Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на кола нов внос


maxrpm

Recommended Posts

Интересува ме, какви документи трябва да даде собственика за кола от италия, разбрах че не се иска нотариус, колко излиза цялата операция плюс транзитки за 1 месец, горе - долу си го мисля като + 500лв, но най - важното е да знам какво да искам от собственика.

 

Звънях на някой от вас, имам някаква представа горе долу, но повече съвети, ще ми дойдат много добре.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата я купуваш с фактура и касова бележка и договор за покупко - продажба , правиш ГО , с това отиваш в КАТ и кихаш 40 лв. за номера , после имаш 263 лв. (поне толко е платено за Фабията ми) еко таса и като цяло процедурата излиза към 30-50 лв. от колкото да минеш с фирма. Аз лично платих 6 лв. за пълномощно от нотариус плюс 500 лв. за превоз и всички останали удурми и отидох да си взема колата с всичко накичено и налепено.

 

П.П. Да не забравиш като сложиш постоянни номера да отидеш да ти издадат добавка към ГО с новия номер!

Ще се помъча да изкарам сметката:

1. 50 лв. рапатрак или 40 лв. за временни номера

2. 50 лв. първа вноска от ГО (ако колата е до 1.8)

3. 263 лв. еко такса

4 70 лв. талон и номера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След това отиваш в общината да я регистрираш. Там ти взимат 2.5 процента такса придобиване (ЦЪК). Ако се забавиш имаш глоба 20лв. + таксите + лихви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След това отиваш в общината да я регистрираш. Там ти взимат 2.5 процента такса придобиване (ЦЪК). Ако се забавиш имаш глоба 20лв. + таксите + лихви.

Наистина има данък за придобиване, но само ако МПС не е нов внос - тоест закупено е с регистрация!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не обърнах внимание, че е нов внос. Което не отменя регистрацията в общината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина има данък за придобиване, но само ако МПС не е нов внос - тоест закупено е с регистрация!

 

Абе по-скоро е дали го купуваш от фирма с фактура (тогава не дължиш данък придобиване) или го купуваш от частно лице с договор за покупко продажба ( било то италианеца или джамбазина ).

 

На мен и двете ми Шкоди са купени нов внос, но на едната ми взеха данък. Другата ми я продаде фирма с фактура - данък не ми взеха (аз съм си частно лице). Идеята е, че фирмата ще плати данък върху печалбата от сделката, т.е. сделката се облага там.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе по-скоро е дали го купуваш от фирма с фактура (тогава не дължиш данък придобиване) или го купуваш от частно лице с договор за покупко продажба ( било то италианеца или джамбазина ).

 

На мен и двете ми Шкоди са купени нов внос, но на едната ми взеха данък. Другата ми я продаде фирма с фактура - данък не ми взеха (аз съм си частно лице). Идеята е, че фирмата ще плати данък върху печалбата от сделката, т.е. сделката се облага там.

Данъка ти се прихваща при нотариуса при самата покупка, когато колата е с БГ регистрация! Как ще ти вземат данък от общината за придобиване на МПС нов внос?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми взеха нищо ... платих само 6 лв. за последно тримесечие пътен данък.

Точно така. Само че на мен ми взеха 18 за половин година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка ти се прихваща при нотариуса при самата покупка, когато колата е с БГ регистрация! Как ще ти вземат данък от общината за придобиване на МПС нов внос? 

Когато се купува кола от фирма с фактура, не минаваш на нотариус. Нотариуса няма работа в такава сделка. Реципрочно не плащаш никакъв данък прехвърляне. Или поне така беше преди 3 години, когато аз съм купувал.

 

Едит: Сега схванах какво се опитваш да ми кажеш, да прав си.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се купува кола от фирма с фактура, не минаваш на нотариус. Нотариуса няма работа в такава сделка. Реципрочно не плащаш никакъв данък прехвърляне. Или поне така беше преди 3 години, когато аз съм купувал.

 

Едит: Сега схванах какво се опитваш да ми кажеш, да прав си.

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.