Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Информация за некоректни продавачи


Recommended Posts

 Ако имате информация за такива, моля свържете се с някой от модераторите на разделите Купувам, Продавам, Консумативи, Битак, с глобалните модератори или с Администратора на форума.

 

Ето и списъка:

 

momcho2000

m1garand

epihin

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте!Може би не е уместно да пиша в тази тема,но видях,че обявата http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/47671-%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-felicia/ е вече заключена.В ролята на купувач бях аз,а на продавач - колегата "momcho2000".Както е видно от обявата,колегата продаваше рейка + казанче + помпа в ОТЛИЧНО състояние.Писах му същата вечер че ще взема нещата и му пратих координати на ЛС за Еконт.На другия ден сутринта му се обадих да се чуем и да ме има в предвид,защото обявата я беше пуснал и в olx.bg.Попитах го от каква модификация 1.3 или 1.6 е свалена(еднакви са ) и ДАЛИ ВСИЧКО Е ОТЛИЧНО,както е написал в обявата си тук във форума.Той ми отговори,че комплекта е от 1.6 и че всичко е ПЕРФЕКТНО.Длъжен бях да попитам,защото направените снимки не бяха много детайлни.Уговорихме се да ми прати частите по Еконт същия ден и на другата сутрин да отида да ги взема.За сумата нямаше договаряне - 60 лв. както е обявена и куриера от мен.Съответно на другата сутрин отивам в Еконт да получа пратката и тук искам да отбележа,че колегата е проявил точност,като е разрешил опцията за предглед преди плащане.Преглеждам пратката и се оказва,че помпата липсва.Освен това щангите на рейката към накрайниците са срязани с горелка.Обаждам му се и го информирам за ситуацията,при което той споменава,че щангите трябва да ги сменя,а за помпата най-вероятно я е забравил да я прати.Разбрахме се да платя наложения платеж 60 лв и куриерските разходи от 11лв и да взема пратката,а той да прати помпата за негова сметка и аз само да я получа на другия ден.Около 30 мин. след приемане на пратката колегата ми се обади да ми потвърди,че е видял помпата - бил я е опаковал,но забравил да я изпрати.Увери ме,че на другия ден ще е при мен.И така дойде следващия ден и отивам за да пулуча пратката.Получих я и след 30 мин като я отворих вече в гаража(няма опция за преглед,когато няма наложен платеж) и какво виждам - шайбата е пристягана на някакво менгеме или някакъв вид стяги и е поизкривена.При завъртане замята.Освен това входящия щуцер на помпата е счупен наравно на тялото на помпата.При което пак се обадих на "momcho2000" и му обясних какво виждам и че така на практика тази помпа е неизползваема,а не ОТЛИЧНА,както е написал и казал той.Обясни ми,че тези части ги е купувал от кола за скрап и е щял да ги монтира на фелицията на баща си,но се е отказал и затова ги е пуснал в продажба.Отделно пък магистралата за високо налягане(тръба) е скъсана и по всичко си личи,че е било от липса на инструменти за развиване от колата.Оправда се ,че той дори не е знаел,че частите имат дефекти и е щял да научи чак когато евентуално е щял да започва да ги монтира.Донякъде е така,защото бяха първично опаковани в опаковки на друг куриер.И тук вече искам да обърна внимание че постъпва некоректно,защото пуска обява в която твърди за изправността на дадените части,без да си направи труда да погледне дали това е точно така.Още повече,че го питах изрично дали нещата са такива,каквито ги описва и получих положителен отговор.Казах му че станалото станало,но за друг път нека има в предвид,че когато пуска нещо за продаване трябва да бъде сигурен и да гарантира за него.Защото в случая това го считам за подвеждане.Освен това,мисля,че в този форум пишем здравомислещи и коректни хора,като нямаме за цел да се подвеждаме и лъжем,а идеята е да бъдем полезни един на друг.

 

Надявам се сте ме разбрали,за съжаление се забавих да пиша с няколко дни,защото имах други ангажименти и през това време обявата сте я заключили.Целта ми не е да опетнявам колегата,нито да искам нещо като например накаква неустойка и т.н.Също така мисля,че не е напълно редно да се каже,че колегата е некоректен.По-скоро и той е бил подведен,но все пак е длъжен да знае какво продава.Мисля,че човека отсреща ме разбра по телефона и дано има за напред в предвид тези неща.Всичко това го пиша,за да може всеки който го прочете да си направи равносметка и извлече за себе си някаква поука.Каквато си извякох и аз.

Редактирано от lent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Отново некоректен продавач - с потр.име във форума "m1garand".Бе пуснал тази обява - http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/48150-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%B1%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-felicia-13-mpi/

Накратко ще опиша случая - реших да си взема резервна запалителна бобина за колата,защото оригиналната ме остави на пътя неотдавна и реших да возя една в багажника,ако се наложи.Попаднах на въпросната обява и се обадих на продавача,питах го за снимки и ми отговори,че обявата я има и в olx-a.Погледнах снимките,но бобината беше за Фабия 1.4 чешкия мотор вместо за Фелиция(съвместими,прави се един преходник заради различните букси).Питах изрично дали гарантира за нормалната работа на бобината - отговорът беше "Да!".Почти нова,не е карано с нея повече от 30 км.,тъй като проблема не се оказал в нея.Била монтирана също на фелиция с преходник.След лек коментар на цената продавача ми изпрати бобинатаи аз я получих.При монтирането на автомобила проблеми няма - колата пали и работи нормално,НО - като загрее до работна температура гасне отведнъж без някакви симптими.След това не иска да запали.Изстине ли - запалва и после пак спира да работи при загряване на двигателя.Реално не могат да се изминат повече от 2км.Същевременно с друга бобина проблем няма и колата не гасне и си работи нормално.Проведох няколко телефонни разговора с въпросния субект - такиметров шофьор от Плевен.Отначало се опита да ме пързулне,че проблема ми идва от датчика на маховика,казах си - може да е съвпадение - смених го за пробата щото имам резервен но проблема стои.Пак проведох няколко телефонни разговора,но човека отсреща нямаше желанието,а иа доблесста да поеме отговорност и до последно отричаше че бобината има проблем.При последния ми опит за разговор с него просто започна да затваря телефона и спрях да го търся.Бобината се оказа китайска с марка "VIKA".Проблема на тези китайски бобини е,че платката на бобината,т.е. комутатора няма никакво охлаждане,т.е. комутиращите елементи нямат термопаста,а са плътно намазани с черен силикон и в един момент елементите достигат критична температура и изключват.После като се поохладят си заработват до следващото спиране.От проведените разговори по телефона стана очевидно,че продавача е знаел за проблема с бобината,защото в един момент започна да си противоречи.Но просто се направи на приятно разсеян".Повече не съм го търсил,нямам и намерение.До някъде и аз имама вина,че се доверих на човек с едно мнение във форума,но това не го оправдава.За мен това е един типичен български тарикат,който си мисли,че е голям герой,прецаквайки някой с едни 50лв.И не ме е яд за парите,защото отдавна съм ги забравил,а за това,че пуска обява във форума с ясното съзнание да набута някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некоректен купувач - "epihin".Бе пуснал обява,че търси ремъчна шайба за водна помпа за 105/120 - http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/48308-%D1%80%D0%B5%D0%BC%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D1%88%D0%B0%D0%B9%D0%B1%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B0120/

В продължения на няколко дни проведохме кореспонденция на ЛС и се разбрахме да му пратя употребявана ремъчна шайба за 105/120 с наложен платеж 5 лв.Той ми прати координатите си и му пратих шайбата.Минаха няколко дни,но при справка в системата на Еконт купувача не беше още взел шайбата от офиса,в който искаше да пристигне.Обадих му се и му съобщих,че шайбата го чака,а той отвърна,че ми бил пратил ЛС малко след последното си за да ми каже,че си намерил нова шайба и да не му пращам тази.Веднага проверих историята на съобщенията си и съобщения от него не съм получавал никакво.Обадих му се с идеята да ми каже конкретно кога го е пратил,но той се направи на неразбрал.По-късно през деня служителите от Еконт му звъняли и той заявил категорично,че няма да се яви да получи пратката.След което те звъннаха на мен за да ми съобщят и да ме попитат как ще се разпореждам с пратката.Тъй като не бе изгодно да връщам пратката обратно(защото трябва да заплатя куриерската услуга в двете посоки) се разпоредих пратката да се унищожи,като заплатих само куриера в едната посока(изпращане).

Редактирано от lent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.