Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за Октавия 3 с двигател 1.2 tsi 105hp


agenta83

Recommended Posts

До 1000 мб... Не знам ти как караш с  големи скорости по тия калпави пътища и камери с които ги напълниха. Аз като карам където и да било ми прави впечатление че повечето на пътя автомобили се движат до 120. Мое мнение е че на мощния автомобил му използваш силата при изпреварване, точно там където ти се налага да имаш сила на мотора, а не да показвам колко може да вдигне та да се хваля после като келеш. По магистрала Хемус на много места е невъзможно да поддържаш дори и 120 поради гърбици и бабуни, а и там ми прави впечатление че рядко се поддържат повече от 130км/ч като изключим тук там по някой който си изпробва колата, ( естествено че и аз карам колата на макс.... но не постоянно ). А ти представяш ли си как взимам колата от магазина и започвам да поддържам 180/220 щото била "140 КОНЯ"( цитирам те по горе ), ... ако е 100 коня поддържаш 100 км... ако е 160 коня поддържаш 160км/ч... и естествено ако е 220 коня поддържаш 220 км/ч :D

Като я  взех, човека ми каза първите 2-3 хил.км. да не я вкарвам в критични обороти... превантивно! Иначе имали заводска разработка но все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 106
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    16

  • drago_O3

    15

  • carrot

    14

  • rendeto

    13

Най-много писали в темата

Аз лично не карам повече от 130 никъде, все пак си има закони в тази държава и те трябва да се спазват, колкото и да не ни харесва. Точно затова направих преценка, че 105 коня са ми напълно достатъчни за моя стил на шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм много лош също - 160км/ч, също ми е малко бавно на хубавите участъци, а пък и аз съм със 105 коня, обаче дизел :) На мен са ми напълно достатъчни, хвърчи си колата... Иначе можеш да се пребиеш и с 50 коня и с 250 коня - само, че от едното можеш да останеш инвалид за цял живот (по-гадното), а от другото да станеш на пръст :)

 

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 1000 мб... Не знам ти как караш с  големи скорости по тия калпави пътища и камери с които ги напълниха. Аз като карам където и да било ми прави впечатление че повечето на пътя автомобили се движат до 120. Мое мнение е че на мощния автомобил му използваш силата при изпреварване, точно там където ти се налага да имаш сила на мотора, а не да показвам колко може да вдигне та да се хваля после като келеш. По магистрала Хемус на много места е невъзможно да поддържаш дори и 120 поради гърбици и бабуни, а и там ми прави впечатление че рядко се поддържат повече от 130км/ч като изключим тук там по някой който си изпробва колата, ( естествено че и аз карам колата на макс.... но не постоянно ). А ти представяш ли си как взимам колата от магазина и започвам да поддържам 180/220 щото била "140 КОНЯ"( цитирам те по горе ), ... ако е 100 коня поддържаш 100 км... ако е 160 коня поддържаш 160км/ч... и естествено ако е 220 коня поддържаш 220 км/ч :D

Като я  взех, човека ми каза първите 2-3 хил.км. да не я вкарвам в критични обороти... превантивно! Иначе имали заводска разработка но все пак...

 

Колега прав си няма дума, и за лошите пътища и за дупките, и за камерите ;) , коментара ми беше принципно казан. Аз съм на същото мнение че макс. сила на мотора трябва да се използва за нужни ситуации. Но в реалното ни ежедневие не е така. Всички карат бързо а найвече тези с стари коли. Понеже ме пита, аз лично карам цял живот много брзо, често ме засичат, понякога снасям и глоби :lol: (последен път беше при Пловдив с 176 км/ч.).  Добре че повечето карам извън България, из Европа по магистрали та минавам по леко :D . Все пак заводската разработка спазвах и аз до 2000 км мах 140 до 150 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:plate_offtopic: 140 e ограничението по магистралите Ни :eusa_think:

Камерите обикновено са настроени +20км.Километажа при тази скорост греши +7-8км/ч.Значи , ако на таблото пише около 165 си минал чисто. :blush: Иначе по темата ТСИ моторите позволяват да се кара спокойно в доста широк диапазон от скорости, заради дългия максимален виртящ момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде 160 за по-сигурно, иначе аз си карам с около 150 на темпомат. А предния пост го написах, защото няколко колеги преди мене споменаха, че си карат със 130 "според ограниченията".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.