Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Непристойно поведение на пътя


kokarosta

Recommended Posts

Всеки от нас се вижда в някоя част от категориите (може би :tongue_1: ) малко или много ... та може да направим едно групово ритуално самобичуване , както преди време имаше "акция" покрай развихрянията на Стиви .... :dance:

 

 

....: ИЗПРЕВАРВАНЕТО СЕ ПРАВИ ПО ВЪЗМОЖНО НАЙ-БЪРЗИЯТ НАЧИН, СЛЕД КОЕТО ...... ВДИГАШ КУПАТА :crazy:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 164
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • kokarosta

    26

  • carrot

    13

  • stivi797

    12

  • PRR

    9

Най-много писали в темата

Явно има промени в здп, които съм пропуснал. По бързия е с предимство. Ще го имам в предвид. Хубаво, а на черен джиб предимството узакониха ли го? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има промени в здп, които съм пропуснал. По бързия е с предимство. Ще го имам в предвид. Хубаво, а на черен джиб предимството узакониха ли го? :)

Само ако го кара блондинка ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супермени не съществуват и колите са опасни колкото и зареденото оръжие. И дори по-опасни. Така ,че да имаме едно наум и да пазим както себе си,  така и хората около нас. След като се обърне каруцата пътища много. Като споменах пътища, нашите могат да те изненадат във всеки момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ masterOne: Защо просто не каза, че си фен на моята дефиниция на магистрални дебили (т. 8)  ;)

@ Цецо 75: Твоята дефиниция попада в 1-ва категория (бесно куче)  :P 

А относно: "И когато го настигнеш в един момент, и го изпревариш - да натисне газта до ламарините, опитвайки се на всяка цена отново да те изпревари, и то по най-безумния начин!" - забелязал съм, че определена елитна група кретени на магистралата го приемат много лично, когато ги изпревари чешко возило...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Явно има промени в здп, които съм пропуснал. По бързия е с предимство. Ще го имам в предвид. Хубаво, а на черен джиб предимството узакониха ли го? :)

Те излизат със съответния сертификат от завода и на тях ЗДП им не требе. Отделно шофЕрите им изкарват тапиите си с по-специални умения и правила. Също така имат по два чифта м*де, като и двата чифта са големи като родопски балкани.

И според мен най-важна е преценката за пътя (като това включва и останалите участници в движението) и това как и къде сме ние на него, комплексно е. Има си го момента и с манталитета разбира се (за съжаление).

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......Стиви - не си баш прав, спирали са ме във всички изброени от теб държави и максимума, който съм плащал е 70 Евро в Австрия за превишена скорост и то защото ме засякоха с лазерен радар.Ташкарията си е ташкария, тук може да е някой, но навън този някой е никой.

70 евро е минимума. И то за сравнително безобидни нарушения. Явни - но сравнително безобидни.

Ала ако превишаваш с повече, да речем, и са те засекли - а за да те спрат, значи полицаите са преценили, че представляваш заплаха, освен че нарушаваш нагло - тогава гарантирано няма да ти се размине само със толкова.

А в Швейцария - там можеш и петцифрена глоба да отнесеш - за превишение от 40-50 км/ч, примерно. В зависимост от финансовото ти състояние и от вида на населеното место, където е направено нарушението.

Пък за по-високи превишения на скоростта, и ако финансовото ти състояние е много добро, можеш да олекнеш и с няколкостотин хиляди.....

Рекордът е над милион евро - и то за швейцарец, а не за чужд гражданин.

Впечатлява, нали?

Хайде нарушавай при това положение - ако ти стиска!

А тук - колко ще отнесеш за такова нарушение?

И то ако те хванат - което е мноооого съмнително....

А това за чешкото возило - съгласен!

Като повечето колеги зад волана не знам защо продължават да си мислят, че след като колата е Шкода - значи е Шкода 105, примерно.

Пък то една двулитрова Шкода не отстъпва на едно двулитрово БМВ.  :D

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви , колко пъти са те глобявали извън България ?

П.С. Питам за теб , не за приятелите ти ... :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито един път, защото там съм карал кротко и съм спазвал правилника.

Докато тук - признавам си честно, че отвреме-навреме нарушавам, и се е случвало да ме глобят - по веднъж на година, приблизително.

Това ми е статистиката. Дето се вика - казвам си ги нещата като пред поп, при изповед.

Задоволих ли любопитството ти?

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито един път, .....

 

Ами тогава не пиши ценоразписи , все едно знаеш как е ... ;)

За другот , не съм питал и не ме интересува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Тъй. Всеки е сгазвал поне крайчето на лехичката с лука. Не става въпрос за това, че по някога се правят някои дребни нарушения - на всекиго  се е случвало да бърза (основателно и поради независещи от него обстоятелства). Не че това изавинява някого, когато прави нарушения. По-скоро става дума за такива индивиди (за съжаление практиката показва, че стават все повече, ако не са станали и болшинство вече), които трайно са влезли в изброените малко по-горе категории и си мислят, че по-различен начин няма. Подобно поведение им е станало lifestyle (каква хубава българска дума само, а  :)). При това го правят толкова безочливо, необмислено, вулгарно и безотговорно към себе си и най-вече към останалите, че като че ли са сами на пътя (пък и не само на пътя, както показва практиката).

Според мен такива хора просто не си дават сметка и нямат реална представа колко опасни са за всички (в т.ч. и за самите тях). Да, все някога се случват случки, които им подсказват, че има нещо грешно и някои от тях го разбират, само че вече може да е твърде късно за някои - както се казва "като се обърне каручката - пътища много", по някога за съжаление обаче е само един пътя...

Някой спомена, че автомобила е по-опасен от заредено оръжие - точно така е. За пример може да послужи не чак толкова отдавнашния случай, в който член на категория 5 от тук изброените помля една сюрия хора, чакащи на автобусната спирка пред The MALL (че даже беше и "почерпен" за по-добри рефлекси и преценка). Виж, той вече може и да понесе някакво наказание за това, което е натворил, само че трябва ли да се случи нещо такова, че някой да си мръдне пръста?

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Язе па на магистрала си карам със 140(по GPS) на темпомат. Да си въобразим следната ситуация: аз настигам некъв майстор, но пък друг майстор мене ме настига. Предния майстор, обаче, го настигам по-бързо, отколкото задния майстор ме настига мене. Начи, за да пусна задния майстор требе да натискам спирачка, а тва много го мразим, затва подавам газ, изравнявам си скоростта със задния и изпреварвам предния. Мир и любов - нема пибип, нема светкавици :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава не пиши ценоразписи , все едно знаеш как е ... ;)

За другот , не съм питал и не ме интересува

Да, но мои приятели са нарушавали, и то здраво - и затова съм наясно.

Защото съм бил в колите с тях, и дори съм се опитвал да ги вразумя - доколкото е било възможно.

Но когато Господ иска да даде урок на някого.... му го дава, и никой не може да се намеси.

Иначе и аз се случва да нарушавам - но все пак, гледам да не го правя.

И то не за друго - а защото и аз съм осъзнал, че когато човек нарушава често и се мисли за неуязвим, или въобще за нещо специално - накрая си го получава.

Не че искам някого да поучавам - не ме разбирай криво.

Не искам и никого да съдя..... В крайна сметка всеки си решава сам за себе си как да кара.

Но просто от нас зависи да стигаме закъдето сме тръгнали - от тия, които сме зад волана.

Иначе един превъртял, помислил се за велик, пиян, невнимателен, или просто неопитен, или загубил контрол, или нещо подобно - и може да се случи голям проблем, и да си заминат много хора.

Още по-скорошен пример - зверската катастрофа преди няколко дни, в снега.

Как се е случила тя?

Попада ли в някоя от категориите?

Не знам..... Но хората са си отишли, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Язе па на магистрала си карам със 140(по GPS) на темпомат. Да си въобразим следната ситуация: аз настигам некъв майстор, но пък друг майстор мене ме настига. Предния майстор, обаче, го настигам по-бързо, отколкото задния майстор ме настига мене. Начи, за да пусна задния майстор требе да натискам спирачка, а тва много го мразим, затва подавам газ, изравнявам си скоростта със задния и изпреварвам предния. Мир и любов - нема пибип, нема светкавици :)

Е да де, ама нали тук пак стигаме до реалната преценка на пътя и ситуацията  :)

 

 

Но когато Господ иска да даде урок на някого.... му го дава, и никой не може да се намеси.

Айде да не намесваме и него, че доста от случките се случват, защото го призоваваме постоянно (все пак си седнал зад волана, не си влязъл в църква да палиш свещ) - любима гледка ми е стикери от сорта на "господ е с мен" и накичени тук - таме икони и кръстчета по таблото, а иначе караме като изоглави.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да му скрия номера, нека го видите, класически наглец, както виждате се престроява в дясната лента, но тъй като тя е само за надясно, изпреварва всички на опашката и ми препречва пътя най-отпред. Типично поведение за голяма част от водачите на автомобили от тази марка.

За десерт най-любопитния факт - водач на въпросния автомобил е жена. :)

post-13406-0-19013800-1394645388_thumb.jpg

Редактирано от kamengk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Язе па на магистрала си карам със 140(по GPS) на темпомат. Да си въобразим следната ситуация: аз настигам некъв майстор, но пък друг майстор мене ме настига. Предния майстор, обаче, го настигам по-бързо, отколкото задния майстор ме настига мене. Начи, за да пусна задния майстор требе да натискам спирачка, а тва много го мразим, затва подавам газ, изравнявам си скоростта със задния и изпреварвам предния. Мир и любов - нема пибип, нема светкавици :)

Вдигнати палци, поклони и всичко останало! Никога не ми се е случвало да карам със 130-140 и да ми святка някой, дори да идва очевадно доста по-бързо от мен. Изключение правят само карачите на марката и модела, сниман по-горе от Камен!

И да ви добавя още две категории (загубих номерацията)

  • На магистралата в продължение на километри кара на 50 метра зад мен в лявата лента. В момента, в който застигна някой и пусна ляв мигач, за да го изпреваря типът натиска газта и започва да мига. 
  • На шосе, най-вече от типа Асеновград-Смолян, Искърско дефиле, Подбалканска и от сорта - тоест с много завои, кара с мръсна газ по правите и почти спира в завоите. В същност това е единствената категория, която може да ме вбеси истински!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да си имаме уважението към Skoda 105 L!!!  :dog:

 

А това за чешкото возило - съгласен!

Като повечето колеги зад волана не знам защо продължават да си мислят, че след като колата е Шкода - значи е Шкода 105, примерно.

 

 

 

masterOne, on 11 Mar 2014 - 09:18 AM, said:snapback.png

 


"ИЗПРЕВАРВАНЕТО СЕ ПРАВИ ПО ВЪЗМОЖНО НАЙ-БЪРЗИЯТ НАЧИН,  СЛЕД КОЕТО СЕ ВРЪЩАШ ОБРАТНО В ЛЕНТАТА СИ!"

 

Това е най-ценното мнение от цялата тема !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но мои приятели са нарушавали, и то здраво - и затова съм наясно.

 

С нищо не си наясно! Престани да пишеш в трето лице! Или приятелите ти не са много честни, или ти здраво оцветяваш. Като резултат лъжеш хората! 

 

По темата - на магистрала (изобщо на извънградско) си длъжен да държиш най-дясната свободна лента (без аварийната), освен ако не е изрично указано друго. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К'во да Ви кажа ... днеска си висях на светофара на Пушкин и околовръстното и едно Ситроенче с ляв мигач се опитваше да потегли по баира , а "колегите" от дясната лента въобще не отразяваха мигача (включително и един бързодвижещ се багер) ... на края колите от дясната лента свършиха и Ситроена потегли (оказа се , че ще прави обратен завой) ,  предната кола мръдна , а аз потеглих 2 сек. по-късно и Ситроена си направи обратния завой (нищо не ми стана) , а мацката се ухили до уши , размаха едни палци и отпраши по живо по здраво доволна от живота .

Друг е въпроса , когато на пл. Македония някой бързащ реши да бури опашката по трамвайната линия и на края се окаже , че трамвая е за завой ... тогава дори и да не бързам и дори да се сети наглеца да даде мигач (в 90% от случаите не дават) просто давам газ и леееекинко му затварям врата :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Хайде да си имаме уважението към Skoda 105 L!!!  :dog:

:)   :PDT_Armataz_07:   :flag_skoda:

"ИЗПРЕВАРВАНЕТО СЕ ПРАВИ ПО ВЪЗМОЖНО НАЙ-БЪРЗИЯТ НАЧИН,  СЛЕД КОЕТО СЕ ВРЪЩАШ ОБРАТНО В ЛЕНТАТА СИ!"

В допълнение - мисля, че имаше и нещо от сорта на: "... без да се пречи на останалите участници в движението...", като естествено "... се използват съответните светлинни пътепоказатели..."   :P

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 а мацката се ухили до уши , размаха едни палци и отпраши по живо по здраво доволна 

 

Аз още помня лятото и въздушната целувка :rolleyes:  , която ми изпрати едно наточено маце с едно още по наточено А8, само защото й дадох предимството си....  :D/

А най се дразня когато на пешеходна пътека пешеходеца ми дава предимство-мятат с ръце да не ги чакам и най често дедовците го правят 

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нищо не си наясно! Престани да пишеш в трето лице! Или приятелите ти не са много честни, или ти здраво оцветяваш. Като резултат лъжеш хората! 

 

По темата - на магистрала (изобщо на извънградско) си длъжен да държиш най-дясната свободна лента (без аварийната), освен ако не е изрично указано друго. 

Как да не съм наясно, и кое оцветявам?

Нали съм вътре в колата - на дясната седалка, примерно.

Примери ли трябва да дам, за да видиш как са нещата?

Приятелите ми не са много честни..... Хайде сега, нали ги виждам как карат, и какво правят?

И ми се е случвало да им кажа - абе, пич, умната!

Макар че пак казвам - никого не искам да уча как да кара.

Но и някой да ме кара откровено ***ски..... И с това не съм съгласен.

Предполагам, че и ти ще реагираш, ако те карат така - нали?

Не че и аз карам идеално - но и откровени ***щини също не допускам.

Пък на магистралата - така и правя. Карам си нормално, и си държа дясната лента.

Но знаеш ли какво често ми се случва - карам си в дясната лента, и настигам някоя кола, която очевидно кара по-бавно от мен. Без значение каква е колата....

Задминавам я - спокойно, без да я засичам, давам си и мигачи, и после си се прибирам пак в дясно, пак с мигачи.

Пък човекът се амбицира, стъпва на газта - и лудешки ме задминава.

Добре - тъй е решил, така е постъпил.....

Но след 15 или 20 минути - пак го настигам, и пак го задминавам. Спокойно, като с нищо не го провокирам, и не го засичам.

Но историята пак се повтаря.

Това как ти изглежда?

И на какво ти прилича?

Хайде, къде попада един такъв водач в по-горната класация? Къде можем да го сложим?

Сред лудите? След комплексираните? 

Ти кажи - на какво ти прилича това.

Само сега да не кажеш, че нещо си измислям - защото съм уверен, че и ти си попадал на такива водачи. 

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

...

Но знаеш ли какво често ми се случва - карам си в дясната лента, и настигам някоя кола, която очевидно кара по-бавно от мен. Без значение каква е колата....

Задминавам я - спокойно, без да я засичам, давам си и мигачи, и после си се прибирам пак в дясно, пак с мигачи.

Пък човекът се амбицира, стъпва на газта - и лудешки ме задминава.

...

Ти кажи - на какво ти прилича това.

...

Нарича се детско поведение (недотам обмислено и зряло). Такива хора вероятно имат комплекси и са малко нещо компетитори - не обичат някой да ги побеждава в нещо. Ако някой ги подмине го приемат лично и все едно ги е победил, веднага предприемат нужните действия да докажат на опонента и на самите себе си, че не са по-бавни от него. Както казах - детско поведение.

Макар че е възможно и човека да се гъбарка с теб (което пак си е детско поведение). А може и просто да си тества как върви колата - в съревнование е по-истинско (което отново си е малко детинска постъпка когато се случва на пътя, където не сте само двамата).

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не съм наясно, и кое оцветявам?

Нали съм вътре в колата - на дясната седалка, примерно.

Примери ли трябва да дам, за да видиш как са нещата?

Приятелите ми не са много честни..... Хайде сега, нали ги виждам как карат, и какво правят?

И ми се е случвало да им кажа - абе, пич, умната!

Макар че пак казвам - никого не искам да уча как да кара.

Но и някой да ме кара откровено ***ски..... И с това не съм съгласен.

Предполагам, че и ти ще реагираш, ако те карат така - нали?

Не че и аз карам идеално - но и откровени ***щини също не допускам.

Пък на магистралата - така и правя. Карам си нормално, и си държа дясната лента.

Но знаеш ли какво често ми се случва - карам си в дясната лента, и настигам някоя кола, която очевидно кара по-бавно от мен. Без значение каква е колата....

Задминавам я - спокойно, без да я засичам, давам си и мигачи, и после си се прибирам пак в дясно, пак с мигачи.

Пък човекът се амбицира, стъпва на газта - и лудешки ме задминава.

Добре - тъй е решил, така е постъпил.....

Но след 15 или 20 минути - пак го настигам, и пак го задминавам. Спокойно, като с нищо не го провокирам, и не го засичам.

Но историята пак се повтаря.

Това как ти изглежда?

И на какво ти прилича?

Хайде, къде попада един такъв водач в по-горната класация? Къде можем да го сложим?

Сред лудите? След комплексираните? 

Ти кажи - на какво ти прилича това.

Само сега да не кажеш, че нещо си измислям - защото съм уверен, че и ти си попадал на такива водачи. 

 

Тази неделя имах същото преживяване с един Мерцедес. 

Кара си човека изпреварвам го, прибирам се в сред лента, той минава в лявата и ми се залепя на задника без да ме изпреварва и като наближим кола се изравня с мен едвам едвам, за да намаля.

Кретени всякакви важното е да не им се връзваме :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.