Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1 номер на двигателя


Ton4o_84

Recommended Posts

Не мога да открия номера на двигател АЕЕ 1.6, 75к.с. Търсих и по книжка и в нета и нищо, силно е ръждясал мотора и нищо не се чете, а ми предстои първа регистрация. Къде да го търся?

 

Колата е внос от Австрия, знам, че колите внос от там си ги знаят, че са така и го пишат "не се чете", но все пак да питам за някой съвет дали ще са възможни някакви главоболия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ако при първоначалната регистрация в България има липсващ или нечетим номер на двигателя в съответното управление на КАТ се сформира комисия, която излиза с решение. Ако вече веднъж е регистрирана колата в България и се променя само регистрационния номер няма проблем. Ако успея ще намеря и административния документ в който е упоменат точно реда в тази ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също е австриика без номер на двигателя.При регистрацията никакви проблеми съм нямал.Дойде надутият чичко,надупи се,псува 2 минути по адрес на австрииските майки,изправи се и вика момче нямаш номер на мотора,корозирал е .Отбеляза си там нещо и се прибра.Не е идвала никаква комисия до колата,Може би вътре в стаята се е сформирала, незнам ;) .Сложиха ми номерата и довиждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро регистрирах моята Австрийка, никакви ядове. Нормалните хора приемат, че двигателя е резервна част. Та по тази причина няма номер. Апропо всички коли от Австрия са без номер на двигателя и не само те. Не би трябвало да има проблеми в КАТ. Колега носи си всички останали документи: Тюф, фактура от атокъщата ако имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро регистрирах моята Австрийка, никакви ядове. Нормалните хора приемат, че двигателя е резервна част. Та по тази причина няма номер. Апропо всички коли от Австрия са без номер на двигателя и не само те. Не би трябвало да има проблеми в КАТ. Колега носи си всички останали документи: Тюф, фактура от авокъщата ако имаш.

Колегата е  прав   :doubleup:

Аз моята кола я регистрирах 2 дни в КАТ щото нямаше номер на двигателя или не се четеше номера но както колегата каза в повечето държави двигателят се води заменима част и не обръщат на това  някакво кои знае какво внимание.

Тук в България всичко се прави на обратно нали се сещате ,не че са толкова компетентни от КАТ ама за парички то за какво друго да е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах прегледа, всичко мина гладко, като по вода, бях първа кола и сигурно цялата галимация отне няма и час, а в рамките на 5мин. след мен станха яките опашки.

- Е, не беше всичко съвсем перфектно, цял ден обирам всички червени светофари, но майната му :)

 

п.п. За който незнае; номера на двигателя е от страната на делкото, между гарнитурата и една лепенка, която прилича на баркод -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги в големите талони пишат ли ви  колата на кои евро норми отговаря евро1,2,3... че в кат варна не го правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За да ти го напишат, трябва да е вписано в книжката на колата още в завода производител. Но колкото разбрах от питане, и да си евро3 няма никакво значение за данъка. Пак от 27лв. ти става 45лв. без значение с катализатор ли си или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В талона на Фабията без да съм искал специално са написали в КАТ - София "Евро 3" и съответно данък 24 лв. за година за 50 kW с катализатор (ама той наистина работи).

За сравнение Фаворит 43 kW (беше с катализатор) , ама вече не е е 22 лв. и очаквам догодина да е повече ... то и в данъчния калкулатор в нета вече работи тази опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В талона на Фабията без да съм искал специално са написали в КАТ - София "Евро 3" и съответно данък 24 лв. за година за 50 kW с катализатор (ама той наистина работи).

За сравнение Фаворит 43 kW (беше с катализатор) , ама вече не е е 22 лв. и очаквам догодина да е повече ... то и в данъчния калкулатор в нета вече работи тази опция.

А издадоха ли ти специален сертификат, че имаш катализатор и е действащ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти пък и серификат ... те лицензия нямат за ГТП , пък и сертификат ще издадат ... нямам такова чудо , но поне в талона пише евро 3 , пък догодина ще видим дали ще е 40 или 20 данъка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.