Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов член в семейството на шкода


Recommended Posts

Здравейте приятели!
От днес семейството на Шкода се увеличава с още един член...макар клонящ в категорията ретро
Попадна ми една обява на Шкода 120 L 1981г.в Ямбол /аз съм от Радомир/...обявата беше без снимки но звъннах на жената която я продаваше  и след около  7 дни получих снимков материял  ..и познайте какво стана...една сутрин по първи петли...в 05ч сутринта на автомобила и хоп ето ме в 09 ч в Ямбол  .Шкодичката ми допадна еи така съм горд собственик на Шкода 120;) Колата не беше минавала на преглед и нямаше застраховка но данъцити и бяха платени..и практически си беше в движение,следва минаване през нотариус...преглед и застраховка  и ето ме на магистралата със шкодичката на път към дома Оказа се че има голям луфт на волана/на прегледа веднага го забелязаха/но хората бяха впечатлени от автомобила ....и..проявиха разбиране но шкодичката неработеше равномерно но при скорост 90 км/чсравнително добре стоеше на пътя ,като изключим че като ме изпреварваше тирме засмукваше към него...благодарение на луфта..но как и да е..аз и Шкодата продължавахме по 360 килиметровата отсечка Ямбол-Перник  След каткотрайно спиране на една бензинностанция при запалване вместолесно да запали тя почти отказа...но леко я побутнах и продължих  но преминаването през София се оказа голямо изпитание :( пуснех ли газта Шкодата започваше да придърпва и при изключване от скорост гаснише...а беше около 17ч.в петък :( ...както и да е ..стигнах до Перник...вече колата нямаше фарове ..мигачи и на 20 метра от гаража спря...На следващия ден ,И НА ОЩЕ ПО СЛЕДВАЩИТЕ дни се захван с отстраняване на проблемите:поставих и чисто нов карбуратор SEDR при което и да е без да правя каквито и да е настройки по него автомобила започна да се държи нормално...може би малко му е богата сместа...Заех се и с акумулатора....окозо се че презарежда-17волта и мисля да му сменя релето.Намерих и кормилна щанга  че мойта беше в окаяно състояние,макар и не нова..но без луфтове,днес и смених маншоните ,гресирах и тези дни като пристигне новия паразитен хебел ще ги монтирам.Подготвил съм и нови комплекти накладки...и в перпектива ще и сложа и нова боя
От форума се свързах с някои хора,които ми помагат със съвети ..и части,за което изказвам благодарности на Ясен Бойчев от Ст.Загора !!
А сега ако мога ще кача и няколко снимки ..за сега не намирам как се качват тук снимки но довечера ще поровя

Редактирано от viv78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да я видя!

Но ти стискам палци!

И дано да те радва! :)

Шкода ли е - си струва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://viv4o.snimka.bg/automobiles/shkoda-120.792251.32155377

надявам се вече да се виждат снимките?

Редактирано от viv78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , Честито и добре дошъл във Форума ! Много приятни моменти с този прекрасен автомобил , цвета е супер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,още първия път като я видях,веднага ме грабна и за това сега е в моя гараж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката! Адмирации за хората като теб, които запазват традициите и оценяват такива автомобили.

 

:flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,чак пълна ..незнам...засега съм се заел да възстанова нещата които са проблемни като ги заменям с части от Чехословакия-чисто нов карбуратор Иков,чисто нов хебел ,до кормилната кутия,с гресьорка,старият нямаше,не намерих нова кормилна щанга,но здрава втора ръка,комплект предни и задни нови накладки,ново гърне,а най вероятно ще сменя и задните спирачни цилиндърчета.Предишните собственици преди 20000км са сменили ризи и бутала.От към ламарини няма ръжда...на места има само повърхностни петна,от долу е като нова...та в перспектива мисля да и сложа нова боя.Джантите ще ги пръсна на ново,имам пластмасовите тазчета с капачките и един нов комплект калобрани.В общи линии това ми е идеята..ако имате предложения..подсказвайте :)

Редактирано от viv78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега            количката е много хубава направо свети   :doubleup:

Всеки един който има Шкода е горд собственик ,с здраве да сия караш и само хубави спомени с нея  :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз кола си я взел най-вероятно от Каргона - квартал на Ямбол, абе живо село си е. :) Там е пълно из гаражите с такива уникати. Тез каргонлии са толкоз стиснати, че не си карат колите и в гаражите можете да видите такива находки, че ум да ви зайде. Скоро изкараха един москвич 12 на 50 000 км. Червен, свети за 400 лв. Собственика си купи дърва за зимата с парите - не, че е закъсал, в банката има стабилна сума със сигурност. Просто такъв им е тутушът на старците. Със здраве да си я караш колата - едно 5 години експлоатация не и мърдат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да кажа относно възстановяването на колата,мисля като се затопли времето да я измия хубаво отвсякъде и след това  в кухините и от вътрешната страна на вратите да е напръскам с антикорозионна смазка.

Взех я от гараж много близо до центъра на Ямбол, а иначе немисля да я карам освен за удоволствие през хубави слънчеви дни-зимата и на дъжд само в гараж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве да си я караш.

Някой знае ли какъв оригинален цвят са джантите на Шкода 120л 1981г?

Цвета е такъв, какъвто е в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,мерси,значи трябва да се стремя към този ,защото в момента са боядисвани на четка :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бях обърнал внимание, но е вазможно,защото предните не съм видял какви са,в смисъл не са български ,а задните са видинки и са ...грозни ,ти какво имаш в предвид?

Редактирано от viv78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, благородно завиждам :) Със здраве и мн безавариини и като я стегнеш и лъснеш да я видим на събора догодина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор на  fbi_83 - разбира се,ще станат еднакви,и безтова видинките ги ненавиждам  :D

 

 

Честито колега, благородно завиждам :) Със здраве и мн безавариини и като я стегнеш и лъснеш да я видим на събора догодина :)

Благодаря,незнам дали окончателно ще успея да я стегна,за една година ,но от към техническо състояние...сигурно ще е готова.

А кога се провеждат тези събори и къде?

Редактирано от vasilisa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Поздравления за покупката, колега. Цвета много ми харесва.

Акомулатора е добре да се премести при двигателя. Въздушен филтър от Лада.

Редактирано от vasilisa
Рекламно съдържание в поста.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,мерси,значи трябва да се стремя към този ,защото в момента са боядисвани на четка :(

 

 Купуваш си едно спрейче и готово.

 

п.п. Въобще не обърнах внимание, на гумите, че са различни. Гледах други неща. :) Запазена е.

Оригинален размер: 165/80/13

....и никви руски части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Купуваш си едно спрейче и готово.

 

п.п. Въобще не обърнах внимание, на гумите, че са различни. Гледах други неща. :) Запазена е.

Оригинален размер: 165/80/13

....и никви руски части.

всички части са ми чехословашки...стремяси всичко да си е оригинално и автентично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Поздравления за покупката, колега. Цвета много ми харесва.

 

Акомулатора е добре да се премести при двигателя. Въздушен филтър от Лада.

искам да има автентичен вид

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.