Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светна лампата ABS на таблото


petar_kir2000

Recommended Posts

Здравейте,

 

Днес след 3 часа каране в дъжда изведнъж ми светна лампата на таблото за ABS. Колата е 1.9 SDI. 

Някакви идеи за причини? Може ли да се кара така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно намокрен датчик. Може да се кара, но имай предвид, че докато свети ABS нямаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че един от предпазителите (40А) над акумулатора е изгорял. Дали той е за ABS? Дали е препоръчително да го сменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това малко сбъркано ми се вижда

Имаш изгорял предпазител,и питаш,дали да го сменяш :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това малко сбъркано ми се вижда

Имаш изгорял предпазител,и питаш,дали да го сменяш :unsure:

 

Не е сбъркано! Питането ми беше, дали като сменя предпазителя, няма да повредя някоя друга част... А те въобще не са евтини!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го смениш със същия е малко вероятно да се повреди нещо, което вече не е повредено.

Но имай готовност и новият бушон да изгори!

Ако го направи определено трябва да се ходи при специалист, а ако не изгори все пак внимавай и направи някакви контролирани експерименти за да се убедиш, че всичко работи коректно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го смениш със същия е малко вероятно да се повреди нещо, което вече не е повредено.

Но имай готовност и новият бушон да изгори!

Ако го направи определено трябва да се ходи при специалист, а ако не изгори все пак внимавай и направи някакви контролирани експерименти за да се убедиш, че всичко работи коректно.

Не изгоря бушона, но и сигналната лампа не загасна. :wacko_1:

Ще я водя на доктор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изгоря бушона, но и сигналната лампа не загасна. :wacko_1:

Ще я водя на доктор!

 

 

Странно! Днес, като не изминах и 100 м. с колата и аварийния сигнал изгасна. А снощи светеше след смяната на бушона. Навярно е искал проверка в движение на системата??!! За сега, стискам с палци, работи!

 

P.S. Сори за новия пост, но не намерих, как да се редактира предишния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има записана грешка в компа от светването на лампата.

Изчисти грешката с Ваг Ком, за да не те заблуждава в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Може да не е само от грешка. При мен светваха и угасваха лампите на ABS, ASR когато си искаха и докато се чудих какво става, най накрая светнаха за постоянно. В последствие се оказа АБС блока за ремонт или по точно захранването му. 

Така че ти пожелавам най искренно след изчистване на грешката да ти угасне лампата и да нямаш проблеми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.