Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няколко въпроса за Октавия 2 FL 1.6CR


iturtev

Recommended Posts

В тоя ред на мисли някой да има излишна такава капачка? Че при последната профилактика на климатика умниците са ми изгубили едната и не мога да си намеря нито в магазин, нито по морги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е това Protective cap for refrigerant - 357820809C. Би трябвало от ЕураТек или ПоршеБГ да можеш да си я купиш или да си я поръчаш ако не е налична. Просто им звънни.

506c0b08649a0_t.jpg

 

В онлайн магазина на Юнитрейд Сервиз ССМ ООД http://www.ssm.bg/OnlineStore/ излиза на цена 10.74 лв (но е с поръчка - няма я в наличност). В ЕураТек сигурно ще е малко по-евтина (поне опита ми със закупуване на оригинални части до момента - това показва).

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,

Поразтиках малко колата извън града. Като цяло е добре и нямам оплаквания, но нормално ли е да ми дава 6+ разход извън градско, дори с преход през Шипка? Такъв разход ми ставаше старата кола, а тя беше RAV4 с постоянно зацепено 4х4 и аеродинамика на гардероб. По принцип съм сложил добавка за дюзите (ProTec), но тя надали е подействала, защото съм минал около 100км от тогава. Не ми светят никакви лампи по таблото (предполагам, че филтъра за частиците не е много задръстен иначе щеше да ми светне лампа). Помислих си дали не от някакво запушване на дюзите, но тогава нямаше ли да се усеща по поведението на колата? Според си върви добре, не е спъната и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я караш айляк до 90-100 без резки изпреварвания може и до 5 5 и малко да го докара.Според мен е нормално.Това за Rav 4 дето горял 6 ми е много съмнително.Може би джипа е бил с голям дизелов двигател,а Окито е с малкия в случая и при средно натоварване Шкодата гори повечко.Аз така си го обяснявам,но нека се изкажат и колеги с двигател CR 1,6...Поздрави!Не е ли поне малко по-пъргав Шкодака?

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я караш айляк до 90-100 без резки изпреварвания може и до 5 5 и малко да го докара.Според мен е нормално.Това за Rav 4 дето горял 6 ми е много съмнително.Може би джипа е бил с голям дизелов двигател,а Окито е с малкия в случая и при средно натоварване Шкодата гори повечко.Аз така си го обяснявам,но нека се изкажат и колеги с двигател CR 1,6...Поздрави!Не е ли поне малко по-пъргав Шкодака?

 

Ами долу-горе така я карам, до 120 рядко ако позволява. Иначе с RAV-a най-доброто извънградско постижение ми беше 6.4 и то беше един път. Иначе реално гореше 6.8-7.1. Като пъргавина няма кой знае каква разлика. Иначе двигателя беше 2.0 D4-D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я караш до 90-100 по шосе и не над 110-120 по магистрала гарантирано слизаш под 5/100. Повечето ми извънградско е София-Плевен-София. Един единствен път, спазвайки горното успях да постигна разход Сф-Пн 4,2 който на връщане се вдигна до 4,5. Имам и един "рекорд" по това трасе - 6,5/100, но през цялото време и в двете посоки карах като бесен със 140-180 по магистралата и 110-130 по останалата част от пътя. Останалите ми излизания извън София са в рамките 5,2-5,5 който разход е при 150 на темпомат по магистралата и 110 на темпомат по останалата част от пътя

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам казаното от колегата Izolini - аз съм със същия двигател, само че 90 к.с. и досега на извънградско и при най-душманско каране, с включен през цялото време климатроник, не съм успял да я докарам до среден разход над 5.5л/100км по борд компютър. При спокойно каране 90-100, макс до 120, и то на моменти, преспокойно постигам нещо между 4.4 и 4.8 на 100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм, катко каза един колега по-горе:

 

Малее, много ти е чист двигателя колега :)

 

Май ще се ходи в сервиз :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пробвай да заредиш от друга бензиностанция, може да си случил на кофити нафта.

 

Ами аз от скоро зареждам на тази, защото избягах от друга кофти :)

Но ще пробвам още някоя.

 

Иначе от София като я прибирах пак заредих на Шел, но в Люлин. Разходът тогава беше около 5.8-6.0 до колкото си спомням, но беше и доста натоварена колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да не се превърне в тема ”колко ми е разхода”, но... има значение къде ще заредиш. Аз също карам на шелска нафта и на 1.9(уж са с едни и същи показатели моторите) ми е 5.8. Маршрута е София - Трявна с трима души вътре и една масичка в багажника. Средно 550км ми излезе и за около 6 часа съм го взел - някъде 90 средна скорост.

Това е с обикновената нафта на шел, скъпата ми я гори повече.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен още не си се нагодил на колата,което е нормално.И аз като я взех и давах мааалко повечко газ в началото.Преди да си вкараш някакви паранои отиди до ЕТ или някой софийски сервиз от бял списък и попитай там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разходът е неимоверно висок и няма признаци моторът да не работи добре, може да има теч на нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.