Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отлепено странично огледало на Octavia 2


bat'Veso

Recommended Posts

Здравейте,

Днес ми падна стъклото на страничното огледало, но самото стъкло е здраво. Някой да знае с какво се лепи? Колата е Оctavia 2 2006, огледалата са с подгряване. Виждал съм в Практикер едно лепило на Бизон за огледало за задно виждане, някой да го е пробвал?

предварително благодаря,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези лепила са за лепене на стойката на средното огледало за стъклото , а на страничните огледала е достатъчно едно парче двойно залепващо тиксо , останалата работа вършат четирите щипки .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото ми се случи и на мен след автомивка. Малко след като тръгнах забелязах, че стъклото се е килнало и като проверих се оказа, че го държи само повърхностното съпротивление на водата отдолу.

Купих си точно това лепило на Бизон, почистих стъклото и основата, намазах с лепило и го оставих да пренощува. На сутринта лепилото беше също толкова течно, колкото и вечерта когато го намазах :) В комплекта имаше една мрежичка, която явно реагира с лепилото и така стяга.

Как да е - почистих добре от Бизона, купих си една малка тубичка с термоустойчив силикон (черен за около 5лв), и вече половин година не е мръднало  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото ми се случи и на мен след автомивка. Малко след като тръгнах забелязах, че стъклото се е килнало и като проверих се оказа, че го държи само повърхностното съпротивление на водата отдолу.

Купих си точно това лепило на Бизон, почистих стъклото и основата, намазах с лепило и го оставих да пренощува. На сутринта лепилото беше също толкова течно, колкото и вечерта когато го намазах :) В комплекта имаше една мрежичка, която явно реагира с лепилото и така стяга.

Как да е - почистих добре от Бизона, купих си една малка тубичка с термоустойчив силикон (черен за около 5лв), и вече половин година не е мръднало  :)

А с отоплението имаш ли проблеми?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, на мой приятел му падна огледалото и се счупи.

Доколкото си спомням огледалото отзад има едни щипки, който влизат в други, който са на механизма чрез който огледалото се движи.

Едните щракват в другите и това е самото закрепване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Колеги, на мен ми падна дясното огледало /само стъклото/ и се счупи, моля дайте съвет откъде да взема друго, за да го сменя. БЛАГОДАРЯ ВИ.

Редактирано от gutiero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

И при мен се получи същото, даже бях пуснал една тема http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/47488-%D0%B2%D0%B8%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B2-%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BE/.

 

Сега пътувах до Турция и на връщане съвсем се разлепи.

Някой от тези които имат подгряване на огледалата може ли да сподели кой е по-добрия вариант моментно лепило (купих капчица водоустойчива), термо устойчив силикон или има друг трета опция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, черното полиуретаново лепило тип ”салам”. Обаче никога вече няма да има сваляне...

 

Говоря за това:

http://www.mikimak.com/images/products/F43.2104.jpg

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се е налагало 5 години да махам огледалото. За мен най-важното е да нямам проблеми с подгряването на огледалата защото зимата го използвам доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С водоустойчив силикон прозрачен. Хубаво е слоя да е много тънак за да действа нагревателя. С двойно залепваща само ще се закрепи но няма да се изсушава стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

http://www.loctite.co.uk/loctite-4087.htm?nodeid=8802634465281

Ей с това ми го залепиха в един сервиз, изкара студовете, отоплението няма проблем, вече и жегите дойдоха. Човекът явно си разбира от работата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го залепих с едно лепило на Moment, препоръчаха ми го било много здраво. За сега не мърда огледалото и съм доволен. Ще видим в горещините как е и после в студа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги да споделите след толкова време кое решение е най-правилно? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се случи същото, залепих го с обикновено лепило. Държи си вече 2 години но подгряването замина. Ако я закачиш на компютър се вижда подгрява ли или не ( ако имаш възможност)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Високо температурен силикон - в пшовечето магазини за авточасти има.мисля че до 300-400 градуса държи.

нананся се тънко и залепяш - работи отоплението и лесно се сваля, не е завинаги, старее бавно.

Аз лично и по компоненти в купето го слагам - примерно контрола на огледалата  - значи 3 години си беше мек и супер лесно го свалих.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре, а какво точно се чупи на тези огледала, че се разлепват?

и как се разлепват, огледалото се отлепва от пластмасата, на която са щипките ли?

ако е тръгнало усеща ли се по някакъв начин, има ли симптоми, примерно тест с ръка?

 

да взема ли да си ги подлепя профилкатично, щото моите са с бленда, а по-друг повод преди време ми казаха, че едно такова ново стъкло струвало 700 лв?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............................

и как се разлепват, огледалото се отлепва от пластмасата, на която са щипките ли?

ако е тръгнало усеща ли се по някакъв начин, има ли симптоми, примерно тест с ръка?

 

да взема ли да си ги подлепя профилкатично, щото моите са с бленда, а по-друг повод преди време ми казаха, че едно такова ново стъкло струвало 700 лв?!

 

Самото огледало се отлепва от основата, при мен дясното започна да трепти на магистралата, а на другия ден без симптоми при затваряне на вратата падна лявото. В Еуратек 117 платих за огледало и основата с щипките за шофьорското, а от олх си купих дясното за около 30лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го залепих с моментно лепило - гел. Марка - някаква обикновена но то единствено в упътването имаше термоустойчевост. Ще докладвам как се държи, като хване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги, 

 

моите и двете се разлепиха. Аз ги доразлепих, избърсах ги с малко ракийка ( голям грях, но нямах друго под ръка) и после с гел лепило, до колкото си спомням на локтайт. До сега няма проблеми, стоят си и подрева си работи.

 

Поздрави

 

Стельо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.