Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb II - резервоар?


naskopc

Recommended Posts

Благодаря за отговорите!

Защо на такава голяма кола са сложили резервоар,

който е само 5 литра повече от на октавията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На извън градско със спокойно каране можеш да направиш 900+ километра, така че не виждам проблем в обема на резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

Защо на такава голяма кола са сложили резервоар,

който е само 5 литра повече от на октавията?

Последното поколение двигатели на Супърб (и бензин и дизел) харчат по-малко от предишното поколение двигатели на Октавия (2) и това при 5 литра по-голям резервоар.

Лесно е да се направи извод дали има подобрение в автономността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

60л. е на Суперб 2, за 1 аз лично не знам. Самият резервоар е разделен на две като го гледах отдолу, заради 4х4. Това мисля, че изисква и подкачваща помпа, но не съм запознат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

60л. е на Суперб 2, за 1 аз лично не знам. Самият резервоар е разделен на две като го гледах отдолу, заради 4х4. Това мисля, че изисква и подкачваща помпа, но не съм запознат.

Не знам как е при теб, но според компютъра и нивомера на таблото резервоара ми е 55 литра и явно 5 литра е резервата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде, но когато според компютъра остават 40-50 км, а заредя 53 литра при разход 7,1-7,2/100 това означава, че колата изчислява разхода за 55 литров резервоар. Освен това индикацията за горивото е след последната чертичка, което ме навежда на мисълта, че и тя е настроена да показва 55 литра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По книжка си е 60л. на Суперб 2. Можеш да направиш корекция на показанията +-4л. , ако ти се намира софт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ненадежден метод... Резервоара така или иначе е 60 литра без обезвъздушаване, а резервата би трябвало да е 7 литра.

Когато бордкомпютърът покаже оставащи 0 км пробег има още около 2-3 литра до пресушаване.

По мои наблюдения предупреждение се генерира на около 10 литра оставащи в резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното поколение двигатели на Супърб (и бензин и дизел) харчат по-малко от предишното поколение двигатели на Октавия (2) и това при 5 литра по-голям резервоар.

Лесно е да се направи извод дали има подобрение в автономността.

Добре тогава, това означава ли,че 2.0 TDI 140к.с. 6 ск. е различен от

този на Октавия 2 фейслифт?

 

btw

Със сегашната ми кола минавам около 800-820 км с един резервоар на магистрала

с 140/км/ч, това е 6.0-6.3/100 км и се надявах с новата да мога да минавам 1000-1100

с пълен резервоар.

Редактирано от naskopc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното поколение двигатели на Супърб (и бензин и дизел) харчат по-малко от предишното поколение двигатели на Октавия (2) и това при 5 литра по-голям резервоар.

 

 Поне за дизела статистиката казва това:

http://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/399-Octavia.html?fueltype=1&constyear_s=2004&constyear_e=2009&power_s=140&powerunit=2

http://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/400-Superb.html?fueltype=1&constyear_s=2013&power_s=140&powerunit=2

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ненадежден метод... Резервоара така или иначе е 60 литра без обезвъздушаване, а резервата би трябвало да е 7 литра.

Когато бордкомпютърът покаже оставащи 0 км пробег има още около 2-3 литра до пресушаване.

По мои наблюдения предупреждение се генерира на около 10 литра оставащи в резервоара.

Знам, че не е научно изследване, но моите наблюдения показват това. Компютъра изчислява на база 55 литра гориво в резервоара, предполагам, че резервата просто не я изчислява.

 

Добре тогава, това означава ли,че 2.0 TDI 140к.с. 6 ск. е различен от

този на Октавия 2 фейслифт?

 

btw

Със сегашната ми кола минавам около 800-820 км с един резервоар на магистрала

с 140/км/ч, това е 6.0-6.3/100 км и се надявах с новата да мога да минавам 1000-1100

с пълен резервоар.

 

Супърба е по-тежък от Октавията и не мисля, че ще можеш да постигнеш нейния разход. На круиз със 130 км. ми е около 6,8-7,2/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави със Суперб-а при 130км/ч разход 6 ... може на компа да пише толкова, но не е. Ако намериш някое хубаво гориво, не от БГ може да се доближиш до тези стойности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наско,няма такъв филм да минеш толкова километри при скорост над 140 със Супърба(то и с Октавията - не става).Иначе и аз съм съгласен,че резервоара трябва е поне 70л.

 

П.П. Айде и да се похвалиш,като вземеш Супърба(пък и да почерпиш),че нещо се изгуби напоследък! :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники,прав си,че се изгубих,но за сметка на това имам да черпя много.

Миналата година се ожених, тази станах татко на момченце, а за супърба,

когато пристигне март месец ще се похваля, за сега е само поръчан.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,Наско!

Да са ти живи и здрави и жената и детенцето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе хе, само така! При мен минахме по същият ред - сватба, дете и голяма Шкода. Бегачките останаха назад ... ама ще видим до кога ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

...малко късно виждам темата, но по-добре късно отколкото... :)

И аз съм на мнение, че 60л. за тая кола и мноого малко. Моята извън градско гори мин. 6,5 обикновено около 7 когато карам до около 130 мах 140

Ако дигна средната скорост(например в Германия :) ) и отива на 8-8,5 :unsure:

Обикновено зареждам извън градско като направя около 700км, което си е малко..., аз лично не чакам борда да ми покаже че имам за около 30-40км че тогава на търся бензиностанция на магистралата...

И някой от колегите ако гледа борд-компютъра и си казва -ихааа тя гори 5,5 си е малко в грешка, разликата при мен между борда и зареждане 'пълно до пълно'  е мин. 1-1,5л., което си е голяяяма лъжа...

Гледам, някои колеги споменават, че е възможно компа да се пренастрои, но дали ще се усетят тия от Шкода, че е бърникано по компа... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...малко късно виждам темата, но по-добре късно отколкото... :)

И аз съм на мнение, че 60л. за тая кола и мноого малко. Моята извън градско гори мин. 6,5 обикновено около 7 когато карам до около 130 мах 140

Ако дигна средната скорост(например в Германия :) ) и отива на 8-8,5 :unsure:

Обикновено зареждам извън градско като направя около 700км, което си е малко..., аз лично не чакам борда да ми покаже че имам за около 30-40км че тогава на търся бензиностанция на магистралата...

И някой от колегите ако гледа борд-компютъра и си казва -ихааа тя гори 5,5 си е малко в грешка, разликата при мен между борда и зареждане 'пълно до пълно'  е мин. 1-1,5л., което си е голяяяма лъжа...

Гледам, някои колеги споменават, че е възможно компа да се пренастрои, но дали ще се усетят тия от Шкода, че е бърникано по компа... :rolleyes:

Може да се коригира, само трябва да си засечеш грешката процентно. Според мен никой няма да почне да гледа, с каква стойност компютъра изчислява разхода.

Относно разхода, падал съм под 6/100, но бяхме 3 коли и през повечето време се караше с ограниченията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

...то и на мен ми е падал разхода по компютър до 5-5,5 един път път, но карах едвам градско и беше 3-4ч. през ноща, а тук градско бързо не мога да карам, че ще ме наснимат...

иначе извън градско по магистрала само един път го докарах до 6,3(пълно-пълно) и карах с около 120-130

А интересно преди да се променят показанията на компа към по-точни как точно да разбера колко му е отклонението?

Или 4-5 пъти да засега разликата между пълно-пълно и компа и да го осредня за да разбера горе долу колко отклонение дава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги записвам в spritmonitor и от си хванах грешката.

Засече си няколко резервоара пълно-пълно с показанията на 2-я компютър и ще сметнеш % грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълно-пълно, по възможност на една и съща колонка... На мен ми се е получавало да има разлика с около литър-два при различни колонлки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.