Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Резервоара за чистачките тече -дайте съвет


stefa

Recommended Posts

Имам от  скоро Шкода Фабия.Резервоара за течност за чистачките протече.Бях сипала от специалните течности за зимата.Не мога да си обясня как се е спукал.Откъде да си купя нов( в София) и кажете читав сервиз, да ми го сменят. Моля за информация,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ли е, че е протекъл и е пукнат?

Може от помпата някои маркуч да е дал фира?

Ако е за Фабия 1 , намира се в ляво, маха се колелото, подкалника и се преглежда ( за най-лесно).

Ако няма удар за мен е необяснимо как ще се пукне ?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пука се от калпава течност,която си замръзва.

В еуратек ще Ви помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя доста калпава трябва да е , да замръзне и да я пукне!

П.С: А пък на МК1 си е хубава пластмасата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на избила снадка под ЕКУ- то и/или до задна лява седалка :sorry:

Вижда ли се да капе от някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - дава ми на таблото, че няма в резервоара течност. На бензиностанцията сипвам Отидох да платя и като се върнах колата като попикана - една голяма локва отдолу.Може да е връзка ,защото, честен кръст -не съм я удряла.(не че не мога).За пръв път ще ходя в сервизНе искам да изглеждам будала(не че не съм).

Как да разбера дали е връзка или пукнат резервоар?Имате ли идея колко ще е ремонта?Къде да мина по-тънко,Не е някакъв сложен ремонт за специалисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модератор - мерси сега видях писаното,но... аз да махна колело и подкалник - забрави.Нещо по-лесно?Дай идея.Тези връзки къде са.Локвата беше под резервоара.Как мога да проверя сама дали е помпата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите от София са доволни от един сервиз в Герман.Има тема в белия списък.Най-добре отиди на място,обясни проблема и те ще гледат вече откъде е.ЕТ също е вариант...Не вярвам за консултация да искат кой знае колко пари.Поздрави!

P.S Ето и линк към темата със сервиза http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/46637-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D1%81%D0%B8-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9-%D0%B8-%D0%BC%D0%B8%D1%88%D0%BE/

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите от София са доволни от един сервиз в Герман.Има тема в белия списък.Най-добре отиди на място,обясни проблема и те ще гледат вече откъде е.ЕТ също е вариант...Не вярвам за консултация да искат кой знае колко пари.Поздрави!

P.S Ето и линк към темата със сервиза http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/46637-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D1%81%D0%B8-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9-%D0%B8-%D0%BC%D0%B8%D1%88%D0%BE/

Сервиз Никси, Ники и Мишо.

Момчетата са много стабилни - и не взимат скъпо!

И въобще няма да се занимават с дълги лафове и моабети - а просто ще ти оправят проблема!

А и няма да ти се изсмеят.... което също е важно.

Тъй че - горещо препоръчвам!

И щом отнякъде пропуска - просто не сипвай много течност, поне докато не стигнеш до сервиза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един по-евтин сервиз , където със сигурност няма да те метнат - казват му паркинга пред НИМ ... идваш на една неделна среща , сваляме търкалото , сипваме вода и гледаме (работа за 15 мин. и едно кафе) :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип колкото по силен е антифриза на минусова температура толкова повече надува системата и започва да прокапва от снадки или там където има скоби прикрепващи съединение с маркуч или най вече  гумени съединения ,които са се опекли с течение на времето и експлоатационният им период. Поне така съм забелязал при старата ми кола .

Ако ти е спукано казанчето и е на видно място можеш да си го залепиш с  пистолет за горещ силикон .

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за казанчето на чистачките, не на радиатора! И независимо от студа налягане в тая система не трябва да има. Антифриз също. Това с пистолета за силикон също не го виждам. Пластмасата на казанчето от "мазна" пластмаса и шанса да хване това лепилце е почти нулев. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото има значение къде е била локвата - ако е зад гумата и под шофьора по-вероятно е да се е разкачила снадката за задната пръскалка , ако е пред колелото и под бронята , тогава или е уплътнителя на помпата или нещо около нея .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е маркуче и изтървала пръскалка, то тогава ще капе само когато се пусне системата, а не когато налива, както казва колежката.

 

Най-добре на НИМ да се направи една диагностика.

 

П.С: Мъжът ти да запрята ръкави, за 10мин е проверката! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъж липсва.Запрятам аз ръкави.Това НИМ какво е и къде Black Pearl.Не съм си продала още Хюндая и съм на къси позиции - та търся евтини и сигурни решения.Благодаря на всички за отзивчивостта.Почвам да се чувствам "шкодарка".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-удобно ще стане,ако се знае поне района за съдействие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-удобно ще стане,ако се знае поне района за съдействие

 

Знае се - София :rolleyes:

Колежке , НИМ е мястото където правим редовни срещи на Клуба в София , ето линк към темата ... ЦЪК .

Заповядай ако ти е удобно пък на място ще се опитаме да помогнем :)

Редактирано от mRt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - дава ми на таблото, че няма в резервоара течност. На бензиностанцията сипвам Отидох да платя и като се върнах колата като попикана - една голяма локва отдолу.Може да е връзка ,защото, честен кръст -не съм я удряла.(не че не мога).За пръв път ще ходя в сервизНе искам да изглеждам будала(не че не съм).

Как да разбера дали е връзка или пукнат резервоар?Имате ли идея колко ще е ремонта?Къде да мина по-тънко,Не е някакъв сложен ремонт за специалисти.

Фабия ,да показва ниво на течността за чистачките.....каква е тази фабия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е маркуче и изтървала пръскалка, то тогава ще капе само когато се пусне системата, а не когато налива, както казва колежката.

Не си прав ... помпата има клапан за не засмуква от течността на обратната посока , но не задържа течност при изваждане на маркуча ... ял съм го тоз ... (сндвич) с двупосочните помпи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, тва фабията е модерна кола.

Има си индикатор който като падне течността си индикира!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия ,да показва ниво на течността за чистачките.....каква е тази фабия

:D  30лв е датчика, една дупка в казанчето, два кабела и уцелването на един пин в буксата на таблото и си в клуба на модерните коли- пускал съм тема със снимки.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах в предвид,че във Фабия тази екстра е много рядко.То в Октавия 2 я няма много,дори и в Елегнс изпълнение.Когато колата дали фабия или октавия е със заводски ксенон ,който вкл.пръскачки на фаровете или без ксенон но с пръскачки си имат датчик за нивото на течността.На Искрен РС-а има,но на по обикновените не се среща често хич.И за това се учудих и попитах каква е точно тази фабия,защото колежката не е посочила модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я имам тази екстра с датчика.Интересното е че е амбиенте моята или как се води там.Предни ел стъкла,задни ръчни даже ме съмнява че и фабричното радио ми е цункал някой преди да я взема.Едните екстри са кът,но има и малко глезотийки.Сега като дочетох мнението на Сами явно е заради пръскалките на фаровете...

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Имаме си нова фабия (описана в профила) и аз имам същия проблем, явно събота и неделя ще се разглобява. Интересното е че течност се задържа в казанчето, но над определено ниво тече.

За информация - колко струва казанчето в Еуратек, ако някой го е купувал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си редактирам предното мнение - колата е била в сервиз за боядисване на предна броня, какво може да са разкачили тези тъпаци за да тече казанчето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.