Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за Октавия 3 с двигател 1.2 tsi 105hp


agenta83

Recommended Posts

С кеф я карам :D и то голям :D/. Да, сравнение със спортното окачване е височка, но аз така си я исках.

Колата е точно това, което искам и съм много доволен. :plate_skoda:

Леко чакане на колегите, които са поръчали вече (доколкото леко може да бъде :(). Ще чакаме снимки като ви дойдат колите.

На тези които още се колебаят да не се колебаят, ами да решават какво допълнително ще слагат и да поръчват.

 

Весело посрещане на Новата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 106
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    16

  • drago_O3

    15

  • carrot

    14

  • rendeto

    13

Най-много писали в темата

Един въпрос - гледам, че конфигурата позволява да се поръча 1,8 тси 4x4 с опцията за лоши пътища (то си става скаут така) ,но незнам дали може наистина да се изпълни наистина. Някой да е запозант с тази опция за тази конфигурация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може,защо да не може.

 

drago_O3

 

bega4kata, ти си поръчал vRS (която е с 15 мм по-ниска от стандартното изпълнение). Ако ги паркираме една до друга (твоята и моята) е ясно, че твоята ще бъде по-красива, а моята по-грозна. Спор няма за това, напълно съм съгласен с теб. И моята ще изглежда като жираф на пътя, спрямо твоята (разликата между тях в просвета е 30мм).

Но както съм написал в предните постове зависи за какво купуваш колата. Аз си купих семеен автомобил, а не спортна кола. За мен е по-важен разхода на гориво, а не мощността на двигателя. Не съм съзтезател на пътя, карам разумно (возя семейството си). Да, отвреме на време карам със 120-140 км/ч, но колко са пътищата в БГ, които позволяват реално такива скорости.

Нямах време тогава да отговоря.Аз също взимам колата за да си возя семейството на разходки.Взимам си я точно като теб за СЕМЕЕН АВТОМОБИЛ.Отдавна приключих със състезанията-тогава си имах автомобили точно за целта.Също нямам намерение да се правя на състезател по пътищата.Няма нито да се състезавам по писти с нея нито по светофари.Ще си возя жената и детето.Който си поръчва РС модела,защо си мислите,че е хулиган на пътя или пък си я взема да се състезава с нея някъде.Какви са тези работи!А за окачването не доумявам какви са ни толкова пътищата ,че да не може РС-ката да се разходи из тях???? Защото била по-ниска с 1.5см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може,защо да не може.

Нямах време тогава да отговоря.Аз също взимам колата за да си возя семейството на разходки.Взимам си я точно като теб за СЕМЕЕН АВТОМОБИЛ.Отдавна приключих със състезанията-тогава си имах автомобили точно за целта.Също нямам намерение да се правя на състезател по пътищата.Няма нито да се състезавам по писти с нея нито по светофари.Ще си возя жената и детето.Който си поръчва РС модела,защо си мислите,че е хулиган на пътя или пък си я взема да се състезава с нея някъде.Какви са тези работи!А за окачването не доумявам какви са ни толкова пътищата ,че да не може РС-ката да се разходи из тях???? Защото била по-ниска с 1.5см.

 

Понеже повечето май взимаме колите за да возим семействата си може ли аз да те питам нещо - има ли огромна разлика във возията между РС и нормалната Октавия (освен просвета) т.е. колко по-твърдо вози ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,аз не съм се возил в новия RS,но доста колеги от София го караха.Те може да споделят. Иначе съм изгледал всички възможни тестове и съм чел много статии,където често се споменава,че окачването е прекалено твърдо настороено,че много друса,на руски "трескает" каквото означава там-споменават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,аз не съм се возил в новия RS,но доста колеги от София го караха.Те може да споделят. Иначе съм изгледал всички възможни тестове и съм чел много статии,където често се споменава,че окачването е прекалено твърдо настороено,че много друса,на руски "трескает" каквото означава там-споменават.

Понеже ти разгледах бегачката :) (много е яка) и понеже видях, че си пипал софтура за твоята бегачка може ли да те питам едно нещо за Power box-овете (ако имаш информация) . Загледъл такъв за 1,8 тси за Супърб. Въпросът ми е дали може да се слага и маха така че да не предизвиква усещане, че колата е карана с такъв и гаранцията да ми важи. Казаха ми, че записва грешка при слагане и махане. Въпросът е дали само триенето на грешката е достатъчно да нямам проблеми с гаранцията?

Редактирано от rendeto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва в друга тема да се обсъди.Аз съм против боксовете,защото чипосвам коли :lol: :lol: :lol:

Сериозно,боксовете не регулират налягане на турбото и тогава не може да се постигне оптимално смесообразуване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва в друга тема да се обсъди.Аз съм против боксовете,защото чипосвам коли :lol: :lol: :lol:

Сериозно,боксовете не регулират налягане на турбото и тогава не може да се постигне оптимално смесообразуване.

Ето линк към темата, която отворих за тунинга http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/46874-%D1%87%D0%B8%D0%BF%D1%82%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-power-box-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B0/. Ако имаш възможност драсни някой ред да осветлиш незрящите :)

Това за турбото, което си го писал за  някои Power box-овете пише, че го правят (като този тук http://www.sgcarmart.com/news/writeup.php?AID=146 - "Тhey can also increase the turbo pressure to maintain an optimum air/fuel ratio.". Не съм на ясно с материята просто споделям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bega4kata искренно извинявай ако съм те засегнал. :plate_sorry: Не определям собствениците на vRS като хулигани на пътя (не съм казал такова нещо). Извинявам се и ако по някакъв начин съм засегнал някого с моите постове. :plate_sorry:

 

Хайде като получиш колата ще се уговорим да се видим или пък да се засечем на някой от съборите, да ги паркираме една до друга и да ги обсъдим на по чаша бира :cheers:. Ще ми бъде приятно. Все още съм нов във форума, пък и това ми е първата Шкода в живота. Ще се радвам да почерпя опит.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от 22.11.2013 г. съм собственик на О3 1,2 105 кс и искам да попитам колегите за предпочитание на бензиностанции и впечатление от  бензина, които се предлагат на пазара. Преди това съм карал дизелов автомобил и затова се интересувам от бензина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Nivi, повече безпроблемни километри!

Дай малко повече инфо за колата... какво ниво на изпълнение е, какви допълнителни екстри. Пусни някоя снимка. Напиши отзив за колата.

 

Аз лично зареждам само на OMV - MaxMotion 100. Макар че на моменти имам чуството, че помпите им отчитат малко по-голямо количество, но пък качеството е добре и съм доволен. Харесват ми като обслужване и качеството са самите обекти.

 

Колеги, моля публикувайте инфо и снимки като вземете колите, пък ще пием бира на събора и ще обсъждаме новите Октавии :cheers:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам една идея за нова тема, точно за тази цел, тази стана много разбъркана и нищо не се разбира...сега ще я пусна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Нивото на оборудване е Елеганс с радио Болеро, задна чистачка, аларма, три-спицов волан с управление на радиото и дисплея, цвят сребрист металик. Тук чета че колегите чакат много време, при мен не беше така аз я поръчах по време на Пловдивския панаир т.е. на 03.10.2013 и срокът за доставка беше 15.12.2013 г., а ми се обадиха, че колата е в София още на 15.11.2013 г. После се наложи да изчакам докато ми я закарат до Варна и я взех на 22.11.2013 г.

За отзиви ми е рано, колата е едва на 1100 км. Разхода не мога да го доближа до този от каталога, но при мен с всяка кола която съм имал е така, както казват моите приятели каталозите не ги правят за хора с "тежки крака". Когато я получавах ми казаха,че ще е нормално отначало до 1500 км разхода да е по-висок. С всеки изминал километър като че ли намалява, но още не съм карал на дълги разстояния за да преценя точно. Най-дългото разстояние което съм изминавал извън града е около 120 км и борда даде среден разход 6,6 л/100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при поръчката този автомобил предвиден ли беше за производство предварително или ти си избира отделните екстри и след това го поръча? Срокът ми се вижда доста кратък за поръчка от Млада Болеслав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше поръчан автомобил. В ЕТ ми казаха, че има поръчани автомобили за панаира и е необходимо само да уточним нивото на оборудване, цвят и допълнителни екстри. Пред мен по интернет промениха нещата и направиха проверка в Чехия кога ще стане колата и след това записаха срока за доставка в договора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е причината да я получиш толкова бързо. Ние сме поръчали автомобилите тепърва, като сме избирали опциите една по една...и се чака доста. Ce'st la vie :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Току що се регистрирах. От почти месец съм в очакване и на моята Шкода Октавия 3. Поръчах я бяла Елеганс с няколко допълнителни екстри и двигател 1.4 TSI 140hp. Стигнах до избор на този двигател след пробно шофиране на 1.6TDI - 105hp, 2.0TDI - 150hp и 1.2TSI - 86hp Рапид, защото нямаха в момента Октавия с 1.2 TSI - 105hp. Радвам се, че чета само хубави отзиви за този автомобил. Искрено се надявам да остана не по-малко доволен от вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума колега.Разгледай форума,виж темите за Представете своя автомобил-там може да напишеш малко повече подробности.Интересно е да споделиш впечатления от тест-драйва на различните двигатели.

Разгледай и раздела със срещи.Щом си от Варна скоро ще има среща.

Разгледай и темите за автомобилите в дясно на екрана от началната страница.

всичко това ,разбира се ако имаш време :D

И честито за избора и леко чакане.Чакаме снимки като дойде колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за посрещането. Надявам се да се появя и на някоя от срещите, когато дойде и моята Шкода.

Определено не разполагам с много свободно време, но при възможност ще се появявам тук. Тепърва ще разгледам форума и ще видя какви са темите пък и да науча повече за автомобила.

А за чакането...ех! Тръпка е, но няма как. Не ми е за първи път, но наистина когато човек си купува нова кола, поне да си я поръча по мерак, че да не го е яд после...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата от Варна който е поръчал 1.4 тси 140 к.с.... няма да съжаляваш! Колата е супер пъргава с малък разход. Аз съм с такава от 2 мес и съм и врътнал 3000 км. със среден разход откато съм я взел от магазина 5.7/100. На дълго разхода с около 110 км/ч е 5.2-5.3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата от Варна който е поръчал 1.4 тси 140 к.с.... няма да съжаляваш! Колата е супер пъргава с малък разход. Аз съм с такава от 2 мес и съм и врътнал 3000 км. със среден разход откато съм я взел от магазина 5.7/100. На дълго разхода с около 110 км/ч е 5.2-5.3

 

Познавате ли някой да си купува кола с 140 КС а да я кара с110 км/ч ???  та да очаква такъв разход :eusa_think:  :eusa_naughty:   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавате ли някой да си купува кола с 140 КС а да я кара с110 км/ч ???  та да очаква такъв разход :eusa_think:  :eusa_naughty:   

 

Във форума има доста мнения на колеги (особено в темите за избор на автомобил), който по магистралата се движат с 90 - 100 км и колите им харчат под 5  :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да карам с 90-100 на магистралата.Това е кошмарно :)  На мен 160 ми е малко бавно на хубавите участъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.