероятно и това го има.

От всичко - по малко.

Иначе не им се впрягам - абе, щом е решил, нека да ме задмине. Пък ако ме задмине още един или два пъти - пак няма лошо.

Само е желателно да не го прави лудешки - застрашавайки моя живот, пък и тоя на други хора, а и своя също.

Но по-нагоре и това казах - че в белите държави има камери, и такива неща трудно могат да се получат.

А у нас - стават често, за съжаление.

Иначе, ако някой се държи възпитано - пращам поздрави, целувки, и така нататък! :doubleup:

Трябва си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 164
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • kokarosta

    26

  • carrot

    13

  • stivi797

    12

  • PRR

    9

Най-много писали в темата

Тъй де - мир, разбирателство и съвместно съжителство да има. Само дето тия, дето ги одумваме тук не ми се вписват много в тия рамки.  :)

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Според мен през последните години концентрацията им по българските пътища по-скоро се е увеличила. А дано да се заблуждавам, ама надали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са ми забавни тези от жилищните блокове, които слагат 10 литрови туби от минерална вода - ''запазено паркомясто''. Днес съвсем демонстративно паркирах върху една такава, търсейки евентуален скандал. :P Като се върнах очаквах спукани гуми, но уви.... измъкнах тубата изпод колата и я запратих в близкия контейнер. Паркинга не е техен! Иначе веднъж си получих боцната отстрани гума, пак пред жилищен блок.... съвсем нормално си бях спрял на 3-4 метра встрани от входа.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред една частна детска градина станах свидетел на кофти ситуация преди няколко време. Градината има две места служебен абонамент, разделени със свободно място за паркиране, само дето чичкото гавазин явно смята, че щом е м/у техните места, значи и средното е тяхно. Мой познат отишъл рано сутринта на работа и паркирал на свободното място, без да навлиза в кое да е от двете служебни. На излизане следобед си намери колата с 4 срязани гуми - разрези по 5-6см., достатъчни, за да се наложи да изхвърлиш гумите (м/у другото бяха GoodYear UltraGrip на 3 месеца). Благодарение на камерите на работното място на моя познат се разбра, че гавазинът е нарязал гумите - оправданието: "Е'па ти що си ни паркирал на местото". В последствие се разбра, че не е първият подобен случай - поне още 2 коли са си го "отнесли".

Хубавото е, че му се наложи да купи нови гуми на човека и да му плати репатрака и то не по негово желание, а по настояване на директорката на градината. Лошото е, че така избегна полицията и утре някой друг може да пострада. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека погледнем от другата страна на нещата - всеки иска да си паркира автомобила пред дома си. Да се пукат гуми и да се дерат коли обаче е гадно (и престъпно) и не трябва да се прави от никого, твърдо против съм да се повреждат автомобили, има си и други средства.

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то по логиката, че трябва всеки да си спира пред дома трябва пред нас да няма грам автомобил, 'щото 90% си имаме определено място за паркиране, което не е на улицата, ама я ела да видиш какво е. Според мен ако не си си платил (или притежаваш по някаква причина) за конкретно място - не можеш да имаш никакви претенции когато някой го ползва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо българина смята, че като си е купил апартамент по соца, му се полагат парко места в обществените терени. Нямаш ли нотариален акт или ако не плащаш абонамент, имаш права колкото всеки друг-демек никакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два или три дни по обяд към 13.53 ч излизам от Баухаус/София / ,спирам на светофара  в локалното,няма никой и продължавам и докато стигна за мястото  за преминаване  в платното  за движение на ул 202 /или ново име История славянобългарская/ забелязвам ,че червена кола ,излязла  от паркинга пред този и още няколко магазина паркинг се набира яко и може би се движеше към 70-75 км/ч.Включих се в движението и следях какво прави водача.При камерата на КАТ  яко  спирачка ,30-50 метра  с около 50 км.ч и газ до светофара пред входа  на гробищата и спря. .Не дочака  жълто или зелено и мина на червено напред към Хладилния завод,там въобще не спря  на червения сигнал и зави на дясно ,докато стигна  да минавам там ,него  го нямаше.

Колата  е Шкода Рапид, номер СА 0412 ТР..

Ако водача на тази кола  е от форума ,с какво  ще оправдае действията си  или  е най- обикновен ***  на пътя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е практика да се прави това там. Прибирам се към Надежда и правя ляв завой към 202-ра, в същото време голфов джигит мина на червено от Хладилния завод. Разсвирих се ама хич не се трогна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих за миналата година лятото, адската жега с пътник в колата чакаме на светофар, в лява лента, първа кола съм до мен в дясно спира един с RAV4 малко след това тръгна на червено, възкликнах ''видя ли го тоя бе''?  :D  веднага след него спира един с бмв е46 с дебели синджири около врата, видя, че коментираме онзи с рав 4-та и тоя с бмв-то ни провикна от колата - ''знаЙтИ ли тоя що тръгна тЕЙ'' - вдигаме рамене и той - '' щото като го фана ще му счупя главата''  :lol:  Светна зелено и тръгна с мръсна газ след него. После на следващия светофар ги гледам двамата спрели в колона с една кола между тях а този с джипа се оглеждаше като гърмян заек  :D

100% го е отъркалял, не му беше чиста работата.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта, на път за работа. Излаза от кръговото на 4-ти километър към Цариградско. По средата на изкачването гледам в огледалото една вишнява Alfa се пеняви :moto:  в долния край (засвяткал се беше поне с 80 km/h). Казвам си "тоя бърза" и си карам в дясна лента (там са все още две, но точно на включването на Цариградско става една). Да, ама изкачването вече свършва и аз съм аха-аха на Цариградско и си пускам ляв мигач, а бързащия почти от задната ми седалка с пяна на уста, все още опитвайки се да мине от лявата ми страна играе пантомима - ще му се откачат ръцете  :crazy: . И ако пълнежа между волана и седалката му се беше замислил  :eusa_think:  - като тези 1-2 секунди са му толкова ценни да беше върнал предавка, че да може да мине пред мен ли?! Пък и то един трафик беше в 7 сутринта - мани, мани. А не стига това, ами и бързака се оказа, че бил за на дясно - за тунела към Бриколаж.  :champion:

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред една частна детска градина станах свидетел на кофти ситуация преди няколко време. Градината има две места служебен абонамент, разделени със свободно място за паркиране, само дето чичкото гавазин явно смята, че щом е м/у техните места, значи и средното е тяхно. Мой познат отишъл рано сутринта на работа и паркирал на свободното място, без да навлиза в кое да е от двете служебни. На излизане следобед си намери колата с 4 срязани гуми - разрези по 5-6см., достатъчни, за да се наложи да изхвърлиш гумите (м/у другото бяха GoodYear UltraGrip на 3 месеца). Благодарение на камерите на работното място на моя познат се разбра, че гавазинът е нарязал гумите - оправданието: "Е'па ти що си ни паркирал на местото". В последствие се разбра, че не е първият подобен случай - поне още 2 коли са си го "отнесли".

Хубавото е, че му се наложи да купи нови гуми на човека и да му плати репатрака и то не по негово желание, а по настояване на директорката на градината. Лошото е, че така избегна полицията и утре някой друг може да пострада. 

И при нас близо до местоживеенето ми има един такъв - и също вече е купил два комплекта гуми, за да не го съдят.

Но той все не мирясва - иска и средното место да ползва, ама без да го плаща!

И непрекъснато се разправя с хората, които паркират там - само че вече не смее да реже гуми, защото камерите много добре хващат пространството, и няма как да му се размине.

Елементарно е - абе вземи и средното место под наем!

Не, не го прави..... Скъпо му било!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:175b73144e Стопхам ме изпълват просто. Един дори блъсна дървото  :D

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта се нагледах на простотии , явно с пролетната умора хората спират да мислят ... качвам се по баира на Гешов покрай бизнес център "Сердика" и съм пуснал десен мигач още от ОМВ -то и почти до баира не мога да се престроя , тез хора за къде бързаха толкова не разбрах , ма и те не ми виждаха мигача (явно и тая Шкода е невидима).

Както и да е престроих се качих байра и там в дясно през квартала и стигам до светофара с Борис на хотел "Славия" и понеже дадохме път на линейка с буркан останахме 3 коли между локалното и булеварда и почвам да се цъкля - маса народ от отсрещното локално направи ляв завой и кой остана на трамвайната линия да чака за ляв завой , кой на червено се шмугна на булеварда , а една нагла твар (дългокоса , дългокрака и тъмно руса) направи ляв завой в пряката (там никога не е имало ляв завой) и понеже нямаше как да види от нас , че отзад минава колоездач и ... го събори на земята (нищо му нямаше на момчето ... може би уфсътъ му изкриви каплата) и като за капак бял Голф2 искаше да ми терминира левия калник и ме гледаше учудено що тръгвам на зелено ... мъкааа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонти. Цяла София (или поне източната и част) е блокирана. Хората са изнервени... Свиквай  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с ремонтите хич не мога да го разбера ... есента карахме в едната лента по бул. Н.Мушанов , защото ровеха нещо , сега пак сме в едната лента , защото ще го преасфалтират (или поне горните 5 см. ще сменят) ... не можаха ли още тогава да го направят :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта се нагледах на простотии , явно с пролетната умора хората спират да мислят ... качвам се по баира на Гешов покрай бизнес център "Сердика" и съм пуснал десен мигач още от ОМВ -то и почти до баира не мога да се престроя , тез хора за къде бързаха толкова не разбрах , ма и те не ми виждаха мигача (явно и тая Шкода е невидима).

Както и да е престроих се качих байра и там в дясно през квартала и стигам до светофара с Борис на хотел "Славия" и понеже дадохме път на линейка с буркан останахме 3 коли между локалното и булеварда и почвам да се цъкля - маса народ от отсрещното локално направи ляв завой и кой остана на трамвайната линия да чака за ляв завой , кой на червено се шмугна на булеварда , а една нагла твар (дългокоса , дългокрака и тъмно руса) направи ляв завой в пряката (там никога не е имало ляв завой) и понеже нямаше как да види от нас , че отзад минава колоездач и ... го събори на земята (нищо му нямаше на момчето ... може би уфсътъ му изкриви каплата) и като за капак бял Голф2 искаше да ми терминира левия калник и ме гледаше учудено що тръгвам на зелено ... мъкааа.

Да де, ама е дългокоса, дългокрака, и е тъмноруса!

Ти какво искаш сега, да е и умничка ли?

Или искаш да внимава зад волана?

Бъди реалист, все пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка сутрин им се чудя, на околовръстното заети и трите ленти, а някой все напирали, напира, като мине една две коли напред много далече ще стигне :BangHead:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще спечели цели 2 секунди. Лошото за него е, че има голяма вероятност и да загуби поне час. А още по-лошото е, че и някой друг ще загуби час. За най-лошото не ми се говори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.