Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със спирачки на Октавия 1


biosbg

Recommended Posts

Здравейте съфорумници,

 

инцидентно имах случаи в който усещах, че колата не спира добре и че педала сякаш не потъва както обикновено, но такива случаи бяха единични и през големи интервали от време. Миналата седмица обаче, както карах из София и педала на спирачките се втвърди и остана така целия следобед. Колата спираше, но определено по-зле и педала почти нямаше ход. Закарах колата в сервиз, но за "късмет" в сервиза спирачките работеха нормално. Единственото нередно което забелязаха в сервиза е, че задните колела започват да спират преди предните и за това се съмняват в контролера на ABS-a. 

 

Искам да събера повече мнения по въпроса - от какво може да е това поведение?Какво да очаквам като цени на частите, ако например се наложи смяна на вакуумния усилвател или АBS контролера или друго?

Колата е Октавия 1, 2003, двигател BFQ.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

и аз имам същия проблем ... и эабелязах че имам сцепен маркуч,този който излиза от серво апарата, намотах го с шветска лента и му сложих скоба и нещата се пооправиха.но отскоро пак се случва на моменти да се втвърди педала...

 

Колата е Октавия 1 1999 двигател AQY 2.0 бензин

 

 

 

П.С.   ако си оправил проблема колега,ще очаквам да споделиш

 

благодаря

Редактирано от MYSTIKAL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABS-а не е. Ако беше, педала нямаше само да се втвърди, ами и да вибрира с характерен шум. Най-вероятно проблема е липсата на вакуум. Провери за спуквания между сервото и смукателния колектор. Ако там всичко е наред може и да е мембрана на самото серво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата PRR или маркучи за вакуума, или самото серво. И аз имах същия проблем, след смяна на маркучи за вакуума и сервото колата започна да спира ЗНАЧИТЕЛНО по-добре. Разликата беше огромна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.