Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцане на шофьорската седалка и др.


rzr

Recommended Posts

Здравейте. Става въпрос за Фабия 1, щофьорската седалка скърца в завои и изобщо като се размърда при някакво натоварване. Прочетох в един друг форум, където бяха писали за един спрей, който решавал проблема - бяла грес с тефлон. Пробвах да смажа седалката с такъв, напръсках всичко отдолу, където видях пружина и подвижна част,  уж спря да скърца за 1 ден и после пак същата работа. Някой, имал ли е такъв проблем, да ми каже къде точно трябва да се смаже седалката, за да се реши проблема?

 

Другото, което много ме дразни е пластмасата зад волана, която дрънчи при преминаване през неравности, което е обяснимо, защото се държи на две болтчета и е супер халтава, но все пак да питам, ако някой има решение и за това. Не знам дали само в моята кола е така или при всички, но е много дразнещо и ми разваля кефа, все едно карам някое такси на 1 млн. км.

Редактирано от rzr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия въпрос - седалките скърцат вътре, а не долу. Трябва да се свали горния кожух и да се смажат ламелите на "гърба".

По втория - развиваш двете болтчета , сваляш халтавата пластмаса и на местата където се допира до таблото слагаш изолирбанд от платнения вид , облепваш ръбовете от край до край. След като монтираш обратно - забравяш за проблема.

 

п.п. на по-скъпите марки возила така е направено: всеки детайл не се допира директно в другия , а чрез "мек' материал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята седалка скърцаше след като натиснах с коляно върху нея (нещо изщрака). След време сама се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също имаше дранещо скрибуцане ,което се оказа,че идва от оста на закопчалката за колана.Иползвах универсален силиконов спрей и след като го напръсках вече 6 месеца няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасата зад волана освен на тези 2 болчета (горната част) се държи и с чопове към долната, която пък от своя страна се държи на болт + уплътнението където ляга на контактния ключ.

 

Не би трябвало да трака, освен ако не е сваляна и не е сложена както трябва.

Разглобия, прегледай, сглоби я- натегни болчетата. Ако пак трака- Димон е описал.

 

Главно на Фабиа трака пластмасата под таблото с приборите (скоростомер, оборотомер). То се издърпва (на щипки е) и ако трябва отдолу му се лепи такъв изолирбанд или филц (за мебели) и пак се поставя.

 

За седалката: не знам.

 

Аз по такива въпроси със скърцане и прочие съм много бос. Моята каручка ни скърца, ни скрибуца и не знам кое от къде......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.