Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фреза-каква?


PVV

Recommended Posts

Колеги, предстои закупуване на моторна фреза за обработка на почвата . на пазара обаче бъка от всякакви продукти и ми е трудно да се ориентирам в качествата на отделните модели. Ориентирам съм се  в диапазона 800 - 1000 лв. Дворното място е около 600 кв.м. Основно баща ми я ще я ползва ,а той е на възраст вече. Затова и заглеждам по-малки модели, но гледам едните са с помощно колело, други не, едните с верига, други с ремък. Особености има някакви и при задна скорост.  Ако някой ползва такива и има преки впечатления от даден модел моля да сподели. Ще съм благодарен на всякаква информация. Ако някой се е опарил от даден модел също да сподели. Предварително благодаря.

Редактирано от PVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз взех една китайкска,те всичики са китайски сега си направих обработката без проблеми мога да кажа че съм доволен работил съм с маркова по-малака и лека но тази определено е по-добре защото e по-тежка редуктора е чугунов а при работа е важна тежеста за да не подскача защото като подскача те изморява повече комшията има същата от една година също е доволен засега няма проблеми,фрезата е като тази http://prodavalnik.com/motofreza-bellini-b-110-i10887405 тази даже ми се вижда малко по-добре изпипана

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам френска фреза PUBERT-SUBARU без заден ход. Сменил съм само една свещ.

Търси фреза с хубав двигател и непременно със заден ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е Хускварна с двигател Хонда. Никакви проблеми с двг-то. Само му сменяш маслото. Относно фрезата, предавката е чрез ремък, оригиналният изкара много, заместителят - един сезон... Ремъците май ги хвалят повече. Кофти е, че се късат когато ти трябва и където няма от къде да намериш друг. Ако вземеш с ремък, направи си навик да имаш резервен!

Както е казал колегата: "търси с хубав двигател"! За задната - задължително!!! Особенно в малък двор с дръвчета или др. посеви, че маневрите са терсене.

П.П. Да уточня, че става дума за фреза от малките, т.е. без възможности за плуг, ремаркета и т.н. Има копачки, на които могат да се прикачат допълнителни за по-широка обработваема ивица. Работи се с вдигнато транспортно колело (това, което е отпред) и задължително с забит "водач" (желязото, което е отзад). Без "водача" просто е невъзможна работата.

Редактирано от SeVo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Благодаря за мненията калеги. Спрял съм се на 1-2 модела. Не можах да видя Хускварната на живо. След Нова година като я видя и нея и като оформя мнението си ще пиша пак. Гледах и един китаец, но дори дупките на калниците не си съответсваха и при сглобяването се е наложило да разпробиват нови. От там нататък е ясно какъв е мотора и другите части. Май се ориентирам към по-качествените и съответно по скъпи машини.

Редактирано от PVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.